Nikon Coolpix L20 záhadný pixel?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ANFI 19. 2. 2010 16:39

Zdravím, prosím o pomoc/názor, jsem čerstvým několikahodinovým majitelem tohoto kompaktu a tuším problém. Mrkněte prosím na screeny - na displeji - a co je horší - i na fotkách se objevuje tenhle bod (či co to je). Na tom displeji bych to jako potencionálně vadný pixel schroustnul ale že je to i na snímku?! 8-S
Prosím o shovívavost, doposud jsem dělal jen s analogem Pentax Espio a tohle je můj první digitál, zvolil jsem sice low end ale aspoň Nikon a teď tohle... :'(
Screeny jsem jen "zvětšil" v PC, snad to jako popis problému postačí...
Poraďte prosím jestli mám foťáček v rámci internetové nákupní lhůty vrátit - a nebo jsem trdlo v něčem já...?
Díky...
http://img109.imageshack.us/g/39234628.jpg/
ANFI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod creat 19. 2. 2010 19:16

Zrejme sa jedná o výrobnú vadu. Vráť to.
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 19. 2. 2010 19:35

Reklamovat nebo vrátit.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ANFI 19. 2. 2010 20:01

Tak aktualita-pokecal jsem se supportem Nikonu a chlapík se tvářil že jde o banalitu kterou v servisu umějí v podstatě na počkání odstranit, údajně jakýmsi snad softwarovým "flashnutím" snímače dají do latě všechny neposlušné pixely (které prý tohle občas umějí)... Ptal jsem se jestli je to něco jako nové firmware ale to prý ne. Těžko takhle spekulovat, vím... tak jsem z toho docela jelen... :hm
ANFI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 19. 2. 2010 21:28

Je to celkem bezna vada, ktera se driv nebo pozdeji "vyvine" v podstate na kazdem digi fotaku. Nektere fotaky tuhle vadu eliminujou v ramci JPEG procesingu, pripadne se problem automaticky opravi po loadnuti RAWu do editoru. Naprava (docasna) se opravdu da udelat za par sekund tzv. premapovanim snimace. Nektere fotaky (jmenovite znacka Olympus) ma tzv. pixelmapping funkci, primo zabudovanou v uzivatelskem menu fotaku. Takze najitel Olympus pristroje nemusi fotak nikam posilat a "opravi" si problem sam. Osobne nechapu, proc tato funkce neni standartni featura ve vsech pristrojich? Zrejme aby vyrobci donutili uzivatele koupit novy fotak, misto aby si tuhle banalni vec mohli sami opravit?

Anfi, fotak bud vrat, nebo se na to vykasli. Podle mne, v tehle cenove a funkcni kategorii poridis i Olympus a ten by mohl mit zmineny pixelmapping, takze tento problem te nebude vic trapit.
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ANFI 19. 2. 2010 21:41

Achichjo, od Olympusu FE 46 jsem byl odehnán z důvodu údajně mizerné optiky... Volil jsem mezi nimi....
Chápu že u low endu nemůžu chtít zázraky ale tahle drobnost (jak to tak vypadá) mě teda vylekala...
Děkuju všem za pomoc, dám vědět kam se to vrtlo, nechám to v sobě dozrát.... :--
ANFI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odklizec 19. 2. 2010 21:54

Ja se obavam, ze ten Nikon v tehle cenove kategorii nebude taky zaden opticky zazrak. Bavime se o tride budgetovych fotaku a tam se zazraky opravdu nekonaji. DPReview na toto tema udelalo nekolik hromadnych testu. Mrknul bych treba tady na tento test:
http://www.dpreview.com/reviews/Q408bud ... page11.asp
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ANFI 19. 2. 2010 22:09

Jojo, díky...
Já čučel na tohle:
http://www.trustedreviews.com/digital-c ... and-L20/p1
Edit:
Šmarjá, podle tohohle fóra to vypadá že to není vada ale vlastnost...:
http://forums.steves-digicams.com/nikon ... pping.html
:oboze :'(
ANFI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ANFI 22. 2. 2010 21:45

To - > odklizec:
tak jsem "problém" konzultoval přímo se servisem Nikonu a nejvíc mne překvapilo že "Autorizovaný servis NIKON spol. s r.o." snad nevlastní ani šroubovák, neboť: "....Coolpix L20 k nam muzete dorucit. Bohuzel, na miste se Vam venovat nemuzeme, protože tyto modely nejsou opravovany v miste recepce f. Nikon, Kodanska ul.. Tyto pristroje zasilame do zahranici ke smluvnim partnerum....."
No to jsou teda věci.... 8-S
Jinak potvrzuji, osobně jsem dnes prohlédl Olympus FE-26 a i tento nejzákladnější model má v menu Pixel Mapping - což nevěděl ani 'odborný' prodavač.... :-l
Achjo...
ANFI
Kolemjdoucí