kompakty? mate mobil...

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chel 15. 5. 2014 18:46

Kompakt je zavan historie. Mate mobil netreba tahat sebou dalsi plecku s ultra hyper mega zoomem u nehoz plati "Cim vetsi zoooooooom tim vetsi sh-it" ;)
Obrázek
Naposledy upravil chel dne 16. 5. 2014 00:12, celkově upraveno 2
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 15. 5. 2014 19:05

Má toto tebou nastolené téma i nějaký jiný význam než znovu vyvolat flame? Nemáš nějaký problém s osobností? Nějaké Tvé voskové figuríně se Tvá práce nelíbila? Já totiž nechápu takovýto výkřik od člověka, který se tady stylizuje do pozice jediného opravdového fotografa.... :hm
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 15. 5. 2014 19:07

Seš chytrej jak rádio Jerevan :-D. Stejně stupidní vlákno jako to pubertálně chlubící - jaké máte foťáky atd. Ty máš kolem večeře nějaká zvláštní hnutí mysli, Večeřo, ne? ;-)
pepl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 5. 2014 19:38

Koukám, že Víťovi už definitivně hráblo :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 15. 5. 2014 20:00

skoda nesezrali :)
Ale hrablo i lidem z olympusu a novinari na e15.cz http://digiarena.e15.cz/bezzrcadlovky-a ... es-prodeju ;)

-- 15. 5. 2014 20:17 --

hele a temhle taky ;) http://channelworld.cz/nazory-a-analyzy ... aratu-9892
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 15. 5. 2014 20:25

Á, tak tomuto ty říkáš asertivita... Tak už jsem poučen :tleskani
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 5. 2014 20:44

A to som chcel kupit sigmu DP1. Ale keď chel rozhodol že kompakty netáhnou tak nič. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 15. 5. 2014 22:14

bob222 píše:A to som chcel kupit sigmu DP1. Ale keď chel rozhodol že kompakty netáhnou tak nič. :D

cetl jsi ty clanky? to rika olympus a nikon ;)

-- 15. 5. 2014 22:36 --

chel píše:
bob222 píše:A to som chcel kupit sigmu DP1. Ale keď chel rozhodol že kompakty netáhnou tak nič. :D

cetl jsi ty clanky? to rika olympus a nikon ;)

tady je to napsano jeste lepe petapixel.com/2013/12/30/report-claims-nikon-canon-sony-will-survive-smartphone-revolution/

-- 15. 5. 2014 22:42 --

tady je neco o sony http://www.amateurphotographer.co.uk/ph ... by-a-third
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 15. 5. 2014 22:44

Chel: to je jasny, na co fotak, stejne se pak všechno domaluje ve photoshopu, ze jo ;)
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 15. 5. 2014 22:50

neco z wall street journal http://6sightreport.com/2013/09/18/wall ... ding-fast/

-- 15. 5. 2014 22:53 --

miroslav.cizek píše:Chel: to je jasny, na co fotak, stejne se pak všechno domaluje ve photoshopu, ze jo ;)

mirku spletl sis tema ;) tady se ted mluvi o kompaktech ktere jsou nahrazovany mobily. Rikaji to prodeje vsech spolecnosti jenz kompakty vyrabi. Ale podle prvnich reakci to vypada ze panove ziji nekde v bunkru a nevystrci hlavu aby zjistili co se ve svete deje ;)

-- 15. 5. 2014 22:57 --

http://buzztala.com/nikons-compact-came ... reation-2/ na tom webu je nadherna fotka ktera mluvi za vse ;)
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 16. 5. 2014 07:00

Tak to je ale vseobecne znamy fakt a nikdo to tady nepopira... Naopak v mnoha vlaknech jsou prispevky, ze je na ruznych akcich videt vic mobilu a tabletu, nez kompaktu... Pokud jsi chtel vyvolat flame, tak spis na tema, jestli ty mobily foti lip nez kompakty. Protoze tohle je jen konstatovani faktu, ktery nikdo nezpochybnuje :-)
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 16. 5. 2014 07:52

no kdyz si prectes nektere vyse maji asi jiny nazor. teda meli ... nez se to stalo vseobecne znamym.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 16. 5. 2014 08:20

Naštěstí ale máme Tebe, který vyvedeš nevěřící z temnoty :-)
V tomto vlákně jsou jen samé všeobecně známé pravdy, první, že mobily rostou na úkor foťáků a druhá, že Chelovi definitivně hráblo :lol:
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 16. 5. 2014 08:28

asi jsi slepy a tak se mrkni co napsal bob222. On se domniva ze kompakty tahnou. takze mirku pro tebe to je jasne ale jinym to tak uplne jasne neni. A dukaz mas pred ocima. ;) ale ty ho nevidis ... takze trolujes :D
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 16. 5. 2014 08:56

Presne tak, Bob si chce kupovat foveoni sigmu a to znamena, ze si mysli ze kompakty brzy ovladnou cely trh!
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2014 12:34

Asi tak...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 5. 2014 13:17

Nějak marně zkouším přijít na to, co má tohle vlákno za význam a o čem se tady má debatovat...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2014 13:19

Sú vlákna ktoré majú zmysel. Sú vlákna čo pobavia. A sú vlákna čo mi pomôžu pri trávení obeda.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 16. 5. 2014 14:03

Opakování matka moudrosti :-) ? Jiný význam vlákno nemá, snad jedině, že si poměříme telefony.
Já mám blackBerry 9320 a mohu říct, že ten můj telefon roznodně kompakt nenahradí ani jejich prodeje neohrozí, protože fotí hrozně 8-)
Zálusk mám na nějakou vyšší Lumii, případně iPhone, to je fuk, prostě něco co dobře fotí a natáčí, ale vyhazovat se mi za to nechce... :pozor
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 5. 2014 14:14

Já přešel z BalckBerry Bold 9900 na Lumii 920 a ten rozdíl ve focení je opravdu propasný... Ale jinak sem si na Nokii zvyknul a je to příjemný změna. Ani ta klávesnice z 9900 mi zas tak moc nechybí.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 16. 5. 2014 14:46

A co tak dát tomuhle infantilnímu vláknu smysl? Jaký je podle vás nejlepší telefon na focení? Hodně se mluví o Lumiích a IPhonu. Když Lumii, tak kterou?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 16. 5. 2014 15:09

Tohle vlákno ale nemělo mít smysl :)

V současnosti je nej asi Lumia 1520
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 5. 2014 15:27

Myslím, že šampióni sú jednoznačne nokie s purewiev. 1020 a 1520.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 16. 5. 2014 15:58

Tak a téma je vyčerpané :-) Vede Lumia 1520, iPhone si najal někoho z Nokie, tak třeba další generace se pokusí přetáhnout prvenství ve fotomobilech na svou stranu. Co ale nechápu, proč třeba Lytro nešlo směrem mobilních zařízeních. Už je na světě nějaký ten rok a zatím nulové rozšíření. Přitom je to technologie pro mobily jak dělaná. Vyfotim, upravim kde zaostrit, uploaduju... Myslim, že některý z předních výrobců by po tom skočil hned... Mimo mobil, podle mě, jí rozšížení nečeká, což je škoda, protože v některých situacích s tím mohla být sranda :-)
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 17. 5. 2014 16:41

Ja jsem taky presel dobrovolne z Blackberry - sluzebniho, na soukromou 925. Snazim se s tim fotit takovy druh fotek, abych se mi neprelomil mozek myslenkou, ze jsem to mel vyfotit normalnim fotakem. Coz se dari, fotim tim jidlo, jizdni rady, deti na pisku pro okamzite odeslani tchyni, jizdni rady, teplomery a prasklinu ve zdi aby ji poslal na oddeleni facility managmentu.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 17. 5. 2014 18:32

Já třeba s Lumii 920 fotim běžně fotky z průběhu závodů, kde jí používám i jako navigaci a "na památku a fcb" to nijak neurazí...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod IvanGS 21. 5. 2014 13:25

Uvažuji o koupi kvalitního kompaktu, píšu o tom v jiném vláknu. A to přesto, že odolný kompakt na outdoorové aktivity mám. Dovedl mne k tomu mobil LG G2, netuším jak fotí ve srovnání s jinými mobily, kvůli focení jsem ho nekupoval. Ale ve srovnání s bývalými mobily fotí skvěle a to tak, že občas už nemá laickým zrakem daleko ke zmíněnému kompaktu. Jasně, rozdíl tam stále je, mobilu se zdaleka nepovede každá fotka, ale je to poprvé, co jsem ochoten ho použít na občasné, méně důležité fotky (takové to "hele co jsem viděl cestou z práce", nabídky v práci, popř. párkrát prohlédnout a smazat). Určitě nehodlám nahrazovat mobilem foťák, přijde mi to plytké a povrchní, ale paradoxně mne právě mobil upozornil na nedokonalost mého kompaktu...:-).
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 4. 6. 2014 12:12

hm, takže když nemám fotomobil a chci kompakt, asi bych si spíš měla koupit mobil ? a od známýho sem tu radu dokonce dostala, ať si koupím mobil a ne kompakt...
Mawe47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 6. 2014 12:22

S nokii s pureview lacny kompakt nepotrebujes. Podla mna....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 4. 6. 2014 18:29

co se mobilů a focení týká, tak mně hodně překvapil kámošův Blackberry Z10, při solidním světle velmi hezké fotky a celkově je to za ty prachy mimořádně povedený telefon ( ten kámoš měl celkem dlouho iphone, má zkušenost i s androidem a win no a nový systém ostružiny si nemůže vynachválit)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 3. 2. 2015 11:34

"Všichni fotí mobilem, kompaktní fotoaparáty to úplně zabilo" http://mobil.idnes.cz/foceni-mobilem-trend-0ls-/mob_tech.aspx?c=A150122_183557_mob_tech_vok Jaky mobil je ted na foceni nejlepsi? Nemam tucha jak si na tom vedou novinky. Nejaky znalec?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 5. 2. 2015 23:38

Na zachycení detailů N808, pokud bude šero l1020, pokud není třeba stabilizace ani masivní rozlišení, tak lumix cm1, no a hodně si chválí (na mobil) vyvážení bílé a stabilizaci u posledního iphonu... no a na video l1520 :)

Ještě nějaký dotaz? :)

Ale vážně, jsem s lumií 1020 spokojený. Ale jakmile člověk narazí na ostrá světla, je po srandě (i ve srovnání s jinými telefony). Na druhou stranu, to má člověk občas i s Canoňáckým seťákem 18-55, nedejbože levnou pevnou padesátkou.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pan Kája 6. 2. 2015 16:02

Ani ten lumix není žádná úplná výhra. Všechny nejlepší fotomobily mají bohužel nějaký kompromis. Třeba ten lumix - nejlepší optika, umí zachytit velmi slušné detaily (i 41mpx l1020 může leckdy tiše závidět) + výhody velkého snímače. Ale třeba video je ve srovnání s konkurencí mizerné, ostření má prý o něco pomalejší jak iphone nebo note 4, v noci začíná ztrácet díky absenci stabilizaci a slabému blesku, takže taková lumie 1020 má najednou navrch, výsuvná optika zvyšuje zranitelnost apod..
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 6. 2. 2015 17:23

Co se týče kvality, tak v DXO měří i mobily - http://www.dxomark.com/Phones

Taky jsem narazil na problém s detaily v ostrém světle (jinovatka), Lumia 925 je nevykreslí moc dobře, ale po zmenšení se to ztratí. Jinak fotí až překvapivě dobře - http://www.foton.hk/gallery/displayimag ... pid=100658 - složeno ze dvou fotek.
fff
Flor.cz
Návštěvník