Nový kompakt do 5000!

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tapdancer 6. 2. 2010 17:17

Ahoj,
Hledám nejlepší volbu kompaktu do max 5000,
1) fotím občas ale chci, aby to alespoň k něčemu vypadalo
2) chtěl bych jej používat i jako občasnou kameru - je k něčemu HD záznam při 30 sn./s?
3) tenký, lehký.
Zatím se mi líbí např. Canon IXUS 95 IS nebo Sony W230, nebo nové sony? (w360)

Díky
tapdancer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 6. 2. 2010 19:32

Panasonic FP8 nebo ZX1.

1280x720 při 30 FPS je klasika.. pro filmy se obvykle používá i méně (25 snímků za vteřinu).

FP8 je tenkej a lehkej a navíc vypadá slušně..

K něčemu vypadalo? V rámci možností může, ale je to kompakt.. bude to vždycky vypadat jako fotka z kompaktu.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tapdancer 7. 2. 2010 12:05

No takhle řeknu,
v ten první Panasonic nemám moc důvěru asi před rokem jsem měl Nikon S60 (prakticky stejná stavba těla) a tak sračkoidní fotky nemám ani z mobilu (šum jak prase, dluhý exp. časy atd...).
No nevím, jestli všechny konpakty s optikou schovanou v těle fotí takhle hnusně ale...
A ten druhý se jeví velice ok ale na to že bych s ním fotil tak 2-3 dny do měsíce je asi už příliš drahý ...

A co ty zmiňované??? Nic???:)
tapdancer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 7. 2. 2010 14:09

tapdancer píše:No nevím, jestli všechny konpakty s optikou schovanou v těle fotí takhle hnusně ale...

Všechny tak jako mobil naštěstí nefotí, ale v průměru je jejich obrazová kvalita oproti klasickým kompaktům zkrátka nižší. Ixus 95 je dobrá volba, ale HD video mu chybí.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 2. 2010 15:49

Nikon vs Panasonic je rozdíl světů.

Nikon dělá dobré zrcadlovky, ale jejich kompakty jsou "garbage".

Panasonic dělá excelentní kompakty na které se kromě těch high-end od Canonu (G11) nedotahuje nic. A to i v těch levnějších kategoriích.

http://gothick.org.uk/2009/10/25/panaso ... ra-review/ (neni to úžasná kvalita, ale za ty peníze ani být nemůže)

ZX1 fotí o dost lépe, podle fotek na Flickru bych řek, že na svojí cenovou kategorii přímo excelentně.

Na Megapixelu ho maj za 5.290,-
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tapdancer 7. 2. 2010 17:57

Já ví, mrkal jsem na něj, ale na to jak málo budu fotit, tak by asi byl pro mě tak drahý zbytečný,
Maximálně 5k znamená,,že může být i za 4k :D
Mrkal jsem např i na http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-fs12,
Sony CyberShot DSC-W210
Nebo nová série Sony (w3xx)??
Nebo nakonec ten cANON ixus 95, PRÝ JE DOST OSVĚDČENÝ...
tapdancer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 7. 2. 2010 18:39

W210 - fotí docela slušně, když se to umí.. ale podle toho co sem koukal, tak je třeba umět docela dost. :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tapdancer 8. 2. 2010 00:41

okay, takže kolem těch 5k by byl nejlepší asi ten pana ZX1,ale příjde mi dost tlustý (26mm) třeba takový nová Siny W360 má stejné parametry, je lehčí, menčí a má tloušťku jen 16mm! nebo jsou i jiné nápady?:)
tapdancer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 2. 3. 2010 11:31

nebo ne?:)
tapdancer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fifin 4. 3. 2010 22:12

Sony už mi nesmí do domu. Mám W170, fotí suprově, po obrazové stránce jsem spokojený. Ale po roce a půl už mám zevnitř zaprášený objektiv, tak jsem ho odnes do Sony servisu a tam mi řekli, že se to vyčistit nedá, objektiv je napevno zalisován, že si mám koupit nový foťák.
David Fiala
Olympus Camedia C4000Z, Zenit-E, Praktika, Sony W170, Fuji S6500fd
Canon EOS 450D, EF-S 18-55 IS, EF 70-200 mm f/4,0 L USM, EF 50 f1,8, Tamron AF 18-270 mm F/3,5-6,3 Di II (cesťák) + blesk Speedlite 430EXII
Fifin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 5. 3. 2010 06:13

Což bude pravděpodobně problém všech kompaktů... Objektiv u kompaktů se vyrábí, montuje a v případě nutnosti vyměňuje jako jeden montážní celek (obvykle včetně přilepeného snímacího čipu).
Pety
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků