Problém s mazáním snímků z Panasonicu LX3

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod spr025 13. 6. 2010 21:36

Zdravím, mám drobný problém s mazáním (resp. přesouváním) snímků z SDHC karty v Panasonicu LX3. Když připojím foťák USB kabelem k PC a proklikám se ke složce s fotkama na kartě, můžu je pouze zkopírovat do PC, už je ale nelze smazat (přesunout) z původního umístění na kartě. Stejně tak mi není povoleno na kartu cokoliv uložit z prostředí Windows. Snímky pak můžu smazat z karty jen přes prohlížecí režim přímo ve foťáku po jeho odpojení od PC. Vinou karty k tomu určitě nedochází protože když jsem ji zkoušel v jiném aparátu (TZ3), fungoval bezproblému i zápis na ni z prostředí PC. Je to u LX3 normální nebo to je jen můj problém?
spr025
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 13. 6. 2010 22:22

To bude nejspíš vlastnost, ne chyba.
Nejde ve foťáku někde v menu naformátovat kartu? Tím ji rychle celou smažeš.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spr025 13. 6. 2010 23:01

kozakm píše:To bude nejspíš vlastnost, ne chyba.
Nejde ve foťáku někde v menu naformátovat kartu? Tím ji rychle celou smažeš.

Formátovat kartu jde, stejnětak je tam i funkce pro prosté smazání všech fotek. Jen je mi nejasné z jakého důvodu to nejde smazat už při přístupu z PC. On to není žádný moc obtěžující problém, spíš jsem chtěl zjistit jestli je možné aby se takhle některé foťáky ke kartě "chovaly".
spr025
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 14. 6. 2010 05:21

Myslím, že jsem o LX3 něco takového četl, dokonce tady ve fóru. Takže je to vlastnost (jejíž účel mi uniká).
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pecaIII 14. 6. 2010 07:18

mám tz10 a v návodu je psáno že snímky lze z karty mazat jen Vistách nebo Windows 7...
pecaIII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spr025 14. 6. 2010 10:24

Díky za reakce, jsem rád že to není porucha, nicméně mi taky uniká smysl tohoto jevu....
spr025
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 14. 6. 2010 12:51

Wliv OS je nepodstatný, určitě to jde přes čtečku, možná to jde přes nějaký bundle SW. Bohužel...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maciakba 14. 6. 2010 13:31

tipujem ze zjavne LX3 nepodporuje mass storage, skus nieco pooguglit s tymto a urcite sa dockas milion vysvetleni
maciakba
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků