Panasonic LX5

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sajgonovic 4. 10. 2010 13:45

prave sa objavila informacia, ze Leica prerobila Lumix LX 5 a onedlho bude v predaji:
http://www.digimanie.cz/art_doc-21CAC9E ... 22224.html
http://kruhy-v-obili.webnode.sk/
sajgonovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.jany 5. 10. 2010 10:20

jako majitel Lx1 uvažuji o koupi nové aparátu, a proto jsem pročítal recenze a srovnával následující: Lx5 vs. EX1 vs. S95. Výběrem jsem trávil mnoho času a rád se podělím o moje závěry. Především jsem se zaměřoval na kvalitu snímků, kresbu objektivu a hladinu šumu při různých úrovních ISO. Současně je pro mě důležitá i mechanická stránka a velikost aparátu a samozřejmě světlost objektivu. Naopak počet MPx a rozsah zoomu nehrály při posuzování takovou roli. Nebudu zde opakovat jednotlivé technické paramenry, které si každý může najít na webu. Přejdu rovnou k mému subjektivnímu závěru. Pro posouzení kresby objektivu jsem pořídil ze stativu od každého srovnávaného aparátu totožný snímek na min. ohnisko s ISO 100. Snímky byly pořízeny přímo na krámě s laskavým souhlasem personálu. V PC jsem snímky prohlédl v 1:1 a nejostřejší co do kresby byl LX5, dále EX1, dále S95. Podání barev měl nejvěrnější EX1, pro informaci Lx5 vše vykresloval barevněji a líbivěji. Srovnání snímků pořízených při ISO 100,200,400,800 dopadlo co do šumu nejlépe pro S95, EX1 a Lx5 byly o trochu zašumělejší, ale při pořízení fotky velikosti 10x18 je i ISO 800 u obou naprosto použitelné. Ex1 měla při ISO 400+800 drastičtější redukci šumu než LX5 a S95 - snímek byl nepatrně rozpatlaný. Po zvážení všech pro vs. proti budu kupovat Lx5, která je k mání v kamenném Fotolabu za 11.900,-kč, nejlacinější Pixmanii nedoporučuji z důvodu platby předem, a že menu aparátu nemá češtinu(!). V případě zájmu mohu nafocené snímky LX5 a EX1 zaslat mailem nebo někam uploudnout. Současně velmi doporučuji prostudovat snímky pořízené od LX5, LX3 a S95 popř. G11 na: http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Je zde možno si vybrat z nabídky dva aparáty a pro ně nastavit identický snímek pořízený v ateliéru při stejném osvětlení a srovnat rozdíly v šumu a kvalitě obrazu.
m.jany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Refael 23. 11. 2010 01:48

Dobre rano vsem,
mam par otazek:
DEKUJI predem za porovnani m.jany.Prave se rozhoduji,zda koupit LX5 ci EX1.Jaka je prosim viditelnost 3" TFT displeje na slunicku?Mam LZ7 a je to tragedie nevidet na displeji,co vlastne fotim.Z tohoto duvodu se mi zamlouva EX1 s jeho AMOLED.
Jenze,EX1 nema zrovna nejrychlejsi zaverku pri foceni na slunicku.Proto ma pry prepaly temer vsude.Jak je na tom LX5?Jsou u LX5 videt napr.fialove skvrny ci prepaly pri foceni proti slunci i s bleskem,pripade v rezimu Plaz&Snih?
Jak je na tom vlastne Panasonic pri vydavani novych fw k LX3?Ptat se na fw LX5 je asi jeste predcasne.
Predem DEKUJI za odpoved!!!
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sajgonovic 23. 11. 2010 07:25

"Jaka je prosim viditelnost 3" TFT displeje na slunicku?"
Velmi dobra viditelnost.

"Jsou u LX5 videt napr.fialove skvrny ci prepaly pri foceni proti slunci"
Ano na displeji vidiet fialove artefakty, ked sa foti proti slnku. Na fotke samozrejme uz nie su.
sajgonovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Refael 23. 11. 2010 07:28

Dobre rano vsem uzivatelum LX5,
mam dalsi dotaz,na ktery jsem se zapomnel zeptat:
jaky maxim.cas nabizi LX5 pro nahravani VGA a 720p?Ma stara LZ7cka nabizi maxim.15 minut jedna nahravka ve VGA.
Opet DEKUJI predem za odpoved.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 11. 2010 08:35

Refael píše:Jaka je prosim viditelnost 3" TFT displeje na slunicku?Mam LZ7 a je to tragedie nevidet na displeji,co vlastne fotim.
Jenze,EX1 nema zrovna nejrychlejsi zaverku pri foceni na slunicku.Proto ma pry prepaly temer vsude.

- mas pravdu, LZ7 mal naozajstny suntovy display .. za LCD sa oplati priplatit a tie novsie su citelne lepsie. Niektore maju aj specialnu vrstvu aby bola viditelnost lepsia. No nie kazdy highend kompakt ju ma (napriklad GF1 ho nema, GF2 uz ano)
- nefot proti slnku ;-) .. a ak ta to naozaj trapi, tak vyskusaj fotit za slnecneho pocasia s LZ7 a pozri si ake casy pri tej clone budes mat .. nemyslim ze by to bol az taky problem...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Refael 23. 11. 2010 11:34

DEKUJI MOC za odpoved,
ted posledni 3 otazky mam,snad na tomto foru jsem cetl,ze LX5,prodavana v CR jeste neobsahuje cesky jazyk,je to pravda?
Jak dlouhe video muzu natocit ve VGA kvalite a 720p v jednom nahrani?
Mate nekdo zkusenosti treba u LX3,jestli i Panasonic vydava nove opravne fw a jak dlouho po sobe.Jde mi o to,zda Panasonic vubec opravuje chyby i v teto kategorii LX5 ci jen u zrcadlovek.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sajgonovic 23. 11. 2010 12:05

ak nakupujes cez pixmaniu, tak tam nebude ceske menu. Inak vsade inde kupis s ceskym menu.

Osobne to nemam odskusane, ale zda sa mi, ze dlzka videa zavisi od velkosti pamatovej karty a nemala by byt obmedzena.
Urcite budem casom nejaky novsi firmware na LX5.
sajgonovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Refael 25. 11. 2010 06:26

Dobre rano vam,
mam dotaz ohledne displeje:
muzu na LX5 pridat pri fotografovani mrizku,abych se behem zaberu ujistil,ze snimek bude vodorovny?Slysel jsem,ze konkurent EX1 to nema.
DEKUJI za odpoved.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sajgonovic 25. 11. 2010 07:07

Refael: samozrejme, mas na vyber dva druhy mriezok. Vodorovnu mriezku s vertikalnymi rovinami a takisto aj mriezku, kde sa pretinaju uhlopriecku a tym padom ti to ukazuje presny stred.
sajgonovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 25. 11. 2010 09:14

EX1 ma samozrejme taky moznost zapnout mrizku. Dost mne prekvapuje, ze ani EX1 ani LX5 nemaji elektronickou vodovahu a pritom oba maji orientacni senzor?
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Refael 25. 11. 2010 15:16

Jaky orientacni senzor prosim?Muzete to upresnit?Zatim jsem se nedocetl,ze ma tez orient.senzor.K cemu presne slouzi?
DEKUJI!!!!!
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 25. 11. 2010 15:20

K detekci orientace fotek, tj. aby fotky focené na výšku se pak zobrazovaly na výšku. U Panasonicu se k tomu používají senzory ve stabilizátoru. Je otázka, jestli by byly technicky schopné detekovat náklon s takovou přesností aby se dala udělat smysluplně fungující vodováha.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Refael 28. 11. 2010 00:27

Dobre nedelni rano vazeni majitele/ky LX5,
mam opet dotaz,jak jinak:-),
Jsem v Australii,kde zacina prave leto,slunce je tu o mnoho vrazednejsi nez asi jinde.
Proc to pisi:
budu zanedlouho kupovat LX5,prave kvuli letu preferuji bilou variantu LX5(nebude se tolik zahrivat),ale v obchodech maji jen cernou.1 prodavajici mi ale rekl,ze vseobecne bile/stribrne varianty DF maji negativni dopad behem expozice,nebot odlesky slunecniho svetla se muzou projevit na celkove expozici,tim padem na kvalitu snimku.
Tato otazka neni jen na DF LX5,ale obecne.Osobne nemohu porovnat,nebot muj prvni DF LZ7 byl stribrny,LX5 bude teprve druhy.
Nevim,zda-li prodavajici mluvi pravdu ci jen chce,abych koupil jejich cernou variantu.Ale pravdou je,ze i vsechny zrcadlovky jsou vzdy jen cerne,tak nevim.
Muzete mi prosim napsat vase osobni zkusenosti?
DEKUJI vam opet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 28. 11. 2010 09:01

Myslím, že má v jednom speciálním případě pravdu - při focení makra. Na krajinky, památky a skupinky je to asi jedno.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka