Profi maly kompakt

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod whitedog 26. 2. 2009 08:42

Zdravim. Viete mi poradit nejaky spickovy kompakt? Mal by byt malych rozmerov, s dobrou optikou a s dobre zvladnutym videom. Cena nehra ulohu. Hladam fakt nieco profi v kategorii malych kompaktov. Vdaka za radu!
whitedog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rudi86 26. 2. 2009 09:05

relativní je pojem malých rozměrů , pro každého to je něco jiného... ale tak od předních výrobců mi napadá řada G od Canonu, LX u Panasonicu a nebo P xx od Nikonu, lae jestli chces všestranost, tak jsem tuhle viděl novinky od Canonu a zaujal mě tam myslim SX200IS.. kterej měl velkej rozsah zoom s širokým počátkem, HD video a vypadal docela kompaktne..
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wild_cz 26. 2. 2009 11:25

Já bych doporučil Canon PowerShot G10 - opticky je na tom asi z kompaktnich pristroju nejlip. Ma saňky na blesk a bajonet k nasazovani filtru.. s tím určitě neuděláš chybu.
Marťas, Nikon D80, Nikkor 18-70, nikkor 85mm 1,8, metz 58 AF-1
Marťas, ipod classic, jays d-jays, koss porta pro, Grado SR 125
Wild_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod whitedog 26. 2. 2009 11:29

ja som si predstavoval skor nieco mensie. Vykonny maly kompakt do vrecka. Proste - relativne mala vykonna krabicka:)
PS: zas kreditka to byt nema, len ten G-ckovy Canon sa velkostou blizi k zrkadlovkam...
whitedog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 26. 2. 2009 12:05

Nejmenší "profi" kompakty jsou Panasonic LX3 a Ricoh GX200. Mezi relativně schopné krabičky ještě patří např. Canony Ixus 8x0 a 9x0, Panasonic FX150, a Fuji F100 a F200. U nich už ale nejde mluvit o profesionalitě ani v uvozovkách, hlavně kvůli omezeným funkcím.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod whitedog 26. 2. 2009 12:20

Aha... teraz som si uvedomil, ze som sa zle vyjadril. Pod profi som nemyslel vela manualnych nadstaveni. Ma to byt jednoduche na ovladanie, co mozno najviac automatiky a s vybornym vysledkom. Maju z toho liezt dobre fotky, ktore spravi uplny amater a zaroven slusne zvladat video. Ako vravim - cena nehra ulohu. Potrebujem zohnat to najlepsie, co v danej kategorii existuje.
whitedog
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 2. 2009 13:34

Jednoznačně Panasonic LX3.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stano.stano 26. 2. 2009 14:55

whitedog píše:Ma to byt jednoduche na ovladanie, co mozno najviac automatiky a s vybornym vysledkom. Maju z toho liezt dobre fotky, ktore spravi uplny amater a zaroven slusne zvladat video.

:-D :-D :-D
Kazdy by bol profesionalom a profi technika by neexistovala - utopia??
Nikon D90, Nikkor AF-S 18-105mm 1:3,5-5,6G ED VR, Nikkor AF-S 70-300mm 1:4,5-5,6G VR, Speedlight SB-900, Manfrotto 190XPROB + hlava 486RC2, Tamrac System 6, Adventure 7, SanDisk Ultra II 4GB, SanDisk Extreme III 2GB
stano.stano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 26. 2. 2009 15:03

stano.stano píše:
whitedog píše:Ma to byt jednoduche na ovladanie, co mozno najviac automatiky a s vybornym vysledkom. Maju z toho liezt dobre fotky, ktore spravi uplny amater a zaroven slusne zvladat video.

:-D :-D :-D
Kazdy by bol profesionalom a profi technika by neexistovala - utopia??

Už?? Kde to mají? :hm
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod whitedog 26. 2. 2009 15:56

no, vravel som, ze aj dobre videa... Absencia zoomu pri ntacani mi pride ako dost zasadny nedostatok
whitedog
Návštěvník