Drazsi kompakt x Levnejsi zrcadlo

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 00:15

Vzhledem k cenové relaci ve které se pohybujeme a vzhledem k tomu že v té ceně chci mít oba objektivy, tak moc široké spektrum na výběr není - D40 a nebo E-410.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 12. 3. 2008 06:09

Nojo, Leica M8 je opravdu "levnější kompakt". Jen hodně málo zrcadlovek ji cenově převyšuje...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 3. 2008 06:32

Pety: Chtěl jsem být vtipný :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 12. 3. 2008 08:00

Ani jeden z nich ti za tu cenu nenabídne stabilizaci. Pokud o ní vážně nestojíš, ještě je tu možnost koupit Samsung GX-1L nebo S a k tomu Tamrona 70-300 (dá se i Sigma 55-200 nebo S-K 50-200 ale Tamron je lepší poměr cena/výkon). Cenově se dostaneš zase na těch 14000, ale dá ti to trochu víc možností než D40 nebo E410.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 3. 2008 13:27

Jen pro představu - myslím, že podobnou kresbu nemá žádný kompakt.

výžez 1:1 ISO100 , Olympus E-410 se seťákem
http://uloz.to/239757/vyrez.jpg

Celá scéna
http://uloz.to/239730/celkem.jpg
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 3. 2008 13:37

dieegoo píše:Jde mi také o to, aby zrcadlovku byli bez obtíží schopni ovládat i osatní členové rodiny bez toho, aniž bych jim musel vysvětlovat co je clona, závěrka bla bla bla.. Prostě aby ji mohli vzít do ruky stejně jak kompakt a cvaknout nějakou blbinu. Pokud to takhle zrcadlovky neumí, asi vypadávají ze hry, na to, abych pro sebe koupil dslr a pro zbytek doma kompakt nemám peníze...a/quote]
Budu opět opakovat to, co jsem psal hned na začátku: Všechny dnešní DSLR včetně profesionálních mají automatiku, která nastavuje clonu a čas sama. Amatérské modely, které se pohybují okolo tvé cenové hladiny k nim přidávají "ještě automatičtější" režimy, které automaticky nastaví i další věci a motivový programy (krajina, portrét, sport, atd atd). pokud to někdo chce ovládat jako kompakt, má tu možnost - prostě u Nikona nastaví volič na zelenej foťáček, u Canona je to zelenej čtvereček (ostatní značky teď nevím jak to označujou, ale hodně by mě překvapilo, kdyby to neměly). Pokud se někdo ale chce zabývat clonou, časem, způsobem měření, má u DSLR tu možnost taky a pohodlněji, než u většiny kompaktů.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 3. 2008 13:43

dieegoo píše:Vzhledem k cenové relaci ve které se pohybujeme a vzhledem k tomu že v té ceně chci mít oba objektivy, tak moc široké spektrum na výběr není - D40 a nebo E-410.n/quote]
Zvážil bych i řešení koupit kit s jedním objektivem a pak třeba přišetřit na trochu lepší to tele. Nebo třeba zjistíš, že bys potřeboval úplně něco jinýho než tele.
Ten výběr totiž není podle mě nic moc - Olympusy mi nesednou ovládáním a ergonomií a ač Nikoňák, tak o D40 pro mě platí to samý - prostě mi nepřijde povedená. Zkus zajít do obchodu a pár si jich vyzkoušet a neupínej se na double kity za tuhle cenu. :mrgreen:
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 12. 3. 2008 13:49

Ano i DSLR ma automaticky rezim ,ale i tak je narocnejsi na ovladani nez kompakt. Ikdyz fotis na AUTO tak si musis davat vic pozor kam DSLR ostri. Kompakt ma vyhodu ze automatika muze zvolit ostrici bod na cele plose snimku, ma detekci tvare , vetsi hloubce ostrosti atd... takze je mensi pravdepodobnost ze ze spatne zaostris. A to nemluvim o tom ze v hledacku EVF nebo na displeji je priblizne videt jak fotka bude vypadat(expozice,vyvazeni bile...) dale mas i casto zobrazenou mrizku , realny historogram pripadne indikaci prepalu... coz zacatecnikum hodne pomuze... Takze budes muset vysvetlit aby se davali pozor kam DSLR ostri a pak by to mohlo byt ok...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 14:20

KubaPa píše:Zvážil bych i řešení koupit kit s jedním objektivem a pak třeba přišetřit na trochu lepší to tele. Nebo třeba zjistíš, že bys potřeboval úplně něco jinýho než tele.
Ten výběr totiž není podle mě nic moc - Olympusy mi nesednou ovládáním a ergonomií a ač Nikoňák, tak o D40 pro mě platí to samý - prostě mi nepřijde povedená. Zkus zajít do obchodu a pár si jich vyzkoušet a neupínej se na double kity za tuhle cenu. :mrgreen:e/quote]


Nic dalšího už kupovat nehodlám, i těch 13k je až až, čili vyberu buď kompakt a nebo něco z "hotových" setů.

Čím dál tím víc se mi začíná líbit Olympus E410, cenově vyjde líp než Nikon, je menší, české ovládání (pro ostatní fajn)...
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 14:21

[quote="Maročan";Jen pro představu - myslím, že podobnou kresbu nemá žádný kompakt.

výžez 1:1 ISO100 , Olympus E-410 se seťákem
url=http://uloz.to/239757/vyrez.jpg]http://uloz.to/239757/vyrez.jpg[/url]

Celá scéna
aurl=http://uloz.to/239730/celkem.jpg]http://uloz.to/239730/celkem.jpg[/url][/quote]

Díky tobě jsem do výběru zařadil i Olympuse a posunul se možná nad Nikon ;)
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 3. 2008 14:31

Jak říkám, pokud ti nevadí poměr stran 4:3 a vyšší šum na vysoká ISO (ISO 800 je ještě použitelné), je i Olympus super volba.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 14:32

Poměr stran mi nevadí, na hladinu šumu jsem koukal a nijak tragická mi rozhodně nepřišla, všiml jsem si, že ji lze do značné míry "ovlivnit" silou antišumového filtru.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 3. 2008 14:41

To máš pravdu, ta ostrost jde hodně ovlivnit - na Dpreview a hodně na webech ho porovnávali s D40 a 400D, jenže nechávali nastavenou filtraci šumu a doostření. Pokud tyto dvě srandy vypneš, tak dostaneš mnohem lepší výsledky.

A pokud neodšumuješ, tak i na ISO 800 je šum v normě a přitom zanecháš spoustu detailů.

Pokud bys potřeboval tisknout pohlednice, tak na ořezy je super prográmek JPEGCrop - kterej ti během pár sekund převede celou složku fotek do různých formátů...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 14:46

Tak tak, někde bylo porovnání totožných fotografíí se zapnutými a vypnutými doostřeními a redukcí šumu a rozdíly byly na výřezech skutečně markatní. Na fotkách zmenšených na velikost monitoru to třeba nebude tak znát, v případě potřeby výřezu to bude ale jiná káva.
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 12. 3. 2008 14:50

neviem nakolko ponahlas ale mozno prichod e-420 este trochu stlaci cenu e-410 ale moc by som v to nedufal uz aj tak je dost nizko :)
irmo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků