Fujifilm X10

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod reign 14. 3. 2014 07:20

výklopný displej Olympusu je taky bonus, super cena jakbysmet
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VladoM 14. 3. 2014 08:00

Moje makro sú detaily kvetov, štruktúry dreva, listov, motýle a pod. Ide mi vlastne o to, aby som dostal lepší výstup ako zo A720-ky. Tam mi najviac vadí, že v tmavších miestnostiach ťažšie zaostruje. Na slnku to robí celkom pekné fotky. Ak dám 500 - 600 euro za zrkadlovku, budem mať pocit, že držím "poriadny" foťák a mám možnosť ho vylepšiť kúpou iného objektívu. S kompaktom tento pocit nebudem mať, ale z recenzií a skúseností profíkov mám pocit, že možno ani neroznám, či som to vyfotil dobrým kompaktom alebo low-endovou zrkadlovkou. Teraz balím fidlátka a idem využiť dovolenku, kým ešte svieti slnko. Zatiaľ vďaka.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VladoM 17. 3. 2014 11:46

Tak som dal do Heureky niekoľko kandidátov a do cenovky 350 Euro sa zmestilo:

- Fujifilm Finepix X10
- Olympus XZ-2 - na dpreview ho dokonca porovnávajú so Sony RX100
- Panasonix DMC-LX7
- Canon G15

Nad 400 Euro už by som asi kúpil zrkadlovku. Pomer cena/kvalita je asi najlepší u Olympusu. Nechám si to prejsť hlavou, uvidím.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 17. 3. 2014 11:59

on ten Olympus ti hlavně umožní pohodlné focení kytek díky výklopnému displeji, lepší než lehat pokaždé do trávy
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 3. 2014 13:25

Par bodu, kvuli kterym bych se rozhodoval pro konkretni fotak:
X10:
+ EXR snimac = vysoky dynamicky rozsah
+ manualni zoom
XZ-2:
+ vyklopny dotykovy display
LX7:
+ 24mm ohnisko s f1.4
G15
+ ze je to Canon? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladoM 18. 3. 2014 14:06

Porovnal som niekoľko foťákov na dpreview cez "Studio shot comparison" a môjmu laickému oku sa v cenovej kategórii do 350 Eur najviac pozdával Olympus XZ-2. Pri vypnutí svetla sa tiež držal dobre - čo je pre fotenie napríklad v skanzenoch, kde sú tmavé izbietky fajn. Ešte sa chcem spýtať, ako je to so zastúpením Olympusu (servisom) na Slovensku. Najbližšie zastúpenie okolo Popradu mi vyhodilo v Poľsku. Asi je to otázka na nejaké slovenské fórum.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 18. 3. 2014 15:16

Olympus slovakia je v Ba.
Nie som si isty, ale servis tusim posielali do ciech. Inak ale bez problemov, aj komunikacia.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VladoM 18. 3. 2014 17:40

bob222 - ďakujem za info. Už som to zistil - normálne medzi adresami. Mapa ma brala asi ako člena EÚ.
VladoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Titan_66 17. 7. 2014 17:12

Doporučíte nějaký polarizační filtr pro x10 ? Co jsem koukal, tak asi takový zlatý střed je ten Marumi, nebo Hoya. Hama je sice levná, ale asi to nebude to pravý ořechový. Ale zase filtr B+W za 2 litry mi přijde docela docela dost.

Jsem laik, takže jsem se koukal na ceny , ale např. Marumi 52mm DHG Super Cirkular je kolem tisícovky, a obyč cirkular jenom 2 kila. Nikde jsem nevyčetl rozdíl.
Titan_66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tonysk 19. 11. 2014 12:29

Aky externy blesk doporucite pre X10? Uvazujem o kupe a recenzie na cenovo dostupne blesky (ef-20, ef-x20, ef-42) mam ako tak prestudovane. Aj tak sa vsak neviem rozhodnut. Najviac sa priklanam k ef-20, kvoli velkosti a cene. Mozno som vsak vo svojom hladani nejaky blesk vynechal, tak sa rad necham poucit.
Jaj a este by zrejme pomohlo dovod kupy blesku, resp. co od externeho blesku ocakavam: zlepsenie kvality fotiek v interieri. Bud si blesknem priamo na osobu aledo odrazom od stropu.
Dalsia dolezita vec je, ze toto bude moj prvy externy blesk. Preto vobec neviem, ake dolezite su parametre ako: moznost vzdialeneho odpalovania, natacacia hlava blesku do stran, manualne nastavenie intenzity zablesku, ttl atd. Teda tym parametrom rozumiem, ale neviem co znamenaju vo fotografii, ako casto su pouzivane, co urcite musi / mal by mat externy blesk atd.
tonysk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 11. 2014 13:45

Ef-20 jsou totalne vyhozeny penize. Je to mrnavy, se slabym vykonem a velmi omezenou funkcnosti. Jedina vyhoda oproti internimu blesku v praxi je pouze to, ze jde vyklopit nahoru.
Kup si libovolny manualni blesk, napr. Yongnuo 560II, stoji to stejne penize (ci spis dokonce mene), vykonove je ale o nekolik trid vyse, to same plati o funkcnosti, tzn. ze jde natacet a naklapet vsemi smery a navic jej lze odpalit na dalku internim bleskem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 11. 2014 13:50

K tým bleskom všeobecne pozri fotoroman.cz
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Janovsky 19. 11. 2014 14:15

Mám EF-42 a za ty peníze to moc nestojí. Nemá dálkové spouštění, ovládání jednoduché, buď manuál nebo TTL. Nakonec ho ani moc nepoužívám s X10.

Pokud bys oželel TTL a nastavoval si blesk ručně, pak souhlasím s PL, že je lepší si koupit Yongnuo.

Oja
Ondrej Janovsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rouak 26. 6. 2015 09:27

Máte někdo zkušenosti s podvodními pouzdry na X10? Narazil jsem na http://www.megapixel.cz/aquapac-428-sma ... -lens#main ale nevím, jestli je pro X10 vhodný.
rouak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ANNO2077 24. 7. 2015 02:48

Dobry den,
uvazujeme o nejakem fujifilmu, jako zalozni fotak na dovolenou,
ctu velmi mnoho pozitiv na X10, asi jako seznameni se s touto kategorii by to stacilo
a mozna do neho pujde, co kdybych chtel stejny fotoaparat, ale s tim, ze ohnisko musi zacinat na 24mm-100 +-, X10 zacina na 28mm /ekvivalenti ?

a dale bych tam chtel pouzit prechodovy filtr, to vubec nevim jak si pocit, urcite pri foceni u more, ci v Aplach by to bylo potreba, ke ztmaveni nebe, alespon zakladnimu,
mam bezne kruhove prechodovy a polarozacni Hoya 67mm, poradily byste co koupit ?
skoro si rikam, jestli by nebylo lepsi akorat zatmavit nejake sklicko a s tim zkousel fotit .. :D
ANNO2077
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků