SONY DSC RX100 III aneb jak spadl Canon z lopatky

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Almik 16. 5. 2014 14:59

No jo no, tak to je pak holt už každýho problém. Já ten blesk téměř nepoužívám, takže ho nasazenej nemívám, ale v brašně má svoje místo a když vím že se bude hodit, tak mi nasazenej nezavazí. Jinak s tím nošením v kapse - nevím teda jakou kapsu máš na mysli, ale i ten nejmenší PEN s pancakem těžko dáš do kapsy u riflí, do kapsy v bundě už ho dáš a ten nasazenej blesk tam rozhodně nezavazí víc než jakejkoliv nasazenej objektiv.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Frieb85 16. 5. 2014 15:01

ahoj všem, prodám zcela nový Nikon D800 za 54000,-

odkaz: http://www.megapixel.cz/nikon-d800?gcli ... tAod3WMACQ
Frieb85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2014 15:18

Trochu od veci inzerat.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HONZIK63 16. 5. 2014 15:20

Frieb85: Hola hola , tak to je krásné. Do tohoto vlákna se to ale nehodí, ledaže by jsi ho chtěl vyměnit za kompakt SONY samozřejmě s doplatkem. 8-D
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 16. 5. 2014 15:32

no já ten blesk na nexovi 5n nepoužívám, mám 16-50 a vleze táto kombinace do každéj kapse u džisky a aj do ryflí dyž chcu ( podotýkám, že nejsu Ganec s penem a 14-140 v kapsi ) a je to furt lepší jak gdejaký mobil a mám ho furt sebů, ináč si beru nexa 6 dyž vím, že nebudu zrovna našrot :-( , Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 16. 5. 2014 15:44

Hmm tak to bych musel mit ty rifle o 3 cisla vetsi aby se mi tam NEX rady 5 s 16-50 vlezl zase neprehanej. ;-) Mel jsem v ruce NEXe s 16mm pancake a uz ten by se do te kapsy vlezl tak tak a bylo by to sakra nepohodlne. Toho NEXe narves tak do kapsaci to ano ale ne do rifli normalni velikosti a strihu...jedine ze si nakej raaper ale crossy uz jsou z mody :-D v kapse jsem nemohl nosit ani olyka XZ10 ne ze by se nedal, ale to si ani nesednes
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 5. 2014 16:05

metyn píše:podotýkám, že nejsu Ganec s penem a 14-140 v kapsi

Jestli ho nosí vyzoomovanej na pláží pod plavkama, tak s tim může mit docela úspěch :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod metyn 16. 5. 2014 17:35

kultusu sorry ale mám si udělat selfí spodka? g vůli tobě? neříkám, že je to bůch ví jak pohodlné řešení ale zas proč nepřeháňat že? no z erteplů místo teho nexa v téj kapsi by to vypadalo asi lepší , Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 16. 5. 2014 20:08

Meta a já ti říkám :,, Nepij furt to liguéréé. :-] A když piješ, tak nepiš..bo to ani Google nepřeloží sakryš .
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 16. 5. 2014 20:44

pro honzíka překlad do spisovštiny: selfí víš co je to snáď překládat nemosím, dyžtak je to autoportrét s kýmkoli gdekoli jakkoli, spodek - to dá rozum né, ertepla - brambora , no a nyní si to znovu nabouchej a přelož, kašli na gůgla a spolehni na svoju gebulu - hlavu, ;-) ;-) ;-) Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 16. 5. 2014 21:21

nevim mety co fetujes, ale s takovym matrosem se ani nedivim, ze nemas problem chodit s takovou obludou jako NEX5 na vajcaach :D
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DragonFly 16. 5. 2014 22:01

No já osobně jsem taky trochu zklamany že nový Mark3 nemá sáňky. Mám canon G7 a externí blesk používám běžné na rúzných rodinných akcích. A když jdu někam na hory tak samozřejmě nechávám ext blesk doma a maximálně využívám skladnost foťaku...

Na druhou stranu, doba pokročila a s dnešními moderními snímači můžu jit na mnohem vyšší ISO a blesk už možná není tak moc potřeba. Ale s tím nemám zkušenosti. Možna někdo poradí... U G7 byl ext. besk prostě nutnost(z mého pohledu)...
DragonFly
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 5. 2014 06:35

malá nápověda: o využití blesku u zrcadlovek nikdo nepochybuje, žeby kompakty byly dál a externí blesk je u nich zbytečnost? Z ebay se dá cca za 15$ koupit levný rádiový odpalovač, u nás o něco dráž, do přijímače lze nasadit jakýkoliv blesk (vyjma patice minolta) a využití je nasnadě.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 17. 5. 2014 06:58

...mno ale kam by jste ty sáňky dali? Dyť tam už na ně není místo, muselo by něco pryč, buď ten cool vysouvací hledáček, nebo interní blesk. A vždycky by vadilo někomu, že chybí interní blesk, nebo že chybí sáňky, nebo že tam není ten hledáček, prostě všem se nezavděčíš.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 17. 5. 2014 07:27

jako ideální verzi bych viděl souběžnou výrobu všech tří verzí, nebo alespoň dvou novějších

jinak, já bych bral absolutní verzi mkIV tzn hledaček, sáňky, výklopný diplej (samozřejmě dotykový :-) ) a větší rozměry by mi nevadily, z cenovky by ale asi nejeden omdlel :-D
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka