KODAK Z812is vs. Panasonic FZ-8?!?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Falcon 13. 12. 2008 22:39

koukam ze vybrat neco v teto cenove relaci neni nic jednoducheho . Nebo mozna jo protoze je to vsechno na stejne brdo :-) . Kazdopadne dik .Jeste k tomu kodaku .Jak pises o te ostrosti a kontrastu nejsem si jist , ale mam pocit ze kodak ji ma taky . CO teda nema je clona 8 ale vyuziji ji ? nebo pokud bych sel do toho kodaku muzu ji nahradit filtry ?
dik
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 12. 2008 22:58

Kodak fotí dobře. A né,že né. :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 13. 12. 2008 23:28

Pro mě by to bylo úplně jednoduché, bral bych FZ8. Ale často to opravdu bude na jedno brdo- stejně má největší vliv fotograf. A 90 procent fotek vyjde z těch přístrojů zhruba stejně. Pokud ale dojde k nějaké mezní situaci (málo světla, málo času...), bude FZ8 většinou úspěšnější.
Nastavení kontrastu atd. jsem ve specifikacích Kodaku nenašel a opravdu myslím že tam není, řada Z je bohužel v tomhle směru tradičně očesaná, Kodak umožňuje rozsáhlejší nastavení až v řadě P. Rozdíl mezi f5,6 a f8 naproti tomu není příliš znatelný, pokud bys chtěl fotit dlouhými časy za dne, budeš muset koupit filtr tak jako tak. Obávám se ale, že Kodak narozdíl od panasonicu nemá závit na filtry, ale nerad bych kecal.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Falcon 14. 12. 2008 15:18

A jeste otazecka , v pripade snizeni rozliseni snizi se i sum ?
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 14. 12. 2008 18:22

Jo, ale spolu s ním se sníží i detaily, takže poměr detaily/šum a celková kvalita fotky se moc nezmění.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Falcon 14. 12. 2008 22:15

a prosbicka , to jsou objektivni duvody nebo spis jako znacka kodak ? koukal jsem na parametry a pripada mi u kodaka vetsi rychlost(3200) cisltivost atd....
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 15. 12. 2008 08:40

Já nemám nic proti Kodaku, spíš naopak (sám jednoho mám), ale právě ty objektivní důvody mě od něj vedou pryč- světelnost, raw, nastavení, rychlost, tam všude FZ8 vede. Z1012 má objektivně lepší video, ta rychlost je ve skoutečnosti citlivost ISO (anglicky ISO speed) a fotka na ISO3200 vypadá takhle: http://www.steves-digicams.com/2008_rev ... 1_0117.JPG
A to ještě v tom lepším případě, protože při focení tmavých scén pod umělým osvětlením, k čemuž ISO3200 nejčastěji použiješ, bude výsledek ještě horší. Já vim, fotky z FZ8 se ti zdály na ISO100 zašuměné, jenomže Z1012 je na tom úplně stejně a navíc u něj nemáš RAW.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Falcon 15. 12. 2008 09:03

Ohledne te rychlosti jsem opravdu myslel rychlost :
1/30–1/3200 sec ve smart modu . svetelnost se domnivam je skoro stejna teda na konci je o cislo u toho kodaku horsi . Jinak dalsi rychlost nevim co presne znamena tato veta :"Best in class* click-to-capture speed (0.23 sec)" . Nechi nejak rozpoutat flamewar , ale spis dva vedle sebe a porovnat . Co se tyka obrazku jak jsi poslal , je to opravdu rozostrene , ale nevim co stim by provedla fz8 . Nastaveni nemohu soudit , zkousel jsem jenom tu fz8.
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Falcon 15. 12. 2008 09:05

skoda ze tady neni nejaky s kodakem aby mohl trosku referovat :-)
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 15. 12. 2008 14:50

Nevím jak Panas, ale rychlost ukládání snímku v kodaku je dost pomalé. A je jedno, jak rychlou kartu máte. Bez blesku můžu fotit tak za 5 sekund (vlastně vteřin, jak se teď říká) a s bleskem za 7. Pomalá je také reakce závěrky. Když fotím pohybující se předmět, tak většinou zachytím už něco jiného. To zpoždění je tak cca 0,5 s(v).
Co zase nelze Kodaku vytknout je kvalita snímků a barevné podání. Ale na vaše místě bych si radši připlatila a koupila FZ28, kde si můžu ručně vybrat, na co ostřit a údajně funguje i zoom u videa.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Falcon 15. 12. 2008 16:00

casy panasonicu

Half-press Lag (0->S1) Wide angle, Multi AF ~0.5
Half-press Lag (0->S1) Wide angle, High speed 3 point AF ~ 0.3
Half-press Lag (0->S1) Telephoto, Multi AF ~0.9*2
Half-press Lag (0->S1) Telephoto, High speed 3 point AF ~0.5*2
Half to Full-press Lag (S1->S2) LCD live view or EVF, IS mode 1 (or off) ~0.07
Half to Full-press Lag (S1->S2) LCD live view or EVF, IS mode 2 ~0.12
Full-press Lag (0->S2) LCD live view, wide angle, High speed AF ~0.7
Off to Shot Taken LCD live view ~2.7
Shot to Shot Flash off 1.3
Shot to Shot Raw Mode ~3.0
Shot to Shot Flash on (red eye off) 1.8
Shot to Shot Flash on (red eye on) 2.0
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 15. 12. 2008 20:34

Ty časy jsou na kompakt slušné. Některým z nich se Kodak podle údajů z výše zmíněných recenzí vyrovná (rychlost ostření), za jinými ale zaostává (sériové snímání, nabíjení blesku). A jestli má jeho závěrka opravdu půlvteřinové zpoždění, považoval bych to osobně za docela silné mínus. Monika zmínila i další výhodu Panasonicu- volbu zaostřovacího bodu. Tato možnost občas usnadní práci, ale dá se docela dobře žít i bez ní. Rozdíl mezi 1/2000 a 1/3200 mi přijde nepodstatný, když si vezmu, kolik ze svých cca 30000 fotek jsem dělal časy kratšími než 1/2000, spočítal bych je na prstech.
Každopádně tě nehodlám lámat, klidně kup Kodak. Já provize z prodeje Panasoniců nemám. Chtěl jsi radu, dostal jsi ji, můžeš ji brát v potaz, nemusíš. Foťáku vybranému podle vlastní vůle se snáz odpouští chyby a pokud nebudeš vyloženě zklamán, jeho koupi si pro sebe vždycky obhájíš.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Falcon 15. 12. 2008 21:20

:-) , ne o to opravdu nejde . Jde mi spis jen opravdu o zhodnoceni kladu a zaporu .Ohledne te rychlosti mi pridata ,ze kodak recenzuje 0,23 coz by odpovidalo panasonicu . JInak ted jsem jeste koukal ze do cenove relace 5-6 tisic se vejde s2000hd od fuji :-) . Ale zpet ke kodaku . opravdu ma moni takove casy ?
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Falcon 15. 12. 2008 21:23

co se tyka ceny za fz28 chteji neco kolek 8tisic coz jsou 2000 ,- :-)
Falcon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 16. 12. 2008 09:32

Opravdu jsou kodaky tak pomalé.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků