Kompakt s fotografickým/SLR ovládáním

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mvita 2. 7. 2013 18:51

Dobrý den,

Hledal bych pro sebe i přítelkyni nějaký kompakt s použitelným ovládáním s možností snadno ovlivnit, co dělá. Zrcadlovku mám, ale na cesty by se hodilo něco menšího, takže nějaký kompakt s fotografickými funkcemi na tlačítkách:
- tlačítko AE lock (popř. by šla i kompenzace expozice, ale AE lock se mi zdá pohotovější a blbuvzdornější pro přítelkyni);
- režimy A/S/M, se snadným volením hodnot, otočný volič vítán;
- tlačítko volby vyvážení bílé (navíc nastavení i v Kelvinech by byl bonus);
- tlačítko kompenzace expozice blesku (nebo funkce ne moc hluboko utopená v menu);
- objektiv od 24/28 mm ekvivalentu, zoom stačí 4x ÷ 5x;
- cca 5÷10 kKč.

Vím, že řešením by bylo i používat zrcadlovku a pořídit si nějaký záklaďák ala 18÷55mm, ale zajímaly by mne nejdříve ty kompakty. Dá se najít něco s uvedenými funkcemi, popř. s malými ústupky? A jde to i v nižší řadě než je třeba Gx od Canonu?

Díky za odpovědi, Martin
mvita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 2. 7. 2013 19:57

Největší pecka mezi kompakty je momentálně Panasonic LX7 se světelností f:1,4 na krátkém konci a 2,3 na dlouhém, ovládání má řada LX výborné... A minimálně v rychlosti AF ten Canon GX1 porazí na celé čáře.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 2. 7. 2013 20:06

nj, ale pořád to má pidičip, tedy šum při vyšších citlivostech, práce s HO skoro žádná... já bych doporučil poohlédnout se po Sony RX100
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metyn 2. 7. 2013 20:11

rx100 nebude za 10 000 kč, já bych zkusil doporučit nikon p7700 neco canon G15, řekl bych, že je to to , co hledáte viz ale taky je to přes 10 000 kč
http://www.digimanie.cz/recenze-nikon-c ... im/4794-10
http://www.digimanie.cz/recenze-canon-p ... de/4870-10
Naposledy upravil metyn dne 2. 7. 2013 20:17, celkově upraveno 1
metyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 2. 7. 2013 20:16

No, to nebude, to je fakt, ale to ani G1X. P7700 je taky dobrá volba
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 7. 2013 21:50

práce s vysokým ISO vůbec nemusí přijít díky světelnosti objektivu
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MouseKey 4. 7. 2013 14:01

tak jak se vzpomíná vyse tak G1X a ten Nikon P7700 stojí za to! osobně bych spíš preferoval ten canon.
MouseKey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pe100 4. 7. 2013 22:57

Pokud srovnám ovládání D5100 a P7xxx, je ten druhý na tom výrazně líp. Resp. ovládání rozhodně není to, na co bych si u tohohle kompaktu stěžoval (např. to kolečko vedle blesku je moc příjemná věc). Porovnával jsem ho ale s Panasonicem LX a taky to nebylo špatný, jen trochu drobnější. Docela by mě zajímalo, jaký má kdo zkušenosti s ovládáním Fuji X10/20.
Pe100
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 7. 2013 10:46

Měl jsem Fuji X-20 cca týden a ovládání je jednoduše super :-) Ovšem co jsem měl v ruce Panasonic LX7, tak je na tom možnostmi ještě dál - ale ouha, je menší, tudíž se hůře drží. Fuji je prostě takový dospělý foťák.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oniiicek 5. 7. 2013 14:48

Ja som verný fotoaparátom Lumix od panasonicu. Ak kompakt tak rada Lx. Ja som používal donedávna ultrazoom Lumix FZ38. Taktiež to bol fajn foťák. Teraz mám staršiu zrkadlovku, ale váhovo a veľkostne sa to nedá zrovnať ;-) Na lumix spomínam len v dobrom...Nejaké moje foto z Panasonic Lumix:

http://fotografiapribeh.blogspot.sk/
oniiicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 5. 7. 2013 22:55

...co jsem u LX nepochopil, je opuštění joysticku, naposled byl na LX3 - to byla rychlost ovládání na jedničku s hvězdičkou, teď už jen za jedna.
reign
Návštěvník