Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 19. 4. 2013 15:11

Uživatel2 píše:..... Jenže to už člověk může koupit rovnou zrcadlo.

No zrdcadlovku mám, Sony Alpha 200. Ale ta FUJI je pro mne doplňkový kompakt, který mohu tahat všude sebou a dělat s ním poměrně kvalitní fotky. Tedy kupoval jsem ji s tímto předpokladem.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 19. 4. 2013 15:44

Tady tvrdí jeden majitel že problém s white orbs by se už neměl vyskytovat u kusů se sér. číslem začínajícím dvojčíslem 23.
Těžko říct zda je to pravda.
3. recenze shora

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz ... nepix-x10/
feanoor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uživatel2 19. 4. 2013 15:52

Ondrej Janovsky : Já mluvil o kompaktu s výměnným objektivem. Tam,že už je otázkou,zda nekoupit rovnou zrcadlo.I když má X 10 problémy dá se tento fotoaparát i přez vysokou cenu považovat za ideální rodinný foťák. Já ho tak používám. I když LX 7 je možná rodinnější :D
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 4. 2013 18:17

Ondrej Janovsky píše:No a teď ukázky ze včerejšího večera. Lampy jsou kulaté jak vánoční ozdoby, ale horší je to na oknech paneláků, která se díky bloomingu nafukují mimo své obrysy.

http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8662788754/in/photostream
http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8661687409/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8662806764/in/photostream

Ale abych jen nehaněl, v ruce sedí pěkně a je s ním radost fotit.

http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/8662815158/in/photostream/

Hele, me se to nezda teda nijak zly, takhle fotky rozhodne u me X10 pred vymenou snimace nevypadaly, vypadaly podstatne hur, takhle:
Obrázek
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 4. 2013 20:06

janfran píše:Jedinou šanci vidim v tom stáhnout odšum co nejníž, ale takovou fotku jsem ještě neviděl tak nevim jakej to přinese efekt.

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 4. 2013 22:00

Jeste teda prihodim lampy po vymene snimace:

Obrázek

Cili podle meho nazoru snimac novy mas ;-)
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uživatel2 20. 4. 2013 05:31

Také si myslím,že má. Ale nový snímač to tedy zcela nevyřešil.
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 08:18

Pánové, mám na vás dotaz. X10 měl takové 2 nemilé vlastnosti - displej neměnil jas při korekci expozice, takže kontrola horší a na plnou díru závěrka nešla rychleji, než 1/1000s. Vyřešil něco z toho nový firmware?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uživatel2 20. 4. 2013 08:48

Budu za blbce ,ale nevím. :mrgreen: Téměř vše fotím v EXR režimu a korekci vůbec nepoužívám. Chudák foťák se u mně nudí jako sprostý rodinný automat. 8-P
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kezic 20. 4. 2013 08:59

Souhlasím s Petrem Luňákem - můžu potvrdit z vlastní skušenosti starý snímač dělal koule přesně tak jak jsou na jeho ukázce. Ondřeje Jankovského můžu uklidnit má tam již nový snímač . :-)
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 11:00

reign píše:Pánové, mám na vás dotaz. X10 měl takové 2 nemilé vlastnosti - displej neměnil jas při korekci expozice, takže kontrola horší a na plnou díru závěrka nešla rychleji, než 1/1000s. Vyřešil něco z toho nový firmware?

Me se jas obrazu pri korekci meni. Cas ale kratsi nejde.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 11:22

Petr Luňák: děkuji, tak alespoň tak :-)Petře, psal jsi, že video nic moc, co jsem tak o tom našel a pobral i z ukázek, tak při rychlém švenku se objeví rolling shutter a rozlišení full HD je zřejmě jenom přepočtené z 720p - což mně nevadí, HD mi stačí a rychlé švenky nemusím. Co jsem ale nenašel je nějaké solidní ukázkové video s testem AF. Jak bys to zhodnotil? Udrží třeba AF zaostřenou osobu alespoň v mírném pohybu?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 16:21

Nejvetsi problem kontinualniho AF je v tom, ze ostri na stred zaberu. Jakmile bys natacel "portret" a nechtel bys stredovou kompozici, tak mas smulu. X10 zaostri na pozadi, misto na cloveka, co je u kraje zaberu. Alespon takova je moje zkusenost. Co se tyce rychlosti ostreni pohybu, tak mrkni na tohle:
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uživatel2 20. 4. 2013 16:25

kontinualnÍ AF můžu potvrdit. Také jsem se chvilku divil,proč je pozadí ostré a osoba v popředí neostrá.Hned mi to také nedošlo
Uživatel2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 17:52

Petře, děkuji, to mně mohlo napdnout, že vylovíš ukázku :-)
Není to marný, celkem mně to mile překvapilo. Vyptávám se proto, že Svoji NX aparatúru jsem zredukoval na tělo s pancakem, ten je sice opticky supr, ale dostal jsem se do slepé uličky s rychlostí AF, je podstatně pomalejší , než klasický seťák, tem mi zase nestačil opticky. Tudíž po delším marném boji "naučím se" jde Samsung z domu a já hledám náhradu co umí obstojně i video, X10 se mi líbí, ještě prohledám youtube a vimeo... Hlavně je to pocitově nejmilejší foťák, o jsem kdy držel.

edit: portréťák 85/1,4 jsem střelil taky kvůli pomalému AF, díky té pomalosti nebyl na plnou díru vůbec použitelný
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka