Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 18:17

Mno, co bych mel pak rikat ja se Samyangem :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 18:38

Počkej až přijdou děti, to je živé stříbro, šílený... Manuál moc nehrozí - resp. jo, na některé scény samozřejmě, ale mně se víc líbí fotky pohybu.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 19:13

Tak ono zase zadny "portretak", aka vysoce svetelne delsi sklo, nebyva obecne zadny AF rychlik.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 4. 2013 19:54

Nikkory 85/1,8 D i AF-S celkem stíhají, neříkám že je to na sport, ale tak zmatený jako byl můj Samsung teda není ani jeden z nich.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 20. 4. 2013 23:36

Tak jsem vyrazil do terenu a fotil s Fujinou.

http://www.flickr.com/photos/93537625@N ... 291748246/

V zaberech za denniho svetla dost sumi i na iso 100, coz mne dost prekvapuje. A vypocet expozice mi fnguje nekdy divne. I kdyz jsem mel nastaveno -2EV, fotky po setmeni mely mit tmavou oblohu, ale nic nepomohlo, porad vychazela svetla.

Oja
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 4. 2013 02:12

U delsich expozic se projevuje trocha sumu, rozhodne bych to nenazyval jako "dost sumi".
Jinak na nocni zabery ze stativu vyhradne manualni rezim.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 21. 4. 2013 06:51

Vecerni fotky z toho setu jsou foceny na ISO100 a fotoaparat byl polozeny na soklu Karlova mostu. Casy byly v radech sekund, program A. Na manual se mi vubec nepodarilo nastavit kratsi cas nez 1/4 .
S tim sumem jsem myslel fotky s kocourem a violoncelistou, ale vsimnul jsem si, ze jsem dal 200 iso.
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 4. 2013 15:32

Hm, uz na tu cicu koukam. Nemas nastavene nejake silnejsi doostrovani? Protoze aby byl takhle videt sum na trimegapixelove fotce na iso200 neni uplne "normalni", alespon ja jej nepoznavam. Take mas podle me zapnutou redukci sumu, takze je videt urcita ztrata detailu v drobnokresbe. Moje rada zni stahnou doostrovani na -2 a totez provest s redukci sumu, s tou tedy obzvlast.
Nemozonost nastavit delsi cas jak 1/4 v M rezimu je zpusobena focenim ve zvysenem dynamickem rozsahu, urcite si fotil pouze do 6Mpix. rozliseni a DR mel nastaveny na 400%, mam pravdu? ;) Pokud nastavis DR na 100%, muzes volit cas az do 30s.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 4. 2013 16:02

Ty závislosti a omezení ovšem postrádají logiku, otázka je, jestli to někdy hodlají vyřešit revizí firmware, nebo se prostě už budou věnovat X20.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 21. 4. 2013 16:16

Ahoj,

redukci šumu mám nastavenou permanentně na -2, doostření jsem měl na -1, u té černobílé pak na 0. Světla a stíny jsem měl na -1 obé.

DR jsem měl u toho 6M na 100, tedy alespoň jsem si to doteď myslel.
Odzkoušel jsem to a potvrzuji, že když nastavím DR na 100, opravdu mohu volit až 30sec. na programy M, S .

Děkuji Petře.

Nastavil jsem odšum na -2, doostření na -2 a udělal pár snímků, zachvíli přidám odkazy.

Takže nové pokusné obrázky s vypnutým odšumem -2 a doostřením -2 .
http://www.flickr.com/photos/93537625@N02/sets/72157633292438037/
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 4. 2013 19:59

reign: X20 uz vsechny tyhle podle tebe nelogicnosti vyresila definitivne - nenabizi rezim zvyseneho DR :D

Ondrej Janovsky: jo, to uz je vystup, ktery poznavam.
Ja se dnes vydal s Fujinou na jesterky :)

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 21. 4. 2013 20:02

A mužeš mi prosím prozradit, co děláš s fotkou dál za úpravy v PC?

Ondra
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 21. 4. 2013 20:18

Petře, ten foťák mně fascinuje, ty barvy jsou supr, ostrost famźní... Fotíš do jpegu, nebo do rawu? Případně, v čem děláš raw?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 4. 2013 20:44

Vsechny obrazove parametry mam na hodnote -2. Fotim do RAW a fotky jeste ve fotaku prevedu do jpegu dle gusta (tj. individualni vyvazeni bile, kontrast apod.). Pokud mi na fotce nejak zalezi, tak ten RAW prevedu do jpegu s mym obrazovym profilem a upravy provadim az v PC. Typicky na to pouzivam Lightroom. Tady u te fotky jsem pridal teplejsi odstin +10, kontrast na +70 a clarity na +30. Lightroomu jeste predchazelo odstraneni aberace v Capture NX2 a mirna redukce sumu v Noise Ninjovi s velmi mirnym lokalnim doostrenim. A orez na ctverec.

Original:
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 23. 4. 2013 09:23

Tak už se nějak s X10 sžívám. Poslední co mi kalí radost je prach uvnitř objektivu a artefakt z vnitřní strany poslední čočky. Buď smítko prachu, nebo poškození, špatně se to identifikuje.

Je to normální, zvlášť u fotoaparátu používaného 8 dní?
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka