Drazsi kompakt x Levnejsi zrcadlo

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 3. 2008 23:44

Josef001 píše:Seťáky u Canonu kritizuje hodně lidí, naopak seťáky E-410 (510) jsou brány jako velmi dobré až výborné. /quote]

Bohužel majitelé těhle foťáčků nejčastěji u seťáků taky skončí. Nový stabilizovaný seťák Canon je prý opticky moc dobrý, nikon taky drží slušný standart a Pentax svůj už tak vychvalovaný seťák teď taky inovoval na novou verzi.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 3. 2008 23:48

[quote="Maročan";Pokud bych se rozhodoval, tak nejlevnější nový přístroj, co má smysl, je:
Canon 350D
Nikona D80
Olympus E-410s/quote]

Myslíš nejlevnější u těchto konkrétních značek? To by se dalo souhlasit.
Jinak Pentax má smysl jakýkoli.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod frutisek 18. 4. 2008 10:08

zdravim, no resim tady uplne stejnou situaci jako kolega, proste nevim jestli cpat penize do drazsiho kompaktu nebo rovnou zrcadlo. Prehltal jsem celou diskusi, docela se nadchl tema fotkama, taky vydesil tim co jde taky vyfotit. Na rozdil od vas vsech ostatnich tak ja jako spravny student nemenim fotaky az tak rychle, ale dozivam s 3MPx Olympus C-300 (pametnici mozna zavzpominaji) :) takze defakto preskakuju z muzejniho kousku do nove ery a bude potreba se hooooooodne co ucit... A ted otazka:
Olymp E-410 Double KIT stoji 13500
Olymp E-510 (single) KIT stoji cca 14000 (ted vidim ze neni moc dostupny)
Nevyplati se spis ozelet tu korunku a koupit fotak se stabilizaci obrazu a jen jednim objektivem s tim ze se potom nekdy dokoupi treba bazarovy? Samosebou jde furt prihazovat, a i tak uz je to dost velka castka oproti puvodnim planum. Prijde mi ale, ze z kombinace E-410 + velky objektiv + ruka a to vse bez stabilizatoru .....nemuze vyjit nic nez rozmazla fotka. I kdyz je zas fakt ze pri rozumnych svetelnych podminkach muzou byt casy tak male, ze to muze byt i jedno. No nevim, necham si poradit (hlavne nekamenovat, uz tak budu za trotla)
frutisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 18. 4. 2008 11:45

Sony Alpha A200 + seťák 18-70 14200 (stabilizátor v těle)
Nikon D40 + seťák 18-55 II 11500
Nikon D40x + seťák 18-55 II 13500
Canon 350D + seťák 18-55 II 13100
Samsung GX1S + seťák 18-55 12300
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 4. 2008 13:47

frutisek: to rozhodnutí pro Olympus je už nezvratné, nebo jsou i jiné možnosti? Jinak zrovna u olyho bych na pozdější koupi z bazaru moc nespoléhal, nabídka bazarových skel pro tenhle bajonet je hodně omezená.

Jinak nutnost stabilizátoru je IMHO dána hodně marketingem. Mám fotovýbavu v ceně slušného ojetého auta (2 těla, 6 objektivů, blesk). A počet stabilizátorů je 0 (když nepočítám masivní stabilizátor značky Manfrotto :mrgreen: ) a představi si, že s tím žiju a dokonce fotím a to hodně často třeba koncerty... prostě stabilizátor je určitě příjemná věc, ale rozhodně to není nutnost, dá se v pohodě fotit bez něj...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 18. 4. 2008 14:30

Dá se fotit i bez měření expozice, když na to přijde... :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 18. 4. 2008 15:09

KubaPa a ja mam tetkom doma 1 telo 5 objektiv a 2 stabilizatori :) (pokud teda neratm staru vybavu pak su to 3 tela 12 objektivu a stale 2 stabilizatory)

a co sa tika toho bazaru tak 40-150 sa da kupit s 2 ruky za 2-3k skludom ti predam aj to moje co sa mi doma vala ... nepouzivam ho vobec. (skorej ho drzim ako nudzovku za 2-3k sa mi to nechce ani predavat ...).

ale suhlas s kupou kvalitnejsich skiel s 2 ruky je natom olympus hodne hodne pozadu za c/n.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod frutisek 18. 4. 2008 16:01

to KubaPa: Jako vis jak, nic neni pevne dane, abych ti rekl pravdu tak jako tradicni bezradny uzivatel nevim co chci a taky nevim jestli to upotrebim. Po zadani toho prispevku sem si prosel kolik tak stoji objektivy a hlavne se podival na jednotlive rozmery fotaku. Oboji me docela utvrdilo v tom, ze ten Olympus E-410 double zoom kit je vice nez velmi lakava volba. Kazdopadne puvodne jsem se hodne dival na Nikon D40/D40x (co sem cetl tak ma perfektni velky hledacek). olympus uz nejak nemusim, ale jestli to pekne foti tak co uz. Pritelkyne, jak slysela ze to neumi tocit video, nahodila vyraz co to teda chci koupit kdyz to neumi ani tocit, ale proste je to ted jedna z mala moznosti jak si doprat neco vic nez jen obyc kompakt (oba koncime vysku).

