Panasonic LX5

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sajgonovic 28. 11. 2010 17:38

musim poopravit svoj predchadzajuci prispevok ohladom dlzky videa na LX5. Jedno video je limitovane na max 30 minut. Potom sa samozrejme moze natacat dalsie.
http://kruhy-v-obili.webnode.sk/
sajgonovic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Refael 30. 6. 2011 11:22

Hezke poledne vsem,

muzu se prosim zeptat,nejsem uz doma nejaky mesic u sveho PC,tak sam zkontrolovat nemuzu,
Je novy fw pro LX5?Pokud ano,jake novinky prinasi?
Mam zakladni 1.0.
Vite kde mohu zkontrolovat,zda prisel novy fw bez pouziti instal.programu?Jsem v zahranici.
DEKUJI predem za odpoved.
Refael
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 21. 7. 2011 08:47

Vcera som objednal LX5. Vie mi niekto prosim doporucit vhodne puzdro (kludne aj z EBay - nemam problem s nakupom vonku).

Dakujem.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 7. 2011 09:48

Mě tedy přijde naprosto parádní originální kožené pouzdro DMW-CLX5.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 21. 7. 2011 11:47

Tomu kozenemu som sa chcel vyhnut. Aj na EBay som nasiel len jeho kopie.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 7. 2011 12:46

No je fakt, že u nás stojí CLX5 dvojku, což bych asi nedal, a čínskou napodobeninu bych taky nechtěl.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 21. 7. 2011 13:05

Odhliadnuc od ceny (ano, je vysoka) - kozene nechcem.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 23. 7. 2011 21:53

Tak to vyzera, zebudem volit medzi tymito dvomi
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 1732wt_954
http://global.ebay.com/LEATHER-CASE-PAN ... 04060/item
Mozno to niekomu pomoze, ako typ.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 7. 2011 09:58

Prý nechci kožené :-D. Ale vypadají celkem slušně, nevýhoda oproti tomu originálu je, že se foťák pro focení musí vyndat. Ale zase ta cena.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Odar 24. 7. 2011 12:01

xtonda píše:Prý nechci kožené :-D.
Ano, zmenil som nazor. Cosi na podobny styl ma kolega na LX3 a odporucil mi ich. Ze su dost tvrde, co je vyhoda, ked das fotak trebars do cestovnej tasky. Navyse nic, co nebolo z koze ma neoslovilo. Takze kompromis.

Su aj take, kde fotak nemusis vyberat http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0860488660 Moc sa mi ale nepaci, ako je to riesene. Ked to odklopis, podla mna to zavadzia a dobre to bude pri foteni zavadzat
Obrázek
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 24. 7. 2011 13:18

Jo, to je napodobenina originálního CLX5, podle mě to člověk na obrázku blbě používá, IMO by měl odepnou boční patentky a spodní nechat vyklopit to dopředu, pak by to viselo dolu a nepřekáželo. Tak je dělaný futrál na Kiev i Prakticu co mám doma.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod m.mohy 15. 4. 2012 20:30

Zdravím všechny vášnivé fotografy a především majitele LX5,

měl bych dotaz, na svém kousku pozoruji následující problém:
Při použití režimu priority clony - A (používám nejčastěji) mi občas vyskakuje hláška, že volič režimů není ve správné poloze a grafika na displayi animuje přepínání režimů P - A - S tam a zpět třeba několikrát za sebou. Fyzicky je volič natočen správně, nenachází se v mezipoloze, na to si dávám pozor. Problém zdá se být "softwarového" původu. Při otáčení voličem nepozoruji žádné zadrhávaní, nebo jiné nesrovnalosti, které by upozorňovaly na problémy kolem polohy priority clony. Tento problém jsem spozoroval až po upgradu firmwaru, ovšem nevím po jaké době (nejsem si jistý zda-li bezprostředně po něm).

Proto bych se chtěl zeptat vás zde, jestli máte někdo podobný problém a zda-li je to problém firmwaru, nebo je to na reklamaci?

A když uz zde píšu, tak napíšu i postřeh z užívání... Při prohlížení snímků na fotoaparátu se zasunutým a zakrytým objektivem se občas stane, že zavadím o spoušť a objektiv se začne vysouvat a "narazí" do krytky, poté se spět zasune a na displayi se objeví upozornění na zakrytý objektiv. Zdá se mi, že to pomalu ale jistě likviduje mechanismus vysouvání... Jaký máte na to názor?

Díky za názory, s pozdravem Mara
m.mohy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 21. 4. 2012 22:21

S prepínačom režimov problém nemám. Ak to robí často, reklamoval by som to.

Ja mám podobný problém s prepínačom zaostrovania. Mám ho úplne hore, ale mám prepnuté na makro (ako keby bol v strede), musím dotlačiť prepínač hore a je to OK. Je to zrejme tým prepínačom, ale kvôli tomuto sa mi to reklamovať nechce. Neviem, či by to vôbec uznali.
Odar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vanDave 5. 8. 2012 09:38

Vím že bude za chvíli na trhu nástupce LX7, ale přesto bych se chtěl zeptat, jak jste s LX5 spokojení/co vám na ní vadí.
Hlavně jak se vám jeví podání zelené barvy (listí, tráva, keře), co jsem se díval na recenze LX5 a LX7 a porovnával např. s Canonem S100 a Sony (RX100 ad), tak mně to přijde docela přesaturované/agresivní, podobně jako na naší současné rodinné LX2. Pomůže tomu např. úprava sytosti barev v menu (podle návodu je tam 5 kroků na snížení), aniž by ostatní barvy vypadaly vybledle? Nebo případně přepnutí režimu záznamu (film mode) ze Standartní na Jemný (smooth).

Díky za každý názor/zkušenost.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 8. 2012 10:14

Ano, Panasonicy trosku presaturovavaju a ked stiahnes saturaciu farby budu este stale OK.
Problemom Sony a Canonu naopak je, ze v pripade prirody nastavuju priliz chladnu WB. Pisem o tom v diskusii je foto s bleskom farebnejsie?
Takze hoci aj oni presaturovavaju, na vyslednom zabere to moc nevidno.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků