Fotoaparát k 18. narozeninám - amáter, rádobyprofík

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 26. 2. 2008 20:30

Bry den vespolek.
Jsem tu tak torsku novej, ale nevadi.

Takze k veci.
Chtel bych si k osmnactinam koupit fotacek. Se zrcadlovkou (sem uvazoval kuli dalsimu rozvoji) jsem se rozloucil, nejsou penize, proste ne-e. Sehnat vsechno co bych si na ni pral by me vyslo na tolik ze se to neda. Takze dalsi na rade je EVF (LikeSLR), tkz. ultrazoom. Zde už by se něco najíít dalo.

Momentalne vlastim Canon A 530. S nim jsem byl spokojeny, ale uz mi nestaci. Zoom je na mou potrebu maly, vlastni pouze "jakoby hledacek", LCD neni na slunicku videt (navic hledacek nepouzitelny), nastaveni clony (dve hodnoty), atd atd adt...

No, chtel bych tedy neco lepsiho. Cena orientacne 10-15 tis vcetne obal,karta,stativ.... (ta cena je pohibliva ale za 15 uz radeji ne)

Tak ted upotrebeni. Fotilo by se v podstate vsechno, od krajiny k makru, pohiblivé objekty i statické, za tmy za svetla, objekty blizke, tak daleke se zoomem (aspon tu desitku :P ) atd atd atd. Tedy co nejsirokospektralnejsi vyuziti.

Mate pro me nake navrhy?

Diky za cas, ktery jste mi venovali.
Naposledy upravil Gho$t dne 26. 2. 2008 20:43, celkově upraveno 2
Gho$t
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 26. 2. 2008 20:39

Gho$t píše:Se zrcadlovkou (sem uvazoval kuli dalsimu rozvoji) jsem se rozloucil. (...) Takze dalsi na rade jsou SLR.

A já si vždycky myslel, že zkratka SLR znamená Single Lens Reflex - tedy jednookou zrcadlovku, případně DSLR (digitální zrcadlovka).

Pravděpodobně jste tedy myslel tzv. ultrazoom - nebo skutečně kinofilmovou zrcadlovku (SLR)?
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milday 26. 2. 2008 20:40

Určitě myslíš SLR? Nemá to být EVF (LikeSLR)?
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gho$t 26. 2. 2008 20:42

Ah, omlouvam se poravdu jde o EVF (LikeSLR), tedy tkz. ultrazoom :oops: :oops:
Gho$t
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 26. 2. 2008 20:45

Pokud EVF, jmenujme do začátku takhle z hlavy třeba Panasonicy řady DMC-FZxx, Fuji FinePix Sxxxx, Olympusy řady SP-5xx... A je jich víc... :wink:
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janfran 26. 2. 2008 20:58

Zkus ještě někde sehnat Fuji S6500, nebo S9600. To jsou v dané ceně zřejmě nejlepší stroje pro učení a pozdější přechod na DSLR. Já jsem byl před rokem ve stejné situaci, na DSLR nebylo, tak jsem koupil S6500. Díky ní teď mnohem líp vim, co od budoucí zrcadlovky chci a co ne, takže si ji (a hlavně objektivy) budu schopen mnohem lépe vybrat.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 26. 2. 2008 21:22

mno za 10-15 tisíc by se dala sehnat i základní DSLR se seťákem, případně z druhý ruky slušná DSLR s lepším seťákem. Tím budeš mít základ a další rozšiřování může přijít později jak budou peníze.
pokud výhledově chceš DSLR, tak se touhle cestou k výbavě, se kterou budeš spokojenej dostaneš nejspíš dřív, než oklikou přes EVF...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gho$t 26. 2. 2008 21:43

KubaPa píše:mno za 10-15 tisíc by se dala sehnat i základní DSLR se seťákem, případně z druhý ruky slušná DSLR s lepším seťákem. Tím budeš mít základ a další rozšiřování může přijít později jak budou peníze.
pokud výhledově chceš DSLR, tak se touhle cestou k výbavě, se kterou budeš spokojenej dostaneš nejspíš dřív, než oklikou přes EVF... /quote]

zustanme prosim u EVF, nad DSLR nebudeme polemizovat. dik
Gho$t
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 2. 2008 22:02

Fuji S6500fd vyjde docela levně a fotí OK. Dražší a vybavenější je Fuji S9600. Pokud bys chtěl optický stabilizátor, kup Panasonic FZ50. Všechno ostatní, co je v této době na trhu, je buď jednodušší hračka, nebo to hůř fotí, nebo obojí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gho$t 27. 2. 2008 22:16

Takze vybrat mezi Fuji S9600 nebo Panasonic FZ50 ?
Gho$t
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 27. 2. 2008 22:34

S9600 má širší úhel záběru a o něco míň šumí, FZ50 je lepší ve všem ostatním. Já bych bral FZ50
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 27. 2. 2008 23:17

Kdysi jsem takhle váhal mezi S9500 a FZ30. Vybral jsem S9500 kvůli širšímu záběru. Ale moc spokojený jsem nebyl. Asi po roce jsem ho nechal být a koupil si zrcadlovku. Ten S9500 byly vyhozené peníze oknem.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 28. 2. 2008 01:09

FZ50 má stabilizátor a při zoomu se nevysouvá objektiv, jinak S9600 je lepší ve všem ostatním. Já bych bral S9600 :-)
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 28. 2. 2008 06:08

O těch dvou vždycky platilo, že jsou na stejné úrovni, a vybíralo se mezi nimi podle ohnisek :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Queribus 28. 2. 2008 09:13

Gho$t píše:Takze vybrat mezi Fuji S9600 nebo Panasonic FZ50 ?

Jistě, lepší EVF lze najít sotva, snad starší Sony Cyber-shot DSC-R1
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí

Další stránka