Kompakt?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Malldoren 5. 1. 2014 15:30

Dobrý den, předem se omlouvám za moji celkovou neznalost fotoaparátů. Takže položím zcela laickou otázku. Potřebuji fotoaparát pro tátu který dá do kapsy. Dnes vlastní Panasonic TZ1, na svou dobu celkem slušný stroj, dodnes je s kvalitou fotek spokojený, nicméně, na dovolených ho velmi limituje maximální velikost SD karet 2GB. Max cena 7k. Navíc, rád se nechám poučit na jaké parametry je třeba hledět. Klidně se ještě zeptejte na upřesňující informace rád zodpovím. Libí se mi Canon S110. Ocenil bych fotoaparát který by uměl ukládat fotky do RAWu, není to však podmínkou.

Editováno: Max cena 7k
Naposledy upravil Malldoren dne 5. 1. 2014 17:43, celkově upraveno 1
Malldoren
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 5. 1. 2014 16:07

S 110 je urcite dobra volba. Tych tzv. profi kompaktov moc nie je, a do 6000 vleze spravidla vypredaj starsich modelov.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kejkval 5. 1. 2014 20:46

Otec ma fotografovanie ako vazneho konicka,ked by bol dobry RAW?
Kejkval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malldoren 5. 1. 2014 22:18

Nemá, ale když sem viděl jaký z toho lezou fotky (při troše umění) oproti běžným low cost kompaktům tak sem si říkal, že bych si ho čas od času mohl půjčit, dokonce si myslím že tenhle fotoaparát je docela vhodný pro začínajícího fotografa amatéra. A z nějakým tím grafickým editorem už sem dělal, takže víc co je RAW zač :) Mimochodem, co říkáte na Nikon P330?
Malldoren
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tor47h 5. 1. 2014 23:49

P330 - výstup dobrý, ale ta rychlost ... spíš teda pomalost. Mám P7700, taky žádný rychlík, ale lepší ovládatelnost to trochu vyvažuje.
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 6. 1. 2014 09:40

Olympus XZ-1 je můj tip.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 6. 1. 2014 11:50

P330 je moc pomaly proto jsem si ho nevybral, kdyz jsem vybiral ja. Canon S110 takovy o nicem ani svetelnost ani ten vystup zadny zazrak. Olympus XZ-10 ma sice mensi snimac, ale svetelny objektiv a vejde se do kapsy...a taky docela slusny ovladani-intuitivni a je docela rychly. No ja osobne bych zvazil Olympus XZ-2, je za 7990,- a ve fotolabu bych si rekl o slevu vymenou za tu fotoknihu...i kdyby byl za 7500,- tak nic lepsiho za ty prachy nedostanes, ale do kapsy uz asi nebude...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 6. 1. 2014 19:57

Fuji X10, cena 7999, trochu nad limit, ale alespoň opravdu upgrade. Než kupovat další kompakt s malým snímačem, tak bych raději koupil ještě jednu SD kartu za 150 Kč, pokud tedy otce limituje jen ta velikost 2Gb :-)
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 7. 1. 2014 13:49

tá x10 mu tz 1čku nenahradí rozsahem ( 35 350 mm , 2,8 - 4,4 ), to už rači teho nikona p 7700 ( 28-200, 2-4 ) je to určitě blíž, ale zaséj nesplňuje ty grajcary, Meta
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 7. 1. 2014 15:53

Tazatel nikde nepise jaky ma mit zoom a jestli ho doted vubec vyuzival v celem rozsahu takze at se vyjadri on...na fujinu jsem uplne zapomel to taky neni spatny kauf
kultus
Návštěvník