srovnání kompaktů

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nufak 28. 5. 2015 07:12

Zdravím, uvažuji o kompaktu do 9tis na cestování, dovolené, rodinné foto... Který byste doporučili z těchto tří? nebo úplně jiný? Sony DSC-HX60, Olympus SH-2, Nikon S9900. Díky
nufak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 5. 2015 08:45

Ja by som si chcel kúpiť na festivaly SH-2.
No ešte to má čas .. až o mesiac mám meniny :-)
Ešte som sa o to nezačal zaujímať .. no ale asi by som mal začať :hmm
(a tiež by som si mal pozrieť aj tie ostatné dva čo spomínaš)

Na cestovanie by mali stačiť, no ako rodinné foto by sa skôr hodilo niečo so svetelnejšie, alebo s výrazne väčším snímačom. Chceš jediný fotoaparát na všetko?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nufak 28. 5. 2015 09:16

Vím, že by to chtělo něco světelnějšího, ale já spíš preferuju trochu větší zoom, než 5x nebo 7x a v této cenové kategorii nemám šanci. Vyměnitelné objektivy nechci. Olympus má horší displej, i když dotykový, Sony má horší světelnost a víc Mpx na stejný snímač. Těžko říct, jestli by rozdíly v kvalitě fotek z těchto kompaktů byly pro mé oko rozeznatelné...
nufak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danzbijek 31. 5. 2015 21:47

Ten HX60 se mi taky líbí. Našel jsem ho zde http://eshop.netfox.cz/sony-dsc-hx60-ce ... 10938.html za dobrou cenu. Je tu 20,4megapixelový snímač CMOS Exmor R, 30x optický zoom, objektiv G, optický stabilizátor obrazu SteadyShot, Wi-Fi a NFC.
Já mám vybráno, na dovolenou už pojede semnou.
danzbijek
Kolemjdoucí