Sony CyberShot DSC-W530 - kvalita fotek

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nocomichi 1. 4. 2011 19:05

Zdravíčko, rodičům jsem pořídil nový kompakt Sony CyberShot DSC-W530 jako náhradu za stařičký Kodak EasyShare LS743. Jsem ale nemile překvapen otřesnou kvalitou fotek, na úrovni mobilu. I ten kodak podává lepší výsledky. Je toto standardní kvalita v cenové kategorii 3.200,- Kč nebo je to na reklamaci? Ptám se, protože něco tak špatného jsem skutečně nečekal.

http://www.splendenspower.cz/files/doca ... C00025.JPG

http://www.splendenspower.cz/files/doca ... C00032.JPG
Podívejte se na ty stromy vpravo. Levá polovina od kmene otřesná, prvá ještě hroší. Je to normální?

http://www.splendenspower.cz/files/doca ... C00039.JPG
A takto fotí v interiéru...
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 1. 4. 2011 20:39

Člověk nesmí u 14 Mpix kompaktu zkoumat fotky 1:1 Co se šumu týče je to podle mě OK. Ta prostřední fotka je rozostřená u krajů. To je divné protože ty ostatní mi přijdou dobré. Zkus udělat víc zkušebních snímků. Pokud by včechny měly vypadat jak ten prostřední, foťák bych vrátil.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nocomichi 2. 4. 2011 10:51

Tento kompakt šumí tak příšerně, že objekty na fotce nemají žádné ostřejší kontury, ale auru toho co se kolem nich rozmazává díky tomu šumu, tráva je změť zelenohnědých odstínů. Co teprve olistěné stromy a fotky krajin? Portréty osob jsou ploché a bez detailu, jako když s dortem švihnu o zem. Co teprve iAUTO režim, kterej v místnosti fotí na ISO 400-800…

Že se na to nesmím dívat 1:1, to bych i bral. Fotím s Canon EOS 1000D a Canon EF-s 60mm f/2,8 USM Macro a když vyfotím psa 20m daleko, tak i na takové low-end zrcadlovce mám krásně vykreslenou srst zvířete. Minimálně jsem čekal mírný posun v kvalitě oproti starému Kodak EasyShare LS743 nebo Nikon CoolPix L4. Ta je ale podle mě horší než u těcht dvou zmíněných. To mi právě nejde do hlavy. Nový Cyber-shot shot si akorát lépe poradí s horšími světelnými podmínkami, jinak je to pro mě obrovské zklamání. Je mi líto těch, cosi toto koupí na focení rodiny a novorozených dětí. Na to až se v budoucnu podívají…

Žádný další názor, tohle je skutečně kvalitativní standard v ceně 3,2k za foťák?
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 2. 4. 2011 12:47

Toto je důsledek megapixelizace. A kromě toho - foťák za 3 tisíce je laciná hračka. Cena odpovídá cca 300-400 Kčs, tedy korun komunistických - jak vyspělý foťák byl tenkrát za ty peníze?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod G.M.CH. 2. 4. 2011 14:02

Smena stála 300 Kčs...
Corina polovicu. :-)
Fotoaparát na úplne spodnej cenovej úrovni by som nekupoval, potom to takto vypadá.
G.M.CH.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 2. 4. 2011 16:15

Na fotky 10x15, co se nejčastěji dělají, to bude v pohodě stačit ;) Bohužel neustále se zvětšují Megapixely a pak se musí odšumovat už na nejnižší citlivost. Vyšší citlivosti sice dnes nemají žádný barevný šum, ale fotky jsou neskutečně rozpatlané. Řekl bych, že pro typické použití kompaktu stačí v pohodě 4 Mpix.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nocomichi 3. 4. 2011 14:59

Toto jsem chtěl slyšet, že tohle je odpovídající kvalita za vynaložený peníz. Jsou i levnější střepy, ale myslel jsem si, že technologie od dob LS743 pokročila a za menší peníz nabídne kvalitativně něco lepšího. Spletl jsem se, asi ho dám děckám na hraní.
nocomichi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 3. 4. 2011 16:12

Ono nejde házet všechno do jednoho pytle- i v generaci toho Kodaku byly foťáky s otřesnou obrazovou kvalitou a stejně tak dnes jsou i v nejlevnější kategorii foťáky, které s obrazem zachází docela rozumně. Třeba Canony řady A nebo nejlevnější Ixusy, to samé řada levných Panasoniců. Většina z nich má oproti W530 navíc i stabilizátor. Další značky tolik neznám, ale určitě se tam taky nějaké lepší přístroje najdou. Jinak třeba na Megapixelu mi fotky z W350 přijdou docela dobré: http://www.megapixel.cz/sony-cybershot- ... rny#nazory Ta extrémní neostrost u krajů tam není, asi máš smůlu na horší kus objektivu. Zkus ho reklamovat a doufat, že to podle servisu nebude v "normě".
janfran
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků