Panasonic LX100

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cpbbt 16. 10. 2014 07:53

Já jsem ho měl v ruce. Mě štve, že velikost údajů na displeji i v hledáčku je malá a nedá se nastavit. RX100 zvětšuje údaje na displeji, když se nastavují. Asi jim není známo, že 90% populace po čtyřicítce se horší zrak.
Škoda.
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 16. 10. 2014 08:36

Kde se Ti povedlo si ho osahat? Máš nějaký další postřehy, o kterých se tu ještě nepsalo?
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 17. 10. 2014 08:40

cpbbt - našel jsem tohle foto a vypadá to, že nastavované hodnoty jsou zvětšené, resp. takhle to dělá i Sony RX100III a stejně to vypadá i v hledáčku. Nebo máš na mysli něco jiného?
Přílohy
panasonic-lx100-04.jpg
panasonic-lx100-04.jpg (31.73 ) Zobrazeno 4749 krát
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MartinSur 30. 11. 2014 18:47

Zdravím, váhám mezí LX100 a RX100 III. ted se trošku díky parametrům a výstupu přikláním na stranu LX100. Jaké jsou vaše postřehy, kdo panaka už vlastní? Co jsem viděl, tak i na vysoké ISO je to OK. Co vám na přístroji vadí?
diky M.
MartinSur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nezle02 3. 12. 2014 07:59

Sám jsem v případě těchto modelů na vážkách. U Panáka se mi opravdu líbí celkem povedené tělo s mnoha ovládacími prvky, které jsou velmi blízké Fuji X100 a samozřejmě použitelnost vyšší citlivosti aniž bych se bál o kvalitu obrazu nebo vysoký šum. Nicméně pevně zabudovaný displej, absence vestavěného ND filtru a především robustní rozměry mě nutí stále váhat na koupí. Možná k tomu i přispívá kvalita fotografií, kterou jsem díky 4/3“ snímači očekával trochu jinde, třeba i s právě zmiňovanou RX100III.

U Sonky mě pak vadí tvar mýdlové krabičky a že nedostatek ovládacích prvků nenahrazuje alespoň dotykový displej. Navíc papírově povedený displej má horší průběh světelnosti hned po tom co lehce odzoomuješ. Parametrově pak můžeš oba fotoaparáty srovnat zde http://digitalni-fotoaparaty.megaduel.cz/porovnani-panasonic-lumix-dmc-lx100-vs-sony-cybershot-dsc-rx100-iii.htm
nezle02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cport 3. 12. 2014 08:10

Pokud vadi rozmery, hmotnost a "nedostatecna" kvatlita, tak asi nezbyva nez neco s APS-C snimacem a pevnym sklem (popr. predsadkou jako prislusenstvim)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 3. 12. 2014 08:45

Doporučuji dobře si prohlídnout graf z dpreview na předešlé stránce, to je dostatečná demonstrace rozdílu LX100 vs zbytek kompaktů včetně Sony RX100III. Podrobná a objektivně vypadající recenze je zde http://www.cameralabs.com/reviews/Panas ... mix_LX100/
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 8. 12. 2014 20:47

Nezle02 - nechápu argument s papírově povedeným displejem a světelností...?
RX100III mám a nemám pocit handicapu kvůli málo tlačítkům. Komě toho, že vpředu funguje kroužek na objektivu, vzadu je otočný čtyřsměrný volič v roli roleru, tentýž volič má ve všech 4 směrech různé funkce a především využívám až 12 funkcí pod tlačítkem Fn. Měl jsem z toho strach, ae už mi to přijde intutivní, celkem pohodlné a použitelně rychlé.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 1. 2015 10:01

Včera jsem si konečně mohl alespoň zběžně vyzkoušet LX100-vku a jsem rozčarován hlavně kvůli zoomu. Je prostě příliš pomalý, takže rychlé ostření je tam jako zbytečný bonus, než si nastavíte vhodné ohnisko tak je moment v háji. Ještě horší práce se zoomem vás čeká v případě použití kroužku na objektivu - prstům překáží nesmyslný výstupek clonového kroužku. Ergonomická sebevražda. Zklamáním byl pro mne i hledáček - sice jemný, ale přišel mi menší a obraz v něm se komíhal. Podle recenzí to navíc vypadá že objektiv vyloženě nezvládá protisvětlo.
Takže výběr super kompaktu je fakt ořech, manipulace s hledáčkem a průběh svetelnosti sráží Sony RX100III, parametricky špičkový Canon G7-X se super objektivem nemá hledáček a baterka vydrží směšných 200 snímků, Panasonic lx100 viz výše. Nakonec mi součtem vlastností vzdor nejslabšímu snímači vychází vítězně Fuji X30 díky nejlepší ergonomii, výbornému sklu a slušnému ostření, hledáček mne překvapil. Mám ovšem skeptická očekávání směrem k X-trans senzoru, táta si ho jde na stará kolena kupovat tak to pak proklepneme :-)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 31. 1. 2015 16:47

Už dlhšie ma nebaví vlastniť aj kameru aj foťáky, premýšľal som nad niečím, čo by nahradilo oboje. Tak som pustil do sveta Fuji X10 spolu s kamerou a kúpil LX100.

Cez víkend som plánoval ísť do hôr, otestovať foťák, hodiť sem pár fotiek. Snehová kalamita ma prinútila v piatok vrátiť sa spod Donovalov späť do Bratislavy, takže mám len pár fotiek z venčenia psa.

Fotoaparát vyzerá pekne, škratu by som si nekúpil. Má takú funny krytku, ktorá sa ale nedodáva ako štandardná výbava, musel som si ten kúsok plastu s nápisom Leica kúpiť osobitne za 50 eur. Leica prišla na to, ako robiť biznis, vždy sa nájde niekto, kto to jej predražené haraburdie kúpi :)

Doteraz som nemal elektronický hľadáčik, trochu som sa ovplyvnený diskusiou bezzrkadlovky vs zrkadlovky bál, či sa s tým vôbec dá fotiť. No čo by sa nedalo, samozrejme že sa dá a oneskorenie hľadáčika je prekvapujúco malé, neobmedzovalo to ani pri fotení pobehujúceho psa (aj keď bulteriér nie ja žiadny bežec, skôr voľnoštýliar, nebude behať jak blázon).

Ostrenie je bleskové, pocitovo ešte rýchlejšie ako na 5DIII. Prekvapil ma tracking, nie ani tak v tom, že hnedého psa dokázal na bielom pozadí vcelku bez problémov sledovať, ale v tom, že keď mi pes ušiel zo záberu, prebehol okolo mňa, ja som sa za ním otočil a foťák sa automaticky zase správne lockol na psa, ktorého tak zo 2 sekundy nemal v zábere. Niečo také som nečakal.

Čo mi vadí -

4K video vie natáčať len 15 minút. Video vo formáte MP4 vo FullHD natáča len 20 minút. (50p) resp 27 minút (25p). Vo formáte AVCHD je to štandardných 30 minút.

Ostriaci krúžok sa blbo ovláda.

Objektív zúfalo nezvláda protisvetlo. Podarilo sa mi odfotiť aj takéto fialové hnusy:
P1020063.jpg
P1020075.jpg
P1020175.jpg

Jedna z prvých fotiek v kancelárii v práci po kúpe foťáku odhalila náchylnosť na moire (mriežky na zosilňovači):

P1020022.jpg

Jedna z výhod foťáku bez OVF by vraj mala byť tá, že vidno už v hľadáčiku, resp. na displeji, ako budú fotka alebo video vyzerať. Hlavne pri videu sa mi stávalo, že podľa displeja bolo všetko OK, ale keď som spustil natáčanie, tak zrazu obraz výrazne stmavol, musel som počas natáčania rýchlo zvýšiť ISO. Možno je odpoveď v príručke, tú som nečítal.

Čo mi vadí fakt že dosť, je chýbajúce dotykové ovládanie na displeji. Ani nie tak pri fotení, ako skôr pri natáčaní videa. Na kamere som bol zvyknutý ostriť ťuknutím na displej, heď sa spustil aj tracking na takto zvolený predmet, toto mi chýba.

Najnižšie ISO je 200.

Ale ako vravím, foťák vyzerá pekne :)

-- 31. 1. 2015 17:06 --

Takto dopadlo kontinuálne ostrenie na ťarbavým krokom sa blížiaceho bulteriéra. Keďže ja som mal ísť na hory, priateľka so svojimi psami odišla k rodičom, mne to nevyšlo, musel som sa vrátiť, ostal mi na víkend len bulteriér, priateľkyne psy sú pohyblivejšie, akčnejšie, lepšie by som prevetral ostrenie.. Možno sa tu neskôr vrátim k reportu s doplňujúcimi informáciami.
P1020122.jpg

P1020123.jpg

P1020124.jpg

P1020125.jpg

P1020126.jpg

P1020127.jpg
chlapcisko
Návštěvník

Předchozí stránka