Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 7. 9. 2013 18:24

Titan_66: nakonec jsem se s Fuji rozloučil, takže baterku jsem neobjednal
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 7. 9. 2013 20:08

Petr Luňák píše:-chyba je v tom, ze je to vlastnost fotaku. Kdyz jsem byl na workshopu Fuji, nikdo mi nedokazal na toto odpovedet. Ptal jsem se, proc fotak v poloautomatu nenastavi kratsi cas, kdyz v manualu 1/4000 nastavit jde a ma prokazatelny efekt na expozici.


Tak tohle je spolu s absencí ND filtru pro mě důvod, proč to může dělat sebelepší EXR fotky, ale jaksi odcamcáď - pocamcáď, abych si to jako univerzální kompakt (co jinýho od toho taky čekat...) nekoupil.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 7. 9. 2013 20:28

pokud je člověk statečnej a zvládne otočit volič režimů do polohy "M" tak je nevýhoda pryč...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 7. 9. 2013 21:04

Ja to reknu natvrdo. Aby se zuzitkoval potencial X10, tak ten, kdo jej drzi v ruce, musi holt neco o fotografovani, respektive fototechnice, vedet. Ne jen mackat spoust. To je holt pravda.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 9. 2013 07:16

to Petr Luňák:

Díky za odpovědi. To s tou 1/1000 je vážně příšerný... Teď na horách sem potřeboval při ISO100 a f4 časy kolem 1/1600, takže sem nakonec už asi na trvalo přešel na manuální režim... Ten rozsah použitelnejch clon je stejně tak malej (2.2-4), že je to skoro jedno a čas si holt zvolim sám. Jen mě trochu štve to ovládání času kolečkem na zadní straně - zaprvé je ta guma na kolečku hrozně tenká a pak když fotim do RAW, tak celkem trvá, než kolečko po vyfocení začne regaovat... Ale jinak super kompakt - zrcadlo už po horách nenosim :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod rousini 9. 9. 2013 07:51

Petr Luňák píše:Ja to reknu natvrdo. Aby se zuzitkoval potencial X10, tak ten, kdo jej drzi v ruce, musi holt neco o fotografovani, respektive fototechnice, vedet. Ne jen mackat spoust. To je holt pravda.


No já toho o fotografování zdaleka moc nevím, ale určitě by mi na nejlepším kompaktu vadilo, že musím nezřídka používat M a nastavovat stejnou hodnotu clony, jakou by přiřadila poloautomatika A, kdyby to ovšem uměla...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 9. 2013 09:16

Já teda musim říct, že mi už rukama prošlo docela dost kompaktů, i když třeba ne mejch a taky x10 považuju za asi to nejlepší a i proto sem si jí koupil (s x20 bohužel zkušenosti nemam). Sice má dost nedostatků, ale na jinejch kompaktech mi vadila spousta jinejch věcí daleko víc... Ale je pravda, že x10 je už celkem velkej kompakt, takže do malý kapsy to neni...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 9. 2013 10:58

rousini: plny automat, respektive EXR rezim, foti velmi dobre, takze "bezny" uzivatel absenci ND filtru stejne z fotek nepozna.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 9. 9. 2013 11:36

Ale vždyť o pár příspěvků dříve lukas_HE píše, že mu to na plnou díru neumožní kratší čas než1/1000 a to je za slunečného počasí dlouhá doba. Já jsem ten foťák v ruce neměl. Možná bych si ho dovedl zamilovat, ale prostě jako člověk s odstupem to vidím jako nedostatek. Nic jinýho nekritizuju, jenom shrnuju fakta.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 9. 2013 12:03

To je pripad napriklad priority clony. Proto pisi o automatu. A automat samozrejme plnou diru nenastavi, pokud je "nadbytek" svetla.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 9. 9. 2013 13:16

Na plnej automat sem s tim nikdy fotit nezkoušel... Ale u priority clony mi přijde, že musim celkem nezvykle korigovat fotky kompenzací expozice. Když to porovnám s PEN a Canon zrcadlama, tak tam mi přijde, že tam tu kompenzaci používám jen na takový jemný doladění (pokud teda neni 3/4 fotky bílej pes nebo obloha) a tady se mi stávalo, že sem půl dne fotil třeba s korekcí třeba o 1,5 EV...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Nivelle 9. 9. 2013 21:20

No mě na X10 nejvíc štve, že sotva jsem ji po 14 dnech dostával do ruky, tak jsem ji nechal v Shanghaji v taxíku. Ihned jsem si objednal novou, a po zapnutí "Chyba ostření" - takže reklamace :-/ Jinak i pro amatéra slušný foťák, na to moje focení. :) Vzal jsem do ruky náš záložní lowend, a nechápu, jak jsem s tím mohl fotit...
Nivelle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nivelle 1. 12. 2013 18:40

Dneska jsem narazil na smutnou věc - není možné pomocí samospouště pustit sekvenční focení s bleskem (to umí i foťák pro moji 4 letou dcerku). Ono i nastavit sekvenční focení bez blesku pomocí samospouště je problém. Nějaké tipy?
Nivelle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 12. 2013 10:27

V Electrowordu mají tento foťák za 7999 Kč, to mi přijde jako dobrá nabídka. http://www.electroworld.cz/product/foto ... MP_HEUREKA
Nebo je již tento foťák v současné době nezajímavá koupě za takovou cenu?
myšpulín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 15. 12. 2013 12:09

já jsem přesvědčen o tom, že X-10 je super foťák i za 10k, za osmičku bez váhání
reign
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků