Sony RX100III vs Panasonic LX15

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod OdardarK 9. 8. 2017 19:55

Zdravim,

rozhodol som sa že k svojej canon 50d a sony a5100 dokúpim aj dačo ešte menšie čo by mohla aj žena so sebou vláčiť a rozhodujem sa medzi Sony RX100III a Panasonic LX15. Ktorý by mohol byť lepší na také univerzálne fotenie a natáčanie videa ? Kvalitou výstupu budu na tom lepšie alebo horšie ako A5100? Ďakujem
OdardarK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2017 10:39

Jednoznačně Panáček - ve videu nedostižný a Soňáka převálcuje i ostřením. Kvalita výstupu ovšem nemůže atakovat APS-C, akorát ta Sonka A5100 bude samozřejmě degradovaná seťákem takže rozdíl ve výsledku moc vidět nebude. Papírově ty superkompakty poráží APS-C s bežným seťákem o 1EV, ale na základním ISO je per pixel rozdíl v kvalitě vidět silně, tam se holt 4-násobný rozdíl plochy snímače pozná.
Jinak za mně - pokud není co nejmenší velikost absolutní priorita - bych volil spíše Panasonic LX100, má výbornou ergonomii a slušný hledáček. Já ho nevzal pouze proto, že u videa preferuji dotykový displej kvůli změně ostřícího bodu, ale pár dní jsem s ním fotil a jednoduše paráda a radost z práce.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OdardarK 10. 8. 2017 14:07

Cize ked vymenim objektiv u 5100 za daco lepsie tak nebude mat moc velky zmysel dokupovat taky kompakt len kvoli velkosti, ci sa mylim ? :)
OdardarK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 10. 8. 2017 16:03

Přesně tak. Jen vytipovat sklo které ti vyhoví. Koukni na dosavadní fotky a zjisti si nepotřebnější ohnisko a podle toho vyber. Sigmy jsou za levno, mně by na Sony přišlo jako povinnost koupit Sony SAL 35/1,8 OSS. Břitva ostrá jak swyně plus stabilizace...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepek_k 5. 7. 2018 19:59

osvěžím trošku vlákno. Mám podobné dilema.
Měl jsem zrcadlo, ale kvůli velikosti jsem se ho zbavil. Naivně jsem si myslel, že vystačím jen s mobilem :-)
Teď přemýšlím nad nějakým prckem do kapsy. Ve výběru mám zmíněné dva tedy PAN LX15, Sony RX100III a teď se mi asi nejvíc líbí Canon G7X II.
Původně jsem chtěl jít do PAN LX100, ale ta se mě už zdála dost velká.
Který ze zmíněných tří byste vybrali a proč? Canon bych bral kvůli rozsahu, ale oproti PAN má zase slabší video. Jak to bude s kvalitou snímků, myslím že všechny tři vyjdou víceméně nastejno, což? díky
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 7. 2018 07:14

Mám zkušenost jen s tou LX15.

Vybral jsem si ho jako foťáček, který si budu moct brát na kolo apod.

Nakonec jsem ho vrátil, hlavně kvůli porovnání se setovým objektivem - GX80 + 12-32.

Ten rozdíl byl natolik zřetelný, že mi to úplně zkazilo chuť s tou LX15 fotit. Není to ale tak, že by to byla nepoužitelná kvalita, jen v tom srovnání to dopadalo špatně. Tak jsem si řekl, že se radši smířím s větším foťákem :-)

Taky se hodně blbě drží (Sony taky), jsou to fakt prcci.

Jo a nakonec jsem koupil Ricoh GR :-) když jsem byl v tom nakupovacím modu. To je ale zas něco jiného.
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 9. 7. 2018 21:15

ale trochu to patří i sem, jaká je zkušenost a případně porovnání GR s podobnými kompakty (samozřejmě krom toho, že to nemá zoom). :-D
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 7. 2018 22:06

No, když pominu, že nemá zoom, tak čistě obrazově se jedná o naprosto jinou ligu. Ten objektiv je ostrý jako břitva.

Jo a mnohem líp se drží a ovládá. Je třeba to trochu pochopit, ale pak to do sebe vše zaklapne :-)

Jen prostě tohle není pro jen tak líné focení, pro fotku si tady člověk musí dojít, sehnout se a tak :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 10. 7. 2018 04:13

Tak ako vravis...no a potom je najvyssia liga fotenia - zoomovanie rukami , ale to ovlada iba Gcko :-)
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 09:18

takže myslíte, že malá GX800 se seťákem 12-32 by byla obrazově lepší volba než LX15 a CAN G7X II? Navíc možnost výměny objektivu a třetinová cena ? :-)
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 09:28

Určitě bude lepší než ta LX15, to jsem si vyzkoušel. Myslím se seťákem.

O Canonu nic nevím, nezkoušel jsem.

Ta GX800 nemá stabilizovaný čip a ovládání má trochu zjednodušené (až je to pro mě složité), ale moje žena tenhle foťák má ráda. S pevnými skly od Olympusu je to parádní dovolenkový street-foťák - nenápadný, s výborným dotykovým ostřením, výklopným displayem pro focení z podhledu a od pasu ...

Do trenek ho nedáš (doufám), ale jinak je to drobek :-)

Vzpomínka na Budapešť :-) a chvála výklopného displaye.

https://1drv.ms/u/s!Am01zwBlwUrQgfRZ2qE5VhpVo54-FQ
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 09:40

:-) podařená fotka s nápadem, ta je z 8stovky a seťáku nebo palačinky? Seťák 12-32 má myslím stabilizaci, ne? Jak je to obecně se stabilizací, je lepší v objektivu nebo na čipu? Pokud bych pořídil PAN skla se stabilizací, tak to tedy bude lepčí ta maličká 800 než jakýkoliv jednopalcový kompaktík, je tak?
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 09:54

Tahle je ze seťáku a ten je stabilizovaný. Funguje to dobře.

S pevnými skly - pokud koupíš skla od Panasonic, tak spousta jich je stabilizovaná, takže bez problémů.

Manželka fotí s pevnými skly od Olyho (17/1,8, 45/1,8 a 75/1,8) a taky ji to moc neomezuje.

Jako radši bych jí koupil GX80 nebo GX9, ale ona nějak zahořela pro tento foťáček - prostě se jí hrozně líbil :-)

Ohledně kvality - jak jsem psal, tu LX15 jsem měl v ruce a u takových těch snímků s něčím v popředí na straně snímku a pohledem do dálky jako kontext jsem prostě od začátku viděl, že ty kraje na 12mm (24 EQ) prostě nejsou úplně ono. Ten seťák 12-32 má taky svoje limity, ale podle mě je to velmi velmi slušný kousek. Máme doma dva a oba jsou dobré.

Ještě jedna z jiného výletu (spíš dokumentační, ale dávám jako příklad k tomu popisu nahoře - GX80 + 12-32)

https://drive.google.com/file/d/0B8snqr ... sp=sharing
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 10:13

super, tak to budu muset ještě přehodnotit :-) :-) ... poněkolikáté!!
Zrcadlo jsem prodal víc než před půlrokem, s tím že jej vyměním za kompaktík, a už se to "vybírání" trošku protahuje :-D , manželku už to rozpaluje do červena :-D

Každopádně dík za cenné info, ty kompakty - byť jsou už jednopalcové, asi na opravdové sklo nikdy nedosáhnou. Musím se někde stavit "ohmatat" tu 8-stovku :-)
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 11:23

Možná ten jednopalec sám o sobě by nebyl až takový problém, ale obecně ty objektivy na těchto přístrojích jsou poměrně kompromisní, ale to sis asi sám našel.

U tý GX800 máš přinejmenším možnost koupit aspoň jedno pevný sklo, na hraní :-)

Ale zkus ho vzít do ruky a vezmi sebou i manželku. Je to dost malý a ovládání je trochu zjednodušené.

-- 10. 7. 2018 12:45 --

Vlastně ještě napíšu osobní názor a radu - zvaž i tu GX80 nebo GX9.

Hlavní důvod - lepší ovládání - víc funkčních tlačítek, stabilizace čipu a hledáček. Když je moc světla, tak je k nezaplacení, i když je malý. U GX9 jde navíc vyklopit - to je super vlastnost.

Ale úhel vyklopení displaye má GX800 o 180°nahoru, takže jde položit na stůl a fotit pivo z podhledu, to ti dva nezvládají :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepek_k 10. 7. 2018 12:18

:-) :-) no to je právě ono :-) prodal jsem zrcadlo (za remcání drahé polovičky), že si koupím jenom něco novějšího a menšího "do kapsy". Tenkrát jsem jí ukazoval Sony RX100 III. Potom jsem různě pročítal a zkoušel, co by se mi líbilo.
Nakonec jsem držel v ruce PAN GX80 s 12-60 za asi 28t a to si manželka ťukala na čelo :-)
Proto jsem chtěl vyzkoušet nějakého prcka a kdyby byl nakonec se skladným objektivem nebo palačinkou ... :-)
.... ono to nakonec asi stejně zase skončí u klasické zrcadlovky :-D :-D
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 12:49

Asi myslíš G80 - vzhled klasické zrcadlovky, ne ?

No, tyhle dilemata znám, končí to různě, a vždy finančně blbě :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepek_k 17. 7. 2018 14:04

teď vidím na Datartu GX800 za 6300 , asi nebudu ani čekat na "ošahání" GX80. Asi budu mít dvě těla 80 a 800 :-D :-D
pepek_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 7. 2018 15:39

A váhová úspora je v prachu :-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sara234 20. 6. 2019 15:50

There are several reasons you are searching for the best mattress for your kid or kids. One reason may be your child’s old mattress is uncomfortable, and you are looking for a better restful replacement. Another consideration, growth, is a major factor. Your kid could double in height and/or bodyweight by the time he or she reaches their teenage years.

https://topnaturalmattresses.com/best-mattress-for-kids/
sara234
Kolemjdoucí