Kompakt do 6500 ?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dokoso 15. 7. 2009 20:22

Ahoj lidi,
potreboval bych poradit - chystam si koupit nejaky digitalni fotoaparat. Jde mi o neco maleho, sikovneho - s cim vyfotim pekne snimky na cestach. Nejsem zadny pan fotograf, takze zadna kouzla s tim delat nebudu. :-)
Uvazuji o Mju 7000 - docela se mi libi. Pokud by mel nekdo nejaky lepsi napad, tip atd.., tak dekuji moc. Rad se necham poucit, v cem je tento fotak spatny a v cem je jiny lepsi - sam do toho moc nevidim.
Predem dekuji vsem.
dokoso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Team 19. 7. 2009 11:52

Dlouho jsem teď vybíral kompakt do podobné ceny, ale s jením omezením - aby měl manuální režim. Jelikož ale nemáš žádné nároky na rozlišení, velikost zoomu, výbavu, tak bych doporučil Fujifilm FinePix F100fd. Snad ve všech recenzích ho vychvalují za obrazovou kvalitu.
Ještě bych podotknul, že tebou vybraný foťák má minimální ohniskovou vzdálenost 37 mm, což při focení v místnosti nebo budov z ulice může být limitující.
I don't think, I drink.
Team
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 7. 2009 12:09

Ja ti mozem doporucit napr. Panasonic TZ5, ktory ma siroky objektiv (28mm), zaroven aj dobre priblizuje, ma na kompaktne fotoaparaty velmi prijemny obraz a vojde sa do cenoveho limitu aj s kartou,...
Test: http://www.fotografovani.cz/art/forec_a ... 5-rec.html
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dokoso 23. 7. 2009 00:05

Tak nakonec jsem si pred 2 dny koupil Panasonic Lumix FX 500. Doufam, ze je to dobra volba - vybiral jsem ho skoro tyden. Ma sirokouhly objektiv, HD video, 5x opticky zoom a da se plne manualne nastavit. Je jenom par malickosti, ktere mi tu chybi - jako treba super makro, ale uprimne - kdy ja budu fotit mravence :-)
Je pravda, ze cenove to bylo mirne nad limit - sehnal jsem ho za 6890 a 8GB kartu na 450, ale myslim, ze to stoji za to.;)
Rad uslysim dalsi nazory na muj vyber ;)
dokoso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 23. 7. 2009 00:22

uz neskoro na nazory, nie?
iggi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rousini 23. 7. 2009 08:51

No já ho měl taky v hledáčku, ale po přečtení zdejší recenze jsem ho vyřadil. Vysoký šum... Teď jde o to při jakém zvětšení je pozorovatelný. To bys mohl upřesnit zase ty...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dokoso 23. 7. 2009 14:52

Tak muzu Vam dat nekam fotky a budete mit moznost sami porovnat. Ale reknete mi, kam je mam nahrat a ja to udelam.
Jinak to samozrejmne neni zrcadlovka, tak se nekdy stane, ze ta fotka neni uplne brilantni, ale take to muze byt tim, ze zatim jsem s tim fotil jenom jednou a nebyl ani cas moc studovat navod :-)))
dokoso
Kolemjdoucí