Sony RX100III vs Panasonic LX15

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 12. 2019 13:34

Kia Cedd sportwagon, 108 000 km, 18 závad , a to som na nej prišiel do servisu vraj za pól hodku to bude. Bolo, 30 dní nepojazdná :)
A aby so nezabudol, dostal som náhradnú Kiu Carens, 7000 km, po cca ďalších 200 sa zablokovalo zadné ľavé koleso...
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 12. 2019 13:50

Pěkné :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 12. 2019 14:02

My sme mali KIA (killed in action sme ich volali) ak služobné a moc pekných slov som na ne nepočul...
Ale fakt je ten, že nejaký génius kupil tú najhoršiu motorizáciu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 12. 2019 14:29

Já koupil do firmy 1,6 benzín. Tam se snad nemá co podělat. Zatím o tom autu nevím, což je dobře :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 12. 2019 16:43

Fidko píše:U toho fotaku mi fakt vadi ta velkost. Je to uz kategoria do brasne a uprimne je mi fuk kolko ta brasna vazi.

Zdanie klame. Praveze to este nie je kategoria "do brasne". Zmesti sa do kapsicky na ramennom popruhu batohu, takze je to pohotove a pohodlne.
To bolo aj jedno z mojich kriterii, pretoze, a v tom s tebou plne suhlasim, ak by to bol fotak do brasne, tak je mi uz lauter jedno, ci mam Z6 alebo D500. Jednoducho, ked musim uz manipulovat s batohom, aby som sa dostal k fotaku, tak to straca ten efekt ;-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 12. 2019 18:25

Davidof píše:Takhle jsem bojoval s Garmin Fenix 3, resp. s jejich řemínkem.

Originál stojí asi 900 Kč a vydrží 8 měsíců a pak praskne …

Teď mám řemínek za 150 Kč už třetím rokem a pořád drží.

K tomu foťáku - zkus/zvaž ještě LX100, ale taky už to není úplně velikost RX a LX.


S kvalitou problem nemam. Remienku davam dost zabrat, casto on zavadim ked davam dole ruksak a zatial bez problemov. Ani sklicko nie je poskodene napriek tomu, ze nie je safirove. A vydrz je vyborna. Ale stale su to pomerne drahe, nie extra pekne hodiny ktore som si kupoval priamrne kvoli sportovym funkciam ktore navonok posobia cool, ale na presnosti myslim zalezi. V pokojovom stave to ako tak funguje, ak nejaky den viac nachodim, zvycajne dostanem aj o nieco viav spalenych kalorii, ale workout to v podstate odignoruje a vysledok je casto rovnaky ako ostat v posteli. Ano, ziadne hodiny to nedokazu odmerat presne, ale skratka aspon naznak toho ze ano, ten clovek naozaj bicykloval/drepoval/hybal sa a nespal by tam byt mohol. Da sa to riesit hrudnym pasom, ale hrudny pas bude merat presne aj na Strasoch. Fakt zvazujem, ze kupim trojky, vyzeraju dost dobre, ale nevidel som ich nazivo.

LX100 bol prvy ktory som zvazoval, ale jednak II je nad rozpocet a prva verzia nema dotykac a navyse tem vystup co som videl nie je idealny. Normalne by bol akceptovatelny, co som videl nejake fotky, je to ok, akurat proste premyslam nad tym ci ma zmysel platit pomerne vela za trochu mensi kompakt ak mozem za 200eur kupit GX800 so setakom ktory teda udajne foti lepsie.

landov: uvidim. Nad trojkou kvoli cene ani nerozmyslam, 2 je atrkativvnejsia a aj ked sa mne osobne fotky z neho pacia (z recenzii), udajne je to uroven RX100, akurat je to podstatne vacsie.

Som tak nejak dufal, ze tie kompakty kompenzuju maly snimac vyladenym sklom, ale zatial to vyzera tak, ze je to mozno pravda u pevnych skiel Ricohu, alebo Fuji, ale inak je to skor utopia.Skoda
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 12. 2019 20:56

Tak já ti prodám tu GX800 s 12-32 - aspoň si to vyzkoušíš a uvidíš.

Taky to ale velikostně není jako LX15.

A bacha na ovládání, nemá to dvě kolečka a to je, pokud chceš do expozice trochu zasahovat, trochu omezující. A čip není stabilizovaný, to ale asi víš.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 16. 12. 2019 23:04

GX800 je podle mě dost fajn foťáček, s objektivem 12-32 nebo něčím jako je 20mm f/1,7, nebo 14mm f/2,5 je to pořád příjemně malé a lehké a člověku zůstane možnost výměny objektivu. S ovládáním nemám žádný problém, asi proto, že 99,5 % fotek fotím s předvolbou clony (u všech tří foťáků, které mám). A ovládání u Panasoniců se mi líbí. GX800 se mi povedlo koupit v nějaké akci v Datartu za 6500kč i s objektivem 12-32 a za tu cenu nebylo co řešit. Kdyby GX800 měla stabilizátor, tak bych nepřikoupil ještě GX9. Ale nemá, škoda.
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 12. 2019 06:24

Mě u GX800 vadí složitější kompenzace expozice, jinak úplný souhlas
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 17. 12. 2019 08:04

no úprimne, oly M-10 nie je o moc väčší a je neskutočne krajší... ;)
Len tá 12-32 by sa musela kupovať samostatne. Inak GX-800 boli jeden čas u nás plné bazáre, oni ho dávali k nejakým lepším smart telkám od panáka. Takže pri troche trpezlivosti sa dal kúpiť dosť lacno, ono najprv chcel každý cenu jak za nový, ale potom vymäkli...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 12. 2019 08:23

GX800 boduje dotykovým ovládáním (podle mě ). Hlavně změna ostřícího bodu je vyřešena mnohem líp.

Jinak je to ale úplný základ, to je fakt.

EM10 je krásná, taky levná, proč ne. Myslím, že ten seťák u ní je o něco horší, než 12-32 ale zase má větší rozsah.

Do kapsy jsou ale oba tyhle foťáky přeci jen trochu velké, aspoň teda myslím. A taky nejsou odolné proti potu, třeba kdyby je člověk vzal na běžky apod. To ostatně není žádný z těchto kompaktů, takže člověk stejně pak řeší pouzdra jako má třeba landov. Ale to už musíš mít batoh, na kterej to pověsíš :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 12. 2019 09:56

Nad GX800 som realne neuvazoval, uvadzam to len len ako priklad. Ale ako povedal bob, dnes su zohnatelne aj s tym setakom za 200eur nerozbalene.

Ak sa rozhodnem, ze nepotrebujem fotak do vrecka, to znamena, ze potrebujem len nieco mensie a lacnejsie o co sa nebudem bat, vezmem asi E-M10 a k nej kupim ten setak. E-M10 som vzdy chcel, paci sa mi a live bulb je asi jedina googplay aplikacia olympusu ktora pre mna ma zasadnejsi zmysel.

Ak sa rozhodnem, ze to musi byt kompaktne, vezmem LX15. Tam nie je velmi co vymyslat. Ale nemam velmi chut vobec na to mysliet, lebo mam znacne obavy, ze mi neviemakotoslusnenapisat Slovenska posta stratila 200 f2.8.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 17. 12. 2019 09:58

Mne zas niekde lieta 35/1,4 Fuji. Keď sa darí tak sa darí. :(
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 12. 2019 10:04

Im lieta vsetko, pretoze su to neviemakotoslusnenapisat. Ja tak asi neposobim, ale ak nepocitam Ganca, na ludi som zvycajne mily, ale ked mas balik 2 tyzdne v preprave, zacnes byt nervozny. Ale to som absolvoval so ctou. Ale ked mi ti neviemakotoslusnenapisat neboli schopni za cely den zdvihnut telefon tak ma pokoj opusta.

A ked si predstavim, ze som si este priplatil aby to slo ku mne priamo a nie cez nejaku zjavne daleko spolahlivejsiu sluzbu ktora by to dorucila z nemecka ...
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků