Poradte dobrý slovenský e-shop ??

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Nice 25. 3. 2008 13:01

Zdravím,

mám vybratý kompaktný digitál, no potreboval by som poradiť nejaký dobrý a osvedčený e-shop (najlepšie slovenský). Prosím vás preto o TIPY, príp. aj osobné skúsenosti s tým ktorým e-shopom ... :roll:

Vďaka!! :wink:
Nice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 3. 2008 13:56

Tady ,ale na Slovensku málo kdo objednává. :cry:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 25. 3. 2008 14:46

takže ja osobne mám skusenosti s týmito:

alza.sk - kupoval som tam veľa IT hardvéru, prvykrat tak pred 4 rokmi, dokopy uz za vyse 150tis a vsetko ok, ziadna reklamacia

hej.sk - kupoval som tam LCD telku, tiez super pristup, ziadny problem

mall.sk - tam som bral veci do domacnosti, biela cierna technika, velmi korektny pristup k zakaznikovi, dokonca sa mi raz stalo, ze tovar nemali na sklade, ja som zrusil objednavku a o mesiac mi pre istotu volali, ci som kupil inde, ze uz to maju ak chcem ... vtedy som to surne potreboval, tak som zohnal inde, ale takuto reakciu som necakal, mile prekvapenie :-)

megafoto.sk - korektny pristup, rychle jednanie, tiez doporucujem

to su tie najvacsie e-shopy co som skusil, zatial mam len pozitivne skusenosti s nakupom cez net (aj s mensimi predajnami)

VYBERAL BY SOM PODLA CENY :wink:
Peet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 25. 3. 2008 14:58

este doplnim

- fotoinfo.sk

fotoinfo, alza, hej maju urcite pobocku v BA kedze som z BA tak si to kladiem ako podmienku ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nice 25. 3. 2008 15:17

to Peet: ten hej.sk vyzera celkom fajn, no trosku ma odradza fakt, ze v ponuke novych fotakov maju zaradene aj digitaly s roznymi chybickami ... trebars s poskrabanym displayom apd. a taky by som nerad dostal.

to irmo: ja sa vacsinu casu zdrzujem tiez v BA, cize pobocka v bA by bola urcite vyhodou ...

napada niekoho este nieco ???
Nice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Episyrphus 25. 3. 2008 15:55

http://www.foto-bene.sk/ - uz som objednal od nich, maximalna spokojnost.
Výbava: Nikon D300s, D80, D50, 18-55 DX, 50/1,8D, 70-300 VR, Sigma 28-70/2,8, Sigma 70-200/2,8, Sigma 150/2,8, Sigma EF-500 DG Super.
Episyrphus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Canon77 25. 3. 2008 17:01

Som z BA a doporučil by som ti napriek tomu že chceš slovenský i. obchod http://www.pixmania.sk ,
je to síce Francúzsky obchod, ale občas sa dá u nich kúpiť o dosť lacnejšie a mám s nimi len dobré skúsenosti ;-)
Canon 350D
Canon EF-s 17 - 85 mm/4 - 5,6
Canon EF 100 - 400mm/4,5 - 5,6
Sigma AF 24/1,8
Canon speedlite 430 EX
Canon77
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 25. 3. 2008 17:16

http://www.diggi.sk/
http://www.hej.sk/
Na hej som kupil par veci a vsetko v bezchybnom stave a original zabalene. A za slusnu cenu, veci, ktore si niekto objednal a neprevzal, tak davaju s vyraznou zlavou.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 25. 3. 2008 21:48

niekedy sa oplatí popozerať aj po PC obchodoch, v mnohých už predávajú aj foto techniku - ze cenu ako v ostatných eshopoch
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nice 26. 3. 2008 09:12

to Canon77: ta pixmania je asi najlacnejsia, no na druhej strane su ti francuzi a zasielka dlho cestuje - cize by tam mohlo byt vacsie riziko poskodenia. A s prip. reklamaciou by mohli byt opletacky. Dalsou vecou je ci davaju cesky/slovensky navod ?? Asi nie ...
Nice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 26. 3. 2008 09:30

Na IT veci - alza.sk
Na ine veci (audio/video/foto) - hej.sk

Oboje ma dobre ceny a vydajnu v BA (t.j. mozes si prist pre veci osobne, bez postovneho). Zatial len jedna reklamovana vec v hej.sk (nepodarok), vratena plna suma.

Pixmaniu ja pre zmenu neodporucam. Ano, je to lacnejsi obchod, ale dlho to sem cestuje, nevztahuju sa na neho nase zakony (t.j. daco ako 30 dni na reklamaciu ci povinna 2r zaruka tam neplati) a navyse, v pripade reklamacie treba na vlastne naklady posielat komplet vyrobok (vratane balenia) do francuzska. To uz radsej objednavat z USA ako z pixmanie, je to este lacnejsie..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nice 26. 3. 2008 13:40

to cache: hacik je v tom, ze obchodnici veselo tvrdia (a maju to aj zakotvene vo svojich obch. podmienkach), ze v pripade ze si clovek tovar objednany cez net pride osobne vyzdvihnut do ich kamennej predajne, tak NEMA 7-dnovu zaruku vratenia tovaru bez udania dovodu, resp. tuto ma len ak si tovar necha dorucit. Toto vsak nie je pravda, nakolko podla Zakona o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a zasielkovom predaji c.108/2000 Z.z. v zn. n.p. tuto 7-dnovu zaruku vratenia penazi bez udania dovodu ma kupujuci aj v pripade ze si tovar objednany cez net vyzdvihne v kamennej predajni.

No nech sa clovek skusi hadat s obchodnikom a presviedcat ho, pri dnesnej vymozitelnosti prava je to na dlhe dlhe lakte :shock: :?
Nice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 26. 3. 2008 13:45

Nice: zakon v tomto hovori jasne a nejake podmienky predaja s tym nic nespravia. Dobierkovy nakup = 14 dni na vratenie bez udania dovodu, osobny nakup = 7 dni na vratenie bez udania dovodu. Plati vsade na slovensku, nech si vravia co chcu. Treba si len vediet "otvorit hubu", zakon porusovat nesmu. Ak odmietaju, treba si pytat pisomne vyjadrenie a stazovat sa na zastupitelstve SOI. Pripadne si zavolat sefa, sefa toho sefa, proste tam otravovat, spravit krik a odradit ostatnych kupujucich ;)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 26. 3. 2008 13:54

Ja som menil objektiv v kamennej predajni na druhy den a kedze nemali na sklade tak pri dalsej dodavke mi ho vymenili. A v Hej som sa pytal pri kupe objektivu, mi povedali, ze mam 7 dni na odskusanie a dovtedy ho mozem vratit.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 26. 3. 2008 14:10

cache píše: osobny nakup = 7 dni na vratenie bez udania dovodu. Plati vsade na slovensku, nech si vravia co chcu.


kde v zákone je uvedená táto záležitosť? Na Slovensku platí 7 dní pri objednávkovom predaji.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků