Panasonic LX7

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rousini 18. 7. 2012 08:21

Tak nám vydali nástupce řady LX. Odkazy na představení a dokonce už i recenze dávat nebudu, Google má anebo zná každý...
Zatím to vypadá jako vývoj řady a ne jako přečůrání konkurence, resp. jízda na módní vlně. Nový objektiv má stejný ohniskový rozsah 24 - 90 mm (přepočtený), světelnost 1:1,4 - 2,3 a 10 MB CMOS chip. Na objektivu přibyl věnec pro ovládání clony a hlavně se mi líbí, že dizajn přístroje jde původní stopou (čelní tvarovaný grip, pogumovaná prohlubeň pro palec) a ne jako některé konkurenční sprzněnce ve tvaru mýdlové krabičky, které na svoji vyjímečnost upozorňují vystupujícím objektivem, který jim naboural "dizajn". Tohle vypadá jako foťák a zároveň to není retro kýč. Snad bude hodně pozitivních recenzí a budu si na něj muset počkat.

Tímto jsem chtěl otevřít prostor k diskuzi o tomto stroji.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Refael 18. 7. 2012 11:46

Jsem majitelem LX5 a nevím, zda-li mám přemýšlet o této novince. Má navíc lepší světelnost(nejradši fotím v noci), video v mp4(lepší formát pro PC než AVCHD),vodováha (lepší a přesnější než mřížky).Možná ještě počkám, s čím vyrukuje Canon.
Celkově je to pro mne velká dilema.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 7. 2012 14:18

Tak ja nekomu usetrim cas:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/p ... c-lx7A.HTM

Vcetne ukazek v plnem rozliseni.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 18. 7. 2012 17:46

Tak to vypadá, že Panasonic pochopil a bude i králem v UZ. FZ200 má 12Mpix, 24-600 a F2.8 v celém rozsahu !!! Maso.
_DAVE_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 18. 7. 2012 20:31

Nechci být za sýčka, ale to, co z toho foťáku leze na samplech z dpreview mi přijde dost zašumělé/redukované, na to, že je to 10mpx,tak nic moc : http://masters.galleries.dpreview.com.s ... mSHpEgI%3d
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 18. 7. 2012 20:44

Chybí podstatná informace: ISO.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kozakm 18. 7. 2012 20:47

Sranda je, že podobné ultrazoomy s F2,8 tu již dávno byly (FZ10 a FZ20). Móda se vrací :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 18. 7. 2012 20:59

To bylo dávno. :mrgreen:
Rattus rattus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 18. 7. 2012 21:03

Na tom imaging resource sú fotky s rôznym ISO. Mám pocit, že ISO400 bude bežne použiteľné. Na mojej LX5 sa snažím v rámci možností ísť do ISO200. Škoda, že tam nedali väčší čip. Ale aj tak slušný foťák. Z LX5 to ale pre bežného človeka nemá asi cenu.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 7. 2012 21:10

Skoda, ze tu FZ200 nedal do adekvatniho tela jako byly FZ30/FZ50.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 18. 7. 2012 21:30

Momentálně je obrazově králem mezi malými kompakty jednoznačně Sony RX100. Škoda jen světelnosti na dlouhém konci...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 7. 2012 23:19

km: cim vic Mpix, tim lepsi fotak? :)
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 7. 2012 07:28

Přesně tak (a kromě toho ještě 1" čip od Sony a objektiv od CZ, ale to už jsou jen detaily, hlavně ty megapixely).
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 19. 7. 2012 11:36

mně se u Sony nelíbí třeba barevné podání, to je ale otázka vkusu. Ovšem jejich zpracování jpeg je obrazová chemie- ostré hrany a hladké plochy. Jejich již tradičně přehnané rozlišení má zase za následek šum ve stínech už na základní iso, takže ano, mezi kompakty možná nejlepší (stejně si myslím že ty lepší kousky profikompaktů jsou na tom o dost lépe), ale s palcovým snímačem to jsou malé ambice.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 19. 7. 2012 12:15

Jpegy má Sony tradičně špatné, ale dynamický rozsah v rawu to bohatě vynahrazuje. Já byl z RX100 nadšený - ovládání, rychlost, kvalita fotek, super.
kozakm
Návštěvník

Další stránka