Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 24. 7. 2015 06:30

Bohužel byla X10 poslední samuraj, nástupci už nemají EXR snímač, měl jsem možnost přímého srovnání i s X30 a i když je novější model ve spoustě věcí lepší, tak výstupem rozhodně ne. Co se filtrů týká tak bych o použití stávajících ani neuvažoval, zrovna na Fuji této řady je hodně velká nabídka na ebay. Add počáteční ohnisko - na malém snímači je 24mm nesmysl, i s těmi 28 musí člověk opatrně. Jako ideální malý foťák ze současné nabídky vnímám Canon G7X.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 24. 7. 2015 12:19

Ahoj, potreboval bych poradit s volbou ostriciho bodu u x10. At delam co delam, vzdy mam na stred. V menu mam rezim ostreni nastaveny na volitelny, ale zadnym ovladacem nejsem schopen ten ostrici bod zmenit. Jak to delate?

Diky
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 24. 7. 2015 12:52

nemáš zapnutou face detektion?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 24. 7. 2015 12:53

Tlačítkem AF na levé straně a následně mačkáním na zadní otočný ovladač posunout bod kam je potřeba.

-- 24. 7. 2015 13:56 --

rouak píše:Máte někdo zkušenosti s podvodními pouzdry na X10? Narazil jsem na http://www.megapixel.cz/aquapac-428-sma ... -lens#main ale nevím, jestli je pro X10 vhodný.


Odpovím si sám, třeba to někoho bude zajímat :-).
Koupil jsem DICAPac WP-H10, s nasazenou sluneční clonou X10 hezky zapadne do válce na objektiv a nevaklá ve vaku. Ovládání přes pouzdro je poměrně nepraktické, ale fotit se s tím dá. Osvědčil se mi režim P a Auto ISO, kolečko s kompenzací expozice se přes pouzdro otáčet dá.
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomas.skipp 24. 7. 2015 13:00

Smarja, to tlacitko AF me vubec nenapadlo, podvedome jsem videl jen zoom znaky a ostreni me tam hledat nenapadlo. :D

Diky
tomas.skipp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 12. 3. 2016 21:58

Jak se da, prosim, smazat zvukova poznamka?
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 12. 3. 2016 22:00

Format karty?
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků