CANON A560 ,jak zapnout datum

Diskuze o přístrojích s max. sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Matet 11. 4. 2008 16:40

Dobry den
mam fotak Canon A560,ale nemuzu zapnout datum,aby se mi to zobrazovalo na fotce.MAm manual,tam je to napsany,ale stejne me to nejde,nemuzu na to najet v nastaveni.
Matet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 4. 2008 05:36

Proč si chceš ničit fotky?
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 4. 2008 09:01

Tak nějak, u digitálu ta informace stejně u souboru je (v exifu i když ten soubor později upravuješ (pokud nemáš soft, kterej by mazal exif)). Jako důkaz to stejně neposlouží, protože na foťáku si můžeš čas a datum nastavit jaký chceš, tak nevím, proč ty fotky ničit.

Snad leda že bys dokumentoval třeba průběh stavby nebo tak něco... Jinak pokud v menu nemůžeš na nějakou položku najet, bude mít foťák nejspíš možný dvě úrovně menu - jednodušší a složitější. Buď se to bude nastavovat zvlášť nějako volbou v menu, nebo to může být taky vázaný na zvolenej režim - třeba plná automatiky (u Canonu zelenej obdélníček) = jednoduchá verze menu s minimem možnejch nastavení. To by v tom manuálu mělo být taky.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 4. 2008 09:06

Je to tak. Tzv. razítko data je neaktivní(nastavení) v plně automatickém režimu
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mart22 12. 4. 2008 10:01

nenene,, já myslím že to funguje v režimu pohlednice
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 4. 2008 10:33

Myslíš správně. Nepoužívám to. 8-)
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tark 12. 4. 2008 14:23

Tuto funkci můžeš udělat i na počítači. Jde to třeba dávkovým zpracováním v Zoner Photo Studio, ale určitě bych to nedělal na originálních fotkách... Co když si budeš chtít nějakou vyvolat na větší formát? Já tisknu třeba nějaké A4 furt...
tark
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nordblanc 12. 4. 2008 18:39

Ano je to tak, datum a cas sa na fotke daju zobrazit iba v rezime pohladnica, t. j. 1600 x 1200, 3:2. :nenapadne Nerozumiem preco, z casu na cas som tuto f-ciu zvykol vyuzivat...
PC: GB 790X-UD4, Amd Phenom II X3 710, Sapphire 4830 512 Mb HDMI, 2x2 GB Patriot VIPER, Seasonic 500W, WD6401AALS + WD 2000JB, DVDRW Samsung SH-S223Q LS, Case: Thermaltake M9 BWS, Acer P221w DVI, AC AF 12025PWM
nordblanc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matet 13. 4. 2008 09:29

Dekuji za prispevky a rady,ja to taky moc nepouzivam,ale je to dobry,vedet to,clovek nikdy nevi!Jeste jednou moc dekuji
Matet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drAcOniS 13. 4. 2008 10:38

Taky se přikláním k tomu, aby se podobné úpravy (jsou-li vůbec potřeba) prováděly až v PC a ne u originálů fotografií. Kdysi jsem pro kamaráda hledal nějaký program pro tyto účely, který je zdarma a natrefil na jeden prográmek, který se jmenoval tuším PhotoStamp nebo tak nějak - byl zdarma a umožňoval dávkové otisknutí data a času z EXIFu do fotek, dokonce i s ostylováním fontu (barva, velikost a typ písma), což je taky šikovné - u některých fotek, kde je barva části fotografie stejná jako barva písma data a času, nejde potom datum přečíst... :-)

Pozn.: Musí se hledat starší verze toho programu, novější už jsou placené (dá se stáhnout shareware), ta starší je freeware. Pokud byste měl zájem a nemohl prográmek najít, napište mi SZ, mám ho na PC v práci, tak ho mohu poslat.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel