Drazsi kompakt x Levnejsi zrcadlo

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 14:52

Ano, počkat na možné zlevnění je určitě alternativa, ale je taky možnost, že nový model bude za 15, starý zmizí z trhu a já zas budu čekat :)
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 3. 2008 14:54

No pokud se rozhodneš pro Olympuse, tak moc neotálej, abys ho pak sehnal. Myslím, že se cena nijak razantně hýbat nebude.

Pokud pro tebe není rozhodující velikost, mrkni se ještě i na E-510 double zoom kit třeba na megapixelu. Je to dost levné a včetně stabilizace..
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 14:57

Zatím jsem uvažoval nad nákupem na pixmania.cz , ceny jako tam jsem nenašel nikde jinde. Sice je to francouzský shop, návod bych měl jen v elektronické podobě, ale to bych překousl.

E510 už je dražší, pokud by byla za těch 13-14k, tak by to šlo, nad 16 už je to vážně moc.
__________________________


Ještě otázka ohledn ohniskových vzdáleností. Pokud jsem měl do teď 36-360mm a pořídil bych double zoom od olympusu s 18-150mm což uvádějí že ej v přepočtu cca 28-300, znamená to, že dosáhnu stejného přiblížení jako s ultrazoomem jen s tím rozdílem, že začínám na širším ohnisku?
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 12. 3. 2008 15:03

on ten rozdíl na širším konci je dost markantní...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 12. 3. 2008 15:10

priblizenie ??? co to je??? Ak zvacsenie tak nie lebo 300<360 ....

Ale rozdiel medzi 300 a 360 je poctatne mensi ako rozdiel medzi 28 a 36, moj osbny nazor je ze po 28 sa uz len tazko zvyka na 36 :) a rozdiel 300 ci 360 nieje velky :)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 16:32

Ok, zvětšení, nebuď puňťa :)
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 12. 3. 2008 16:46

[quote="Maročan";Jak říkám, pokud ti nevadí poměr stran 4:3 a vyšší šum na vysoká ISO (ISO 800 je ještě použitelné), je i Olympus super volba.s/quote]

No tech nevyhod OLY je podle me podstatne vic(maly hledacek, pocet ostricich bodu, nema stabilizator ktery se stava skoro standartem, E410 se na muj vkus dost nejiste drzi atd...) a sum a 4:3 je z nich asi nejmensi.
Ale za ty prachy je to super volba, jen doporucuji vyzkouset v obchode ne kazdemu sedne(ergonomie, maly hledacek)

EDIT:
Pozor na pixmanii je na ni hodne spatnych referenci ohledne reklamaci!
Naposledy upravil kromec dne 12. 3. 2008 16:50, celkově upraveno 2
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dieegoo 12. 3. 2008 16:49

Nechci obhajovat ani Olympus ani Nikon, ale v cenových relacích ve kterých uvažuju nemá například stabilizátor ani jeden z nich, čili tohle beru sice jako nevýhodu, nicméně takvou, se kterou se musím smířit pokud šáhnu po zrcadlovce. Dosud jsem měl foťáky bez velkého gripu, nemysilm si, že zrovna tady by měl být problém, nemám tlapu jako medvěd. Ale ozkoušet ji do ruky chci v každým případě, jak už jsem psal včera, tak například D40 mě poměrně překvapila svým vzhledem, vypadá jako hodně levný foťáček...
dieegoo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 12. 3. 2008 16:54

To mas pravdu v teto cenove kategorii ma stabilizator jen Pentax K100 a mozna naka zatoulana SONY A100. Abys mel stabilizator v tele nebo v objektivu bys ses u novinek dostal na cca 15-16000kc a vice(Nikon D60, SONY A200, OLY E510 ...).
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xcmaniax 12. 3. 2008 18:01

D40 Ti prisla jako levny fotacek?:o) Vetsinou lidi rikaji opak - je to levny fotacek, ale vypada jako drazsi:-)) Jinak s D40 fotim asi 4 mesice a zatim spokojenost, orpoti kompaktu mi to prineslo presne co jsem potreboval, take me limitoval rozpocet. E410 se mi spatne drzela.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 3. 2008 19:11

dieegoo píše:
KubaPa píše:Zvážil bych i řešení koupit kit s jedním objektivem a pak třeba přišetřit na trochu lepší to tele. Nebo třeba zjistíš, že bys potřeboval úplně něco jinýho než tele.
Ten výběr totiž není podle mě nic moc - Olympusy mi nesednou ovládáním a ergonomií a ač Nikoňák, tak o D40 pro mě platí to samý - prostě mi nepřijde povedená. Zkus zajít do obchodu a pár si jich vyzkoušet a neupínej se na double kity za tuhle cenu. :mrgreen:e/quote]

Nic dalšího už kupovat nehodlám, i těch 13k je až až, čili vyberu buď kompakt a nebo něco z "hotových" setů.

Čím dál tím víc se mi začíná líbit Olympus E410, cenově vyjde líp než Nikon, je menší, české ovládání (pro ostatní fajn)...l/quote]
Co je to české ovládání? Předpokládám, že tím myslíš české menu, tak pozor na to, aby to byl použitelnej překlad (živím se jako překladatel, tak v tomto směru nemám iluze). A jinak od té doby, co jsem si hned po koupi s manuálem nastavil v menu vše podle potřeby do něj lezu jen tehdy, když potřebuju změnit čas samospouště.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 3. 2008 23:12

Anglické menu bude v Olympusu nejspíš taky... :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KubaPa 13. 3. 2008 04:34

Pety píše:Anglické menu bude v Olympusu nejspíš taky... :)-/quote]
To určitě, jen to české nemusí být automaticky výhoda...
Ona ani angličtina psaná japoncem nemusí být žádná výhra (snad jen ve srovnání s angličtinou psanou korejcem), ale je fakt, že u foťáků jsem ještě opravdu mizernej anglickej návod/menu nezažil. Zatím jen u jiný elektroniky.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 13. 3. 2008 07:25

Menu je České a kdyby ne, tak se dá dohrát přes Olympus Master 2.

Já měl E-410 v češtině a už jsem si přes program upgradoval firmware ve foťáku i v objektivu (problémy jsem neměl, jen jsem zkoušel, jestli jim to funguje - a funguje:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 13. 3. 2008 08:30

aglicke menu napisane japoncom je urcite lepsie ako napisane americanom ;-) Na VS marketingu sa americania ucia "tzv" europsku aglictiny, kde im vysvetluju ako maju hovorit aby aj ostatny ludia im rozumeli.

Moj nazor je ten ze naucit sa tich par anglickych slovicok, ktore sa aj tak casto pouzivaju a v cestine ci slovencine je poctatne lepsie ako hrat sa z ceskym, slovenskym menu vo fotaku ktoreho preklad zavysi od "nalady, schopnosti" prekladatela.
irmo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků