panasonic DMC-FX 10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod l.balda 12. 7. 2007 08:19

mám tento problém:zkopíroval jsem si fotky z karty do PC,tam je mám ale po vymazání karty a zpětného zkopírování z PC na kartu(vše proběhlo OK) nějakých fotek mi foták nic nepřehraje(píše že nic není k přehrání),ale po vložení karty do PC se mi otevře a v poho přehraje ale ve foťáku nic nenačte,když vím že ta karta je plná fotek,prosím poradte :( díky Libor
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jedovaty 12. 7. 2007 08:44

Mám pocit,že je to stejné,jako v případě videa,na disku je jiný systém souborů,než na kartě.
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod l.balda 12. 7. 2007 09:01

a co se s tím dá dělat?libor
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jedovaty 12. 7. 2007 09:12

Zkus to někde na počítači s FAT,možná to pak půjde,ale nevím.Možná je moje domněnka mylná.
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 11:46

A nedal jste je na tý kartě do jiného adresáře, než kde původně byly? To by mohlo vysvětlovat to, že je foťák nezobrazí. Kolik ten foťák ukazuje kapacitu karty? Odpovídá počet snímků prázdné kartě (pak je někde problém)? Nebo ukazuje, že část kapacity karty zhruba odpovídající počtu těch fotek je zabraná (pak tipuju, že jsou jenom v jiném adresáři nebo tak něco, pokud se dá vyfotit další fotka, taky to potvrzuje tuto doměnku.).
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 12. 7. 2007 11:49

l.balda píše:mám tento problém:zkopíroval jsem si fotky z karty do PC,tam je mám ale po vymazání karty a zpětného zkopírování z PC na kartu(vše proběhlo OK) rb]nějakých fotek mi foták nic nepřehrajer/b](píše že nic není k přehrání),ale po vložení karty do PC se mi otevře a v poho přehraje ale ve foťáku nic nenačte,když vím že ta karta je plná fotek,prosím poradte :( díky Libor(/quote]


toto ma trochu zarazili ...., takze ak spravne chapem niektore fotky prehra a niektore nie. To by sa dalo naozaj vysvetlit iba tak ako jedovaty pise, ze fotak pouziva iny system zapisu ..., napr. ocakava ze fotky zacinaju na par. bitoch, kvoli rychlesiemu spracovavaniu atd.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod l.balda 12. 7. 2007 12:24

nenačte vůbec žádný,přitom v PC jsou z karty čitelný
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadajax 12. 7. 2007 12:50

Mám sice jiný model (FX3) , ale je to stejné jako u tebe. I v manuálu se píše něco ve smyslu, že pokud nakopíruješ na kartu fotky z PC, že je foťák nemusí umět zobrazit. Nejspíše to bude tak jak už bylo řečeno, že foťák používá jiný způsob zápisu na tu kartu.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 14:06

A pak je tu ještě jedna otázka: K čemu člověk potřebuje nahrávat na kartu fotky z PC a potom je prohlížet na foťáku?
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 7. 2007 14:29

jedovaty píše:Zkus to někde na počítači s FAT,možná to pak půjde,ale nevím.Možná je moje domněnka mylná.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 7. 2007 15:11

KubaPa píše:A pak je tu ještě jedna otázka: K čemu člověk potřebuje nahrávat na kartu fotky z PC a potom je prohlížet na foťáku?n/quote]

Dovedu si představit, že bys je třeba chtěl ukázat babičce na TV. Většinou babičky nemívají počítače:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 15:32

2 Maročan: na to bych použil notebook, případně fotky nechal udělat v papírový verzi, bylo by to obojí snazší než někde hledat založenej televizní kabel k foťáku. Ale uznávám, že to pro někoho může být důvod.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 7. 2007 15:39

Tahat booka? A ukazovat napůl slepý babičce malý pohlednice?:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 15:52

2 Maročan: [OT] Z jaký vzdálenosti se tvoje babička dívá na televizi? Tipuju, že na tý pohlednici, která se dá dát těsně k očím jde vidět víc (-: A v mým případě tahat booka radši, než používat D200 jako prohlížečku fotek na televizi (= prakticky svatokrádež) [/OT]

Navíc to ta televize hoodně zdegraduje, přeci jenom jejich rozlišení je mizerný a pro nepohyblivý obrázky prakticky nepoužitelný.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedovaty 12. 7. 2007 16:02

[quote="Maročan";
Předpokládám vzhledem k rozšířenosti, že uživatel má nějakého klona WIndows a všechna umí pracovat s FAT a FAT32. Problém by mohl být snad jen u 95 a 98 a to pouze v případě, že by měl kartu naformátovanou na NTFS a to mu systém fotoaparátu ani OS nedovolí. Takže chyba bude jinde.
T/quote]
Já vycházím z toho,že většina lidí má windows XP a na něm systém souborů NTFS,ale na těchto discích bude zřejmě nějaký FAT.Ale jak říkám,byl to jen pokus.
jedovaty
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků