Kodak M863 zabit nabijeckou?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zelych 24. 12. 2011 19:35

Zdravim, koupil jsem dceři starší Kodak M863 bez jakehokoli příslušenství. Chtěl jsem ji ho pak dát nabit pomocí univerzálního adapteru,který jsem nastavil na 4.5V (fotak se ma nabijet 5V) Ale po připojení one nabijecky jen probliklo uvodni logo a nyní jen bile sviti displej pokud je pripojena nabijecka. Jinak zapnout nejde. Kdyz jsem měřil kolik nabijecka dava, tak tam bylo nezatizenych 7.7V, takze mam obavy jestli jsem ho nezabil? Nebo neni tam nejaka obdoba pojistky, ktera pri prepeti "odpadne"?
Je nejaka sance fotak zachranit?
Zelych
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viribus Unitis 1912 24. 12. 2011 20:28

Takové experimentování se fakt vyplatí :mrgreen: :mrgreen: Zkus nabíječku z nějakého mobilu. nezatizenych 7.7V je údaj o hovně. Univerzální adaptér je co? Má univerzální tajné údaje? MOJE UNInabíječka má výstup 1,2 až 8,4V a 0,8 A Proč to nenabiješ mimo foťák?? Jen baterku :mrgreen: Kdyby jsi měl USB kabel na tento foťák,tak by to mělo normálně nabíjet přes USB NABíječku,nebo z počítače
Viribus Unitis 1912
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zelych 27. 12. 2011 19:58

Adapterem je myšleno trafo s prepinatelnym rozsahem 1.5-12V 500mA a výměnnými nastavci.
Kdybych měl příslušný USB kabel (micro USB ani takovy ten malý co mam na fotaku Samsung to neni), tak bych ho použil, stejne, jako externi dobijeci stanici pro baterku.
Samsung Galaxy Note II & Nokia Lumia 520
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
Zelych
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viribus Unitis 1912 27. 12. 2011 20:18

Co si třeba nabíječku půjčit? Nebo ten kabel? Mám takový dojem,že tam pasuje kabel z navigace Garmin a telefonů Motorola. Mini USB. Nabij(zkus nabít) aku mimo foťák
Viribus Unitis 1912
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zelych 28. 12. 2011 15:52

Prave ze nemam moznost si nikde nabijecku a kabel pujcit. Ten kabel rozhodne neni miniUSB (ten doma mam) resp. ma takovy tvar, ale je mensi. Co jsem baterku meril, tak mi merak ukazal 3.7 coz souhlasi se stitkem, takze baterka asi bude nabita.
Zelych
Kolemjdoucí