panasonic lumix dmc fz50

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod alpek 13. 8. 2009 20:16

Dobrý den, dostaa jsem darem panasonic lumix dmc fz50,ale bez návodu k používání. Nikdy jsem s tímto podobným fotoaparátem nefotografovala. A prosím vás o podrobnosti jak s tím fotografovat. Už jsem se pokoušela s tím fotit,ale pořád se s tím peru. Nechápu clonu,čas apd. Obrázky někdy mám pěkné,některé mám rozmazané. Velic ráda bych uvítala internetový kurs focení,nebo odkaz na návod jak fotit,ale psané jak pro blbce :-)) Postupně co a jak nastavit a čím nastavit a proč to nastavit a jaká fotka by měla vzniknout. Děkuji za trpěnlivost a pochopení.
alpek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 14. 8. 2009 05:20

Návody pro začátečníky najdeš u Ondřeje Neffa, http://www.digineff.cz Ale nehledá se tam nejlíp. Trochu odbornější pojednání najdeš na http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm Ten pán sice píše o zrcadlovkách, ale tyhle základy jsou stejné, jen hloubka ostrosti je u foťáků s malým čipem mnohem větší a nejde si s ní tak dobře hrát jako u zrcadlovek.

Návod k foťáku tě fotit nenaučí, ten ti jen řekne, jak se s přístrojem zachází. Ale máš štěstí, že je to Panasonic - návod si můžeš kdykoliv stáhnout v elektronické podobě z http://www.panasonic.cz/soubor.aspx?id=25804

Pokud na stránce http://www.panasonic.cz/servis_dmanualy.aspx vybereš Fotoaparáty - Superzoomy - FZ50, tak tam máš i návody k programům, které se s FZ50 dodávaly, pokud jsi dostala CD.
Pety
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků