Clona/ISO

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod M..... 19. 3. 2015 18:48

Dobrý den,
foťák co má sklo s 1,9 dírou a max isem 1600 je v podstatě uplně "stejný" co se časů týká s foťákem co má clonu 2,8 a max iso 6400. Já to chybějící iso doženu světelnějším objektivem a když to počítám tak ty dvě EV u isa mi vlastně dávají ty 2 EV u clony že? Řeším, jestli si koupím Ricoh GR III co má malý čip a díru 1,9 nebo něco apsc s horší světelností a větším isem...

Děkuji
Marek
M.....
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 19. 3. 2015 19:22

K APS-C si můžeš koupit i objektiv s větší "dírou", jen to nebude tak skladná, a levná sestava..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 19. 3. 2015 19:26

1,9 vs 2,8 je jen 1Ev 2EV je až 4, tedy na tom z hlediska času budses podobně jako se setakem začínajícím na 3,5
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 3. 2015 20:35

Ten Ricoh na ISO800 bude kvalitativne asi tak na urovni ISO3200 dnesnych APSC , prinajlepsom, ved je to CCD z roku 2009. A to bude tak uplne max. Ale zas nepricloneny setak nebude ziaden zazrak oproti mensiemu (a imho) kvalitnejsiemu sklu.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M..... 19. 3. 2015 20:45

Pánové, předně velice děkuji za odpovědi, ale asi jste mě nepochopili. Já mám zrcadlo a skřín plnou dalších foťáků, hledám digitální každodenní zápisník, protože živit kinofilmový dálkoměr leze do peněz při denním nošení a volání si doma... Jedná se mi o ten Ricoh (šum jsem řešil, ale už na něj s prominutím s*ru, jde o téma na fotce a to může být super i se šumem) a na "kvalitu" taky (nečekaně od toho nečekám, že bych tisknul A3/A2), od toho mám zrcadlo, případně středoformát. Chci něco malého do kapsy na každodenní nošení a narazil jsem na toho Ricoha. Jedná se mi o to, že jestli si mám raději připlatit a koupit GR jako takové co má APSC ale světelnost né 1,9 ale 2,8, tak jestli to je ekvivaletně stejné co se týká nočního focení, protože co mi ubere na světelnosti, přidám si isem a opačně... Ricoh gr III 1,9 clona max iso 1600, Ricoh GR clona 2,8 max iso 6400. Osobně bych raději ten GR III protože peníze. Případně existuje něco cenově přijatelného s pevným sklem, solidní světelností, ručním ostřením, nebo aspoň jak to má ten Ricoh, a vejde se to do kapsy? Koukal jsem na Fuji X-10 (zoom vím) ale ten hledáče je tragický. Na Ricoh počítám s dokoupením externího. Fuji X100 je už přes 10 peněz za ojetinu...
M.....
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 19. 3. 2015 21:11

M..... píše:Jedná se mi o to, že jestli si mám raději připlatit a koupit GR jako takové co má APSC ale světelnost né 1,9 ale 2,8, tak jestli to je ekvivaletně stejné co se týká nočního focení, protože co mi ubere na světelnosti, přidám si isem a opačně... Ricoh gr III 1,9 clona max iso 1600, Ricoh GR clona 2,8 max iso 6400.

Není to stejné, jak už psal Calgarro, GR má max. ISO vyšší o 2EV, zatímco světelnost horší jen o 1EV, takže je na tom líp. Ve výsledné kvalitě obrazu na vysokých citlivostech (ikdyž tě nezajímá) bude rozdíl ještě výraznější a to samé bude platit i pro možnost práce s hloubkou ostrosti, což už by tě zajímat mohlo.
Dalšími možnostmi jsou např. Sony RX100 III (Zoom, ale aspoň na začátku světelný), nebo Olympus E-PL5 s pevným objektivem a externím hledáčkem.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M..... 19. 3. 2015 21:30

Děkuju za odpověď. Ale olympus nedám do kapsy, a Soňáky tu mám na polici 2 a nevím proč, ale práší se na ně, nějak mi ta značka nepřirostla k srdci... Té hloubky ostrosti jsem si vědom, to jsem myslel, že by kompenzovala ta světelnost, ale asi ne, ten čip je několikrát menší... Sakra, co koupit? :) Mám dilema, nevím vůbec co...
M.....
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 19. 3. 2015 21:40

Pak je tu ještě Panasonic GM5, pokud vim, nic menšího s hledáčkem a možností nasadit palačinku už není.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M..... 19. 3. 2015 21:42

Tak to je už finančně uplně mimo. Já myslel nejlépe něco s pevným objektivem, už tahle kolikrát nevím pro co sáhnout, ještě řešit další skla, to tak :) Jako jedno z nejlepších řešení co mě napadlo jest, počkat, šetřit a koupit si tu Fuji X100vku...
M.....
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metatron 19. 3. 2015 21:49

Pripadne predat tie dva nevyuzite Sonaky ;-)
(Aj ked sam mam Sony :-) )
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M..... 19. 3. 2015 22:03

Asi to vyzní blbě, ale já mám tu skříňku fakt rád :D Od Flexi, po Yashicu matku, přes hi maticy po electro, canonet, nikon fm a tak a pár digi věcí pro doplnění :) To je asi úchylka, to nemůžu prodávat... Všechno jsou to foťáky se kterýma jsem fotil.
M.....
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 3. 2015 23:23

M..... píše:Ale olympus nedám do kapsy
ty si tu krátko .. že ;-)

Mimochodom, "v mojej skrinke" mám napríklad aj E-P3 + mZuiko 17/2.8
(ktorý už kvôli E-P5 + mZuiko 17/1.8 nepoužívam)

-- 19. 3. 2015 22:37 --

M..... píše:foťák co má sklo s 1,9 dírou a max isem 1600 je v podstatě uplně "stejný" co se časů týká s foťákem co má clonu 2,8 a max iso 6400
nie je:
- ISO 1600 na F/1.9 je ekvivalent ISO 3500 na F/2.8
- Ricoh GR (o ktorom asi hovoríš) má maximálne ISO 25600 (a nie 6400) .. a asi o 4EV lepší snímač

M..... píše:Tak to je už finančně uplně mimo
Tak si radšej kúpiš niečo čo v skutočnosti vôbec nechceš a určite ti nebude stačiť? :pozor
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 20. 3. 2015 13:47

S pevnym sklem se toho moc nedela, asi jen ta rada GR, Nikon Coolpix A a Fuji X100*. Pokud ale moc neresis sum a ostrost, nevyhovi i lepsi mobil?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M..... 20. 3. 2015 15:14

Mobil jsem před 3-mi lety hodil po večerním pracovním hovoru do řeky a mám klid...
M.....
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raven007 20. 3. 2015 20:17

Uz tak nehul...
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Další stránka