Takze pro me zatim jedna z moznosti je: sam sebe presvedcit ze se chci fakt ucit a hrat si, ji presvedcit ze kdyz to da na automat, ze s tim neco vyfoti, no a pozdeji asi dokoupit nejake to šméčko na blikání a točení (výhledově IXUS 70/75 ...). Ja myslim, ze treba do toho taky pronikne a nakonec ji video nebude chybet, cert vi. Sam mam ten stary digital s videem a netocil sem, takze pro me to video neni az zas tak smerodatne.

puvodni plan byl jit do Canonu PS G9 (fotky vypadaly krasne), jenze slevnovani nenastalo jak ja sem ocekaval, takze to pada. Po podivani na recenze z dpreview.com sem zjistil, ze treba takovy Canon PS A720 nebo A650 delaji fakt pekne fotky, ktere me docela prekvapily. Takze jsem proste v sachu. Na rozdil od jinych co premysli treba uz jen ciste mezi Canonem 350D a treba Nikonem d40x...ja musim premyslet ve dvou kategoriich najednou a vubec z toho nemam radost (teda mel sem radost to procitat dokud sem nebyl sepsuty za to ze to neumi to video) :)
Kdyz koupim A650, nedonuti me to se naucit fotit (nebrat doslova), kdyz koupim treba ten E-410 DZK tak zas muzu ztroskotat na tom, ze to proste fakt nevyužiju. Nejlepší bude sehnat nějakého brněnského kámoše/agenta se zrcadlem, který by me s tím nechal střílet celý den a já se pak rozhodl jestli se to "větší heblo" vyplatí. Tak i tak bude bude přechod z toho mojeho "analogového digitálu" pořádná změna.

edit:
ted se divam, ze nej cenu pro Nikon D40x ma cybex.cz a cucim ze je to taky docela lakava nabidka:
Nikon D40x, černý + 18-55 II AF-S DX + Brašna + 2x1GB pam. karta = 12563 s DPH
http://www.cybex.cz/produkt.aspx?src=46&scut=NIK-D40X
No ale stejne, funkci Live View ma jen olympus takze to pro me taky hraje dulezitou roli (ne tak pro me jako spis pro ostatni potencionalni rodinne uzivatele, kteri by to asi nepochopili fotit hledackem)
frutisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 4. 2008 17:43

K zrcadlovkam co vypsal Pety - moje osobni nazory:

Na tom D40 zase nebude ostrit vetsina tech bazarovych objektivu, co jich na Nikon je. Nikon je spicka v profi, ale pokud neplanujes nakup vybavy za vic nez 50000, nemyslim ze je to nejlepsi volba.
Canon ma jeden EOS a ten system je velice konzistentni. 350D povazuju za nepovedeny model, navic uz hoodne zastaraly.
Samsung GX-1S je taky dost zastaraly kousek, ale ma nejvetsi hledacek a relativne velky displej.
A200 je novinka, coz je vyhoda i nevyhoda a Pety opomnel Pentax K100D, ktery je taky v cene do 15000 a taky ma hodne co nabidnout.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 18. 4. 2008 19:12

No, K100D jsem viděl za skoro 16 a dál jsem nehledal. Klidně si ho připište :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod frutisek 18. 4. 2008 19:19

ted jsem jeste tak ze srandy zkusil hledat pokracovatele a co sem nenasel....
Olympus E-420 SE Kit (+EZ-1745+EZ-4015-2) - cena: 12456CZK s DPH.
jak vidim ten objektiv a cely fotak tak to uz je fakt pidizrcadlovka :)

jinak
PENTAX K100D SUPER + DA 18-55 - cena 13350,-
frutisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 18. 4. 2008 19:24

Takže vzhledem k cenám nejlevnějších zrcadlovek a nejdražších kompaktů jde jednoznačně o rozhodnutí, jestli s sebou člověk chce či nechce tahat batoh s výbavou. Pokud chce, obětuje svoje pohodlí. Pokud nechce, obětuje kvalitu fotek za méně příznivých podmínek.

Ještě bych k tomu podotkl, že cena za DSLR bývá konečná jen výjimečně. Jenže ono to u kompaktu hodně často platí taky - po marné snaze získat fotky za horších světelných či časových podmínek kompaktem se spousta lidí po té zrcadlovce poohlíží. No a hodně zrcadlovkářů si zase pořizuje kompakt na denní nošení. :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod frutisek 18. 4. 2008 20:23

ja bych to nevidel s tim baglem a vybavou zas tak dramaticky. Protoze jestli vidim to co vidim na tech fotkach je objektiv pancake, a celkove s timhle objektivem mi to prijde stejne jak neco ve stylu EVF. takze ja osobne mam teda uz defakto jasno s tim predeslym... E-420 SE Kit za 12500,- je proste ideal. Kdyz budu chtit neco poradne fotit, vemu brasnicku a druhy objektiv, kdyz budu potrebovat neco "do kapsy", vemu si jen ten "prtavy objektiv" a hold se omezim na to ze nebudu fotit na 100metru. tot muj osobni nazor.
http://www.megapixel.cz/olympus-e-420-se-kit

edit: no tak sem se unahlil, samosebou nejde o kit s pancake objektivem, ale set 2 obyc.
Naposledy upravil frutisek dne 19. 4. 2008 10:18, celkově upraveno 2
frutisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 4. 2008 20:28

Kompakt staci lidem, kteri se zajimaji jen o to, co na te fotce je. Pokud se nekdo stara o to, jak ta fotka vypada, pak az na vyjimecne situace kompakt nestaci. A není to podle me o podminkach, ale o nametu.
Fakt nesouhlasim s tim, ze kompakt staci na fotky 10x15 a az na vetsi je treba zrcadlovka. Neni to o velikosti fotky, ale o motivu - portret, akt, makro, ruzne kreativni experimenty... staci se podivat na maly nahled te fotky a je poznat, ze se to fotilo zrcadlovkou.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 4. 2008 20:56

Pancake je objektiv bez zoomu, konstruovaný pro co nejmenší velikost. Olympus má zatím jeden, Pentax má už 3 takové pancake.
Pokud je velikost důležitá, Samsung GX-1L + Pentax 21 limited za podobnou cenu, v podobné velikosti je taky alternativa.
elho_cid
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka