Foťák stále hlásí vybitou baterii (i s novýma bateriema)

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lofas69 12. 6. 2011 10:57

Ahoj, mam problem, mam jeden stařičký kompakt (Kodak C360) který jsem aktivně používal, než jsem si koupil zrcadlo. Problem je v tom, že jedu na akci, kam jaksi zrcadlovku nevměstnam a potřebuju kompakt.
Ale teď k hlavnímu problému. Ať do něj strčim jakýkoliv dvě AA baterie tak mi po cca pěti snímcích hlásí vybitou baterii a po dalších třech se úplně vypne. Zkoušel sem koupit nový nabíjecí baterie (GP 2700mAh) a pak i nový alkalický Duracelly a stále stejnej problem.

Nevíte kde by mohl být zakopaný pes :?: Ještě se mi ho nechce úplně zbavovat.
lofas69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lofas69 14. 6. 2011 14:08

Nikdo neví?
lofas69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .abused 14. 6. 2011 15:32

Tak to by mě zajímalo, co je to, protože mám ten stejný problém! Mám taky starý Kodak C330. Baterku už jsem tam nevložil asi tak 3 roky, protože to neřeším, i když občas bych ním něco rád vyfotil. Takhle mi musí stačit mobil :/
.abused
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 14. 6. 2011 15:37

Zkousel jsi ty udajne "vybite" baterky nasledne v jinek pristroji, pripadne je premerit? Jsou opravdu vybite? Pokud ano, pak ti je asi fotak z nejakeho duvodu vybiji ve zrychlenem rezimu? Pokud nejsou vybite a jdou dal pouzivat, pak ma asi fotak problem s identifikaci aktualni kapacity? V kazdem pripade to vidim na sbernu elektronickeho odpadu ;) Opravovat takovou vykopavku se obvykle nevyplati. Jeste muzes zkusit pohledat na netu, jestli ten fotak nema nejake servisni menu s master resetem? A dalsi vec, je dost mozne, ze odesel interni kapacitor/baterka udrzujici datum/cas. To by teoreticky mohlo byt pricinou, ze se fotak snazi tu baterku/kapacitor stale dobijet z tech AA baterek. Ale spis to bude neco jineho. Zkousel jsi baterky vytahnout (napriklad na hodinu), pak je zase do fotaku vratit a fotak zapnout? Bylo treba nastavit datum/cas? Pokud jo, tak je asi fakt interni baterka v haji.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lofas69 14. 6. 2011 16:43

No to je právě ta záhada, baterie (ať už nabíjecí, či normální alkalický) se v jiných zařízeních jeví naprosto v pořádku. A ohledně té interní baterie nevim nevim, kdyby tam byla, tak přece nemusim při každý výměně baterie nastavovat čas a datum. To jsem musel dělat od prvního dne co ho mam.

Je to sice starší kousek, ale používal a používam ho na místech kde je vysoký riziko, že se vykoupe, tak proto bych ho ještě chtěl "vzkřísit".
lofas69
Kolemjdoucí