Kompakt do 10000 Kc

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tracid 21. 5. 2014 16:26

Shanim nejaky kompaktni fotak v cene do 10000. Foceni neni mym konickem a minimalne ze zacatku bych preferoval schopny automaticky rezim. V podstate chci neco s nejlepsi pomerem vykon/cena pro bezne foceni na vyletech (zejmena priroda, krajina), dobrou schopnosti fotit za zhorsenych svetelnych podminek, dobrou stabilizaci obrazu a co nejmensi velikosti a hmotnosti.
Jsem v tomhle smeru uplny amater, takze se omlouvam pokud jsou me pozadavky prilis obecne. Rad je pripadne upresnim.
Jen pro predstavu v soucasnosti mam Panasonic DMC-FS10 a jsem nespokojen zejmena s kvalitou fotek v horsim svetle (necekam od noveho fotaku, ze bude delat krasne nocni fotky, ale tento je opravdu slaby i kdyz jsou svetelne podminky jen mirne horsi)
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 21. 5. 2014 18:07

můj favorit mezi profikompakty je Fuji X10 a jsem rovněž jeho spokojeným majitelem

dalo by se namítnout, že Olympus XZ2 má podobné parametry a k dobru výklopný dotykový displej, případně že Panasonic LX7 má na počátečním ohnisku světelnost 1,4 a excelentní video výstup k tomu

můj důvod proč Fuji X10: EXR snímač. Je to technologie při které půlka snímače exponuje na světla a druhá půlka na stíny, výsledek je fantastický - dynamický rozsah foťáku atakuje nejlepší APS-C zrcadlovky a všechny profikompakty nechává za sebou. Ona sice konkurence umí složit jeden snímek ze dvou či tří různých expozic, ale výsledky bývají legrační. Výhoda u Fuji je vynikající jpeg a velmi dobrý objektiv takže fotky umí parádní. Pro více informací se koukni do vlákna o tomto foťáku.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 21. 5. 2014 18:18

FUJI X10
Panasonic LX7
Nikon P340
Olympus XZ-2
Samsung XE2F

Všechny jsou pod 10 tisíc a ani s jedním neuděláš chybu. Oproti tomu, co doma máš, si budeš chrochtat s každým.
Je to jen o tom, co preferuješ. Chceš super video? Pak si kup Panasonic, chceš výklopný displej? Pak jsi do Samsungu. Chceš co nejlepší fotky, tak je jasná volba Fuji. Olympus má asi nejlepší poměr výkon/cena... Každý má své výhody i své nevýhody. Třeba Fuji je z nich asi nejlepší, ale bohužel největší, ale to je ta daň za to, že je nejlepší :-)
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 21. 5. 2014 18:50

Fuji X10 mam taky. Je potreba si dukladne nastudovat dostupne informace jak si fotak optimalne nastavit pro co nejlepsi vysledky, protoze jde o velike rozdily napriklad v odsumu nebo ostrosti fotky. Je to jina technika nez bezne senzory a je potreba se tomu trochu venovat, aby byl clovek odmenen. Auto rezim nefunguje uplne spatne, ale da se to udelat i lip. Neco anglicky napr. tady: http://kimletkeman.blogspot.cz/2009/10/ ... -mkii.html
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 5. 2014 19:03

no, já v podstatě jenom stáhl odšum na -2 a když v nouzi použiju režim EXR auto, tak to snad ani špatnou fotku neumí...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tajnik 21. 5. 2014 19:14

Hlavne co clovek musi pochopit je, ze to nastavovani neni intuitivni. Napriklad nastaveni velikosti fotky hraje velikou roli narozdil od jinych senzoru, na L to dava v urcitych rezimech jiny vysledky nez na M, treba. Spatny fotky to neumi, to je fakt, jen dobry nebo jeste lepsi :-) .
tajnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tracid 21. 5. 2014 19:47

Dekuji za tipy. Jak jsem rekl preferuji co nejlepsi kvalitu fotek. Takze z toho co jste vybrali rikate, ze nejlepsi volba bude ten Fuji?
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 21. 5. 2014 19:54

já bych si Fuji vybral znovu, z pohodlí domova ti můžu do soukromé zprávy poslat link na stažení ukázkových fotek a případně i znovu popsat zákonitosti nastavení pro využití EXR i v režimech P, A, S, M - dokonce včetně rawu, což výrobce nikde neuvádí.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neradil 22. 5. 2014 11:40

Přesně jak říkají kolegové

A za mně osobně Fujifilm X10 - dá se koupit za cca 8k Kč. Nemusí však vyhovovat všem.
Ideální je si vybrané kandidáty jít "osahat" do prodejny. Jak padne foťák do ruky je u každého jiné. V tom se radit nedá.
neradil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tracid 24. 5. 2014 09:33

Dekuji za rady panove.
Asi pujdu do toho Fuji.
Mate nejaky tip kde jej koupit?
Jake byste doporucili pouzdro? Divam se original je docela drahy (1300-2000)
Existuje do nej nejaka silnejsi baterka? (dle srovnani na megapixel to vypada, ze vydrz baterie nebude jeho silna stranka)

-- 24. 5. 2014 09:36 --

Ted se divam, ze v Electroworld jej maji za 7990, to bude asi nejlepsi moznost pokud vyloucime neduveryhodne eshopy.
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 24. 5. 2014 09:54

nemusíš se bát ani interstore a už vůbec ne megafoto - maximálně solidní e-shop

originál pouzdro (i jeho kopie) má jednu nevýhodu - musíš ho sundat pokaždé, když vyndáváš baterku či kartu, tzn furt. Řešení absolutní: Gariz half case za full money http://www.amazon.com/Gariz-Genuine-Lea ... B008S7BKZQ samozřejmě s možností dokoupit za "odpovídající" cenu i vrchní díl. No, rozumnější je asi nákup kloudné minibrašny, třeba Lowepro streamline 100 http://www.megafoto.cz/lowepro-streamli ... black.html

dvě náhradní baterky mně na ebay přišly dohromady na 150kč
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tracid 28. 5. 2014 13:48

Tak jsem se nakonec nechal prekecat do Sony RX-100. Doufam, ze jsem s touhle hrackou neudelal chybu :)
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skulivert 28. 5. 2014 14:11

reign můžeš mi prosim do soukromé zprávy "popsat zákonitosti nastavení pro využití EXR i v režimech P, A, S, M - dokonce včetně rawu, což výrobce nikde neuvádí." Hlavně toho Rawu... Předem děkuji :-)
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 5. 2014 16:54

Tracid píše:Tak jsem se nakonec nechal prekecat do Sony RX-100. Doufam, ze jsem s touhle hrackou neudelal chybu :)


to se ti vymstí, nebudeš se mít na co vymluvit :D
reign
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků