KODAK Z812is vs. Panasonic FZ-8?!?

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 13:56

Jaký máte názor na foťák Nikon CoolPix P80?!
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 8. 2008 14:02

No proč ne.Široké ohnisko se hodí.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 14:03

Ten Nikon P80..vůbec jsem o něm neuvažoval,ale teď jsem se tak nějak zadíval do popisu a zjišťuji,že je to jeden z nejlepších kompaktů. Lepší čip,než mají konkurenti..při rozlišení 10 MP,1/2,3,nejněžší ohnisko začínají už na 28 mm..18x zoom!Hmm..tak nevím,jestli si 2 tis. nepřiplatím a nekoupím Nikona..

Máte s ním někdo zkušenosti?nevypadá vůbec špatně..
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 8. 2008 14:07

Nemám.Ale co video? :hm
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 14:09

Myslíš,že nenatáčí video:-(?!Já myslím,že natáčí,ale nikde jsem nenašel v jakém natáčí rozlišení:-(!Ještě jedna otázka..nikde jsem nenašel,jestli ukládá fotky v RAW..!K čemu vlastně slouží formát fotek RAW a je to opravdu tak špatné,když foťák neumí ukládat fotky do RAWU?díky
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 16. 8. 2008 14:14

Našel jsem VGA 640x480 RAW je dobrý pro toho,kdo si s fotkami hraje. Je to kvalitnější,ale je to práce navíc.(v počítači) JPG je poměrně dost komprimované,RAW= surová data. Větší objem dat. Pokud chceš fotit hodně vážně RAW OK
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 14:23

Hmmm,tak P80 RAW nemá..občas si s fotkami hraju v PC a do budoucna bych se tomu chtěl věnovat trošku víc.Ale nechce se mi pořizovat zrcadlovka. Ta P80 nevypadá zle,ale obrazově jí v diskuzích moc nechválí..a že nemá uplně kvalitní stabilizator..tak nevím,co je na tom pravdy.Tak nevím,jestli se vyplatí přidat ke KODAKU 2 tis. Kč a koupit si NIKONA..:-(
U toho Nikonu mě láká větší ohnisko a o trošku lepší čip.....
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 14:28

A u toho Nikonu funguje u videa jen digitální zoom,což není nic moc.A nevím,jak je to s tím kodakem,jestli při videu funguje normálně optický zoom..to jsem taky nikde neobjevil:-(!A je to docela podstatná záležitost..
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 16. 8. 2008 15:33

Já jsem nahrávala video na SD 60x a žádné problémy s ukládáním třeba půlhodinového videa jsem nezaznamenala (neměla jsem větší kartu).
Jen bych vás měla varovat před koupí Kodaku. V Česku s ním fotí snad už jen 5-6 lidí. Většina fotí s Canony, Fuji, Panasy nebo Sony.
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 15:41

A z jakého důvodu mě varujete před koupí KODAKU?Jen kvůli tomu,že si radši lidé koupí Panasonica,který je třeba podle mého mínění na tom obrazově ještě trošku hůř?Příjde mi,že lidé si spíš kupují foťáky podle značky,podle toho kolik to má megapixelu,ale na to kolem už nekoukají.Já nevím,ale mě zase KODAK nepříjde jako tak špatná značka..specializuje se na vyrobu foťáků už velice dlouho,tak to snad nemůže být tak špatné ne?
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 16. 8. 2008 15:48

Ten Nikon má proti Kodaku lepší makro a video ukládá do AVI. http://www.azfoto.cz/_web/nikon/nikon_c ... p80&mode=0
Záleží ještě na tom, zda jste zvyklý zoomovat ve předu ukazováčkem nebo vzadu palcem.
Zvažte ještě novější Kodak Z1012, který má lepší hledáček, arozsah objektivu začíná na 33 mm http://www.azfoto.cz/_web/kodak/kodak_e ... 012&mode=1
Moto G5+.
Sony A7S, A7R2
monikash
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emo70 16. 8. 2008 15:51

ahojte :-) mam skusenost.... kupil som si Panasonic LS 80....nefotil zle na kompakt,,,ale po prvých fotkach som ho vratil za predoslý Kodak ZD 710.... ;-)
emo70
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 16:27

Hmmm,tak ten KODAK Z1012 vypadá hodně dobře..nějak jsem ho dříve nenašel v nabídce a proto jsem se o něho nezajímal,ale jak na to teď koukám,vypadá velice povedeně a asi o něm začnu přemýšlet..
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 17:00

Ještě se nabízí tato varianta,ale ta se ještě neprodává,ale vypadá taky hodně dobře: Kodak easyshare Z1015 is
http://clanky.katalogfotoaparatu.cz/dig ... -z1015-is/
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 16. 8. 2008 17:04

U toho nového Kodaku Z1015 mě trošku zaráží nic moc světelnost,která začíná až na 3,5 a je horší než u předchozích modelů..
Nejlepším kompromisem asi bude Z1012..

Má s ní někdo zkušenosti?
santy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka