Drazsi kompakt x Levnejsi zrcadlo

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 3. 2008 13:59

[quote="Maročan";2 Josef001: No já bych si tam také nic neobjednal...../quote]Já se kdysi rozhodoval u D70, nakonec jsem koupil o 500 dráž na Paladixu, za tu jistotu mi to stálo. Ale je fakt, že to byl set D70 + 18-70 za skoro 30 000, takže rozdíl zanedbatelnej (když mi navíc tehdy na Paladixu dali slevu na paměťovku skoro těch 500.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 15. 3. 2008 14:15

Popravdě přijde mi to prašť jako uhoď. S reklamacemi mám takovou zkušenost, že každej obchodník je velmi vstřícný až do doby, kdy přijdeš kuli něčemu jinému než je nákup.

Takže otázka je taková - kde mám záruku, že když si připlatím ty dva tisíce a nakoupím v ČR, že nebude problém se zárukou? Nikde. Vyjde to nastejno, jen z pixmanie můžu mít 2 tisíce rezervu na servis.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 15. 3. 2008 14:28

Proto já věci, které se mohou rozbít (notebooky, mobily, televize, foťáky) nakupuji ve vybraných kamených obchodech.

Například foťák jsem si kupoval v PC shopu, kde cena sice byla vyšší, než na internetu, ale zase jsem dostal navíc pouzdro a paměťovou kartu. Takže to pak vyšlo nastejno. Mam pak taky jistotu, že když se to rozbije, nebude problém s reklamací (už to mam vyzkoušené).
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 15. 3. 2008 14:42

Ony ty ceny jsou kolikrát stejné. Elektrospáčil Panasonic FX10 3790kč a Megapixel ? Panasonic DMC-FX10 modrý + 1GB SD karta + DVD film zdarma!Když pominu DVD které se dává do novin v ceně 50kč a kartu,která stojí pár stovek,tak je cena prakticky stejná
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 15. 3. 2008 14:52

Nemusí být také pravda. Mám zkušenost s mobilním telefonem. 3 různé reklamace, vždy uznány v autorizovaném servisu. Čtvrtá reklamace řešená přes obchodníka s kamennou prodejnou v Praze, telefon předán do autorizovaného servisu, po týdnu zvonil kurýr a cpal mi do ruky balík. Volám prodejci a reklamace neuznána - to, že nefungují tlačíka je prý opotřebením. Rozbalím balík a mezi papíry protokol ze servisu - Reklamace uznána. Volám opět obchodníkovi, jesti si dělá srandu a on že tam ten papír určitě nebyl. Pro jistotu kontrola na e-sledování reklamací servisu, reklamace skutečně v pořádku. Osobní návstěva prodejny, peníze na ruku. Asi spoléhal, že to prostě nechám plavat.

Jinak Pixmania u nás už brzy otevře kamennou pobočku. viz http://hn.ihned.cz/c1-22752920-pixmania ... ennou-pudu

Čili by mohly odpadnout starosti s komplikovanou reklamací. Jinak záruka je údajně 1 rok mezinárodní a druhý rok je ji potřeba řešit přes pixmanii.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Josef001 15. 3. 2008 17:53

Já dost často nakupuju u Foto Škoda v Praze a je mi zcela jedno zda "prodělám" oproti pixmanii 15%, protože proti "pádu cen" je to zanedbatelné (Double kit E-410 za 6 měsíců je z 22 tisíc na 12 tisících). Reklamace a vrácení peněz naprosto bez problému a dají výbornou cenu za zpětný odkup přístroje s následnou koupí nového. Pokud bude u něčeho rozdíl 30%, pak o tom začnu přemýšlet.
Josef001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 15. 3. 2008 18:05

Propad cen neovlivníš, ale nevim, proč bych měl za stejnou věc v jednom čase platit zbytečně víc, než je potřeba. Kdyby byla v ceně nějaká služba navíc, tak neřeknu ani putna. ALe taky si na krámě nevybereš ze stejnejch rohlíků ten dražší nebo jo? :)
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Josef001 15. 3. 2008 18:18

Protože jsem na světě už dost desítek let a vím, že za míň peněz nikdy není stejná služba i když je výrobek stejný a někdy se to může hodně prodražit. Příměr s rohlíkama ve stejném obchodě... no comment. Jinak chodím taky do značkového servisu s autem a ne do garáže vedle k "Frantovi" přestože to je za polovinu.
Taky se občas stává, že si objednáš v zahraničí věc, která je psána "skladem" a pak přijde za měsíc a mezitím jsou všude ceny již nižší...
To už nemluvím o servisu až se přístroj za rok a půl rozbije a budeš čekat i 2 měsíce na opravu, protože 30 denní lhůlta ne všude v EU platí. Na opravu E-410 jsem u nás čekal 10 dní.
Josef001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 15. 3. 2008 19:00

Jen sem ti chtěl říct, že je prostě hloupost trvat na dogmatu, že když někde nakoupíš dráž, že je to hned záruka lepšího zboží, lepších služeb a slušnějšího jednání se zákazníkem.

V zahraničí stejně jako u nás můžeš objednávku stornovat, čili druhá připomínka je trochu zcestná.

Pokud jsi četl aspoň část této diskuze, tak sis určitě všiml, že trvám na mezinárodní záruce, abych se vyhnul v případě reklamace posílání foťáku kamkoliv do zahraničí.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Josef001 15. 3. 2008 20:01

Určitě netvrdím, že vyšší cena jsou automaticky lepší služby. Pokud ve svém okolí vidím, jaké jsou zkušenosti s některými prodejci, ani tam nekupuju. Nakupuju u prodejců, kteří mají dobré služby a nikdy nebudou dělat potíže se zárukou, vezmou bez jediného slova zpět výrobek, který vracím, dají dobrou výkupní cenu atd.

Storno funguje, někteří lidé čekali půl roku na peníze....

Mezinárodní záruka jeden rok je dost slabota, ale už jsem dost OT takže končím :)
Josef001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 15. 3. 2008 21:17

dieegoo píše:Propad cen neovlivníš, ale nevim, proč bych měl za stejnou věc v jednom čase platit zbytečně víc, než je potřeba. Kdyby byla v ceně nějaká služba navíc, tak neřeknu ani putna. ALe taky si na krámě nevybereš ze stejnejch rohlíků ten dražší nebo jo? :)t/quote]

Až budou zrcadlovky levné jako rohlíky a budu si je kupovat každé ráno k v pekárně k snídani, tak potom tvůj argument budu brát. Do té doby fakt nemáš pravdu. :-)
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 3. 2008 21:36

elho_cid píše:
dieegoo píše:Propad cen neovlivníš, ale nevim, proč bych měl za stejnou věc v jednom čase platit zbytečně víc, než je potřeba. Kdyby byla v ceně nějaká služba navíc, tak neřeknu ani putna. ALe taky si na krámě nevybereš ze stejnejch rohlíků ten dražší nebo jo? :)l/quote]

Až budou zrcadlovky levné jako rohlíky a budu si je kupovat každé ráno k v pekárně k snídani, tak potom tvůj argument budu brát. Do té doby fakt nemáš pravdu. :-)>/quote]

Spotřebitelé v Čechách zatím DSLR jako spotřební zboží nevnímají. Až tu bude kupní síla jako v DE nebo GBR, bude to jinak. Zatím bych zrcadlovky s pečivem nesrovnával.
anonymni

Odeslat příspěvekod dieegoo 15. 3. 2008 22:04

elho_cid píše:Až budou zrcadlovky levné jako rohlíky a budu si je kupovat každé ráno k v pekárně k snídani, tak potom tvůj argument budu brát. Do té doby fakt nemáš pravdu. :-)>/quote]

Tam je celkem podstatné to slovo "stejné" :wink:. Je jasné, že si vybereš foťák podle svých požadavků a když tomu levnějšímu bude chybět něco, co chceš aby uměl, tak ho necháš v regálu. Byla to reakce na přispivatele, co psal, že neřeší, jestli je stejný foťák někde o 15% levnější nebo dražší.

Ale dost o tom, nemmá to s tématem nic společnýho.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Josef001 15. 3. 2008 23:04

Diegoo: ted už jenom plácáš, nezlob se na mě ale u nás si deset tísíc lidí vydělá na průměrnou DSLR za týden bez problému, to že mezi ne 90% lidí nepatří je věc druhá. Rozhodně si ale nekupuju každý týden zrcadlovku jako bys sis chtěl kupovat ty.
Josef001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 15. 3. 2008 23:38

Teď nějak nechápu co si tím chtěl říct. Jako že když to nekupuješ každý týden, tak je jedno, jestli za to zaplatíš víc, než je nezbytně nutné?
dieegoo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka