Canon PowerShot SX100 nebo S5

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomaaas 1. 9. 2008 16:02

Jaký z těchto dvou by jste mi doporučili.
Chci fotit hodně makro, ale také krajinky.Důležitá je pro mě i velikost, i když není rozhodující.
Taky by mě zajmalo jaký je maximální čas závěrky u obou modelů (vím, že je to tam napsaný, ale nejsem si jistý jaký je skutečný čas v sekundách)?
Díky za odpovědi.

Ještě linky:
http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digitalni-fotoaparaty/canon-powershot-sx100-is-black
http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digitalni-fotoaparaty/canon-powershot-s5-is
Lenovo ThinkPad x220 & iPhone 5 & Garmin Oregon 550
Tomaaas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 1. 9. 2008 16:26

u S5 IS > Časy závěrky 15-1/3200
u SX100 > Časy závěrky 15-1/2500

tohle jsou casy v sekundach...
no tady to bude asi spis o te velikosti jakou chces, rozhodne vybavou je lepsi ten S5, i ma kratsi onhnisko na zacatku
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 66 1. 9. 2008 16:43

Záleží jestli chceš fotit v natažených rukách nebo se dívat do hledáčku
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomaaas 1. 9. 2008 17:01

Celkem je mi to jedno, i když hledáček samozřejmně potěší.
Lenovo ThinkPad x220 & iPhone 5 & Garmin Oregon 550
Tomaaas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miloš 66 1. 9. 2008 17:36

Tomaaas píše:Celkem je mi to jedno, i když hledáček samozřejmně potěší.



S5 IS jednoznačně 8-)
Miloš 66
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 1. 9. 2008 18:28

Neznam moc parametry a funkce SX100 (vim ze je to kapesni UZ treba jako "TZ" od Panasonicu a jako kapesni UZ doceal fajn, jen to onhnisko 38 na zacatku) ale S5 vychazi z moji S3, takze parametry budou vemi podobne... velky plus pro me je bohata skala funkci, nepreberne mnozstvi nastaveni, mezi specialitky by se dalo napsat pouzivani zoom vcetne fotografovani behem videosekvenci, výklopný display, S5 k tomu prida treba sanky na blesk, takze si myslim ze s timhle fotoaparatem se da i trochu rust..

musis zapremyslet sam, jestli je pro tebe velikost rozhodujici, ja k te S3IS mam jeste adapter + filtry a takovy ty veci, takze brasna je objemnejsi a trochu "limitujici" na cesta, preci jen to je vetsi, ale jestli chces jen fotak tak to zas takovy rozdil asi nebude a do nejakeho mnesiho pouzdra se vejde..

Jedine co mi opravdu na mem fotoaparatu vadi je ze nema sirokouhly objektiv na zacatku... Canon by se konecne mohl v tomhle poucit od konkurence... :oboze
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomaaas 1. 9. 2008 19:49

Tak mě napadá, že skusím si do batohu na kolo dát nějaké závaží o hmotnosti cca 0,5kg (což je přibližná váha S5ky) a takhle bych mohl zjistit, jak mě to hodně bude limitovat.Byl jsem spíš rozhodnutý pro SX100, ale když vidím ty funce S5ky, tak mi to nedá.Hodně se mi líbí fotografování při videu.A hlavně již zmiňovaný hledáček a výklopný display.
Lenovo ThinkPad x220 & iPhone 5 & Garmin Oregon 550
Tomaaas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků