Kompakt do 10k?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod medvedisko 8. 2. 2021 12:53

Zdravíčko, vybíram foťák pro běžné rodinné focení ( nemam v plánu fotit profi fotky ) a víceméně kvůli ceně mi padli od oka tyto dva kousky..
canon https://digitalni-fotoaparaty.heureka.c ... x-mark-ii/
sony https://digitalni-fotoaparaty.heureka.c ... dsc-rx100/

je mezi nimi nějakej markantní rozdíl nebo oba vyjdou " nastejno " ?
popř. má někdo zkušenost a dokázal by mi oba mezi sebou porovnat? nebo pokud možno doporučit jiný stroj teď v záplavě doprodejů a slev : D děkuji :-)
na sony se mi líbí ovládací prvky ( nejsem zastánce dotykových technologii ) což mě u canonu docela mrzí že je obrazovka plně dotyková ale neni to samozřejmě priorita.. dotyk u canonu je prý dobrý :hm
nejsem vůbec náročnej jde mi o to aby výsledný stroj fotil lépe než běžné smartphony ^ ^ vlastním blackberry keyone a ten fotil dobře, jen teď odmítá zaostřovat : D proto už telefonem prostě fotit nechci
medvedisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 2. 2021 13:15

Jestli máš ruce odpovídající své přezdívce, tak úplně jako první zkus ty foťáky vzít do ruky :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod medvedisko 8. 2. 2021 13:50

Davidof píše:Jestli máš ruce odpovídající své přezdívce, tak úplně jako první zkus ty foťáky vzít do ruky :-)

hehe to platí spíš medvědí srstí, ruce mam menší ( je mi pohodlnější PS dualshock než Xboxovej velkej : D )
ergonometrii moc neřešim ruka si zvykne : D a ani jeden nemá vyklápěcí displej na selfie takže nějaký krkolomný držení by mělo odpadat nebo? ..
medvedisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 2. 2021 16:18

Hele, myslím, že nějakou chybu neuděláš ani s jedním, těžko soudit, to bys musel ty priority hodně zpřesnit.

Na rodinné momentky bych se soustředil na rychlost zapnutí a ostření, nejlépe zkouknout nějaká videa z Youtube, která se tomu věnujou.

Podle mě by oba ty foťáky být v tomto lepší, než mobil.

Já osobně bych na tohle hledal něco s výklopným displayem a dobrým dotykovým ovládáním - děti se mají fotit z výšky jejich očí a nenápadně, to se dá s výklopným displayem velmi pohodlně dosáhnout.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod atti.hombre 8. 2. 2021 17:34

Mám Sony RX 100II ... Použitý objektív dosť trpí na fialové odlesky v protisvetle... dosť hodne trpí. Ostrenie nie je nejaký rychlík. Na pobehujúce malé deti to nie je. Peknú spomienkovú fotku z výletu však zvládne dobre. Ja fotím do RAW, ale môj Lightroom 4 ARW zo Sony nepozná a tak musím najprv použiť DNG Convertor čo iste ten RAW degraduje. Kamarát však fotí do Jpeg a pochvaluje si. Výdrž baterky je v pohode. M II má už výklopný displej čo poteší.
Přílohy
ATTI-08649.jpg
ATTI-09260.jpg
ATTI-09223.jpg
ATTI-09355.jpg
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 8. 2. 2021 23:06

Skoro mě zaráží, proč do výběru nezařadit základní bezzrcadlovky... Co takhle Fujifilm X-A5? Cena 8 tisíc, díky o chlup většímu tělu lepší ergonomie. Navíc větší snímač. Ideálně samozřejmě osahat, aby si člověk udělal obrázek, jak se to drží v ruce. Já jsem minulý rok měl na chvíli RX100 M3 a byl to šikovný kompakt, o tom žádná.. Ale s malým snímačem jsem musel bojovat se šumem. Když výstup porovnám s aktuální Fuji X-T100, je to úplně jiný kafe :-)
Daly90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod medvedisko 9. 2. 2021 08:58

super, děkuji všem za postřehy.. vskutku ho chci na obyčejné focení místo mobilu, hlavně rodiny ( narodila se nám před 3ma tejdnama dcerka ( : ) a na výlety ať máme nějaký památeční fota..
Daly90 : děkuji za tip, mrknu na něj
medvedisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 10. 2. 2021 17:33

Medvedisko: mám doma jak Sony rx100, tak Canon g7xII, ten je lepší než g5x. Nevím, jaké máš nároky na kvalitu a jestli budeš fotky zpracovávat v PC, fotit jen do jpeg, nebo i RAW.
Jak Sony rx100, tak Canon g5 x mají 1"čip, který zvládá hezké fotky tam, kde je dostatek světla, tedy hlavně venku ve dne. V místnosti při žárovkce to není žádná sláva. Oba mají objektivy s ne moc dobrou světelností. Na širokém konci je to ok, ale jak obraz trochu přiblížíš, světelnost rychle klesá a ISO(a šum) letí nahoru. Rychlost ošetření taky není nějaká výrazná, na rychlé akce to není. Pokud chceš něco opravdu malého, doporučuji připlatit za Sony rx100 III, nebo Canon g7x II. Mají světelnější objektivy. Barvy mají každý trochu jiné, mě se líbí Canon kvůli pleťovce. Baterku má lepší Sony, ovládání zase Canon. Celkově fotí oba dost podobně. Na pohlednicové fotky do rodinného alba paráda.
Pokud nevadí větší rozměry, vzal bych do úvahy i tu Fujifilm X-A5. Objektiv je sice o chlup míň světelný oproti sony rx100 III a Canonu g7x II, ale má větší čip, který má výhodu ve špatných světelných podmínkách. A vysoké ISO a šum zvládá fuji výborně. Nemám s ní osobní zkušenost, ale výsledky bude mít z navrhovaných foťáku nejlepší.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daly90 11. 2. 2021 00:34

Medvedisko: Poradil bych, který prodejny ho mají skladem a kde by se dal osahat... ale všechny jsou v režimu výdejny, tak se to krapet komplikuje... :D
Daly90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladisg 11. 2. 2021 09:44

Jestli chces tocit i video, tak te Fuji X-A5 se vyhni(lepsi video natoci prumerny mobil). Jinak na foceni za 7-7,5 to je nejspis to nej, co jde sehnat( s kuponem na Datartu,popr +VIP). Je trochu tezsi, ale docela dobre se drzi.
ladisg
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků