Jaký fotoaparát doporučíte na krajinu, květiny a hmyz do 8K?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod otmelo 19. 1. 2008 18:03

Ten Fuji S6500 se mi líbí, ale jsem tak troch pokročilí uživatel dříve jsem fotila s automatem a občas mi to vadilo, asi si koupím něco od Fuji ale dále zvažuji jsem zatím mírně pokročilý uživatel a tak zvažuji o fuji S5700 až po zmiňovaný S6500, ještě budu si chvíli váhat ale jaro se blíží tak musím vybírat, můžu se zeptat co to přesně je výřez někteří to píší u fotek co si vyfotí moc dík a já jdu hledat další recenze
otmelo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otmelo 19. 1. 2008 18:03

omlouvám se za chyby a překlepy
otmelo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 19. 1. 2008 18:50

Ten FUJI 6500 ma jak lepsi snimac(nejlepsi ze vsech EVF) tak lepsi objektiv nez 5700, hlavne na krajinu ocenis objektiv od 28mm. Pockej urcite se tu za chvili objevi JANFRAN ten ma 6500 tak ti pripadne napise podrobnosti...
EDIT:

Aha tak uz tu byl :D
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otmelo 19. 1. 2008 20:22

no dík za rady asi si ten foťák koupím ještě se rozmyslím a kdyžtak se příjdu ještě poradit
otmelo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 21. 1. 2008 20:26

Petr1968 píše:Olympus SP-550??? Pokud nevadí xd kartyy/quote]
pomalý foťák na hmyz, kt. sa rýchlo hýba nebude dobrá voľba.
Z kategórie ultraUZ radšej FZ18.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 21. 1. 2008 20:29

:mrgreen: Musíš fotit mrtvý hmyz :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otmelo 23. 1. 2008 14:37

Jo budu fotit mrtvý hmyz.
Ještě stále studuji i když jenom střední školu tak si koupi foťáku hodně rozmýšlím, protože financí není stále dostatek a když do něčeho zainvestovat tak pořádně, ale nyní jsou tu stále nový články a tak uvidím zatím je včele FujiS6500
otmelo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otmelo 23. 1. 2008 14:38

Jo a k tomu mrtvýmu hmyzu mám radši živý hmyz a živá zvířata
otmelo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krrtek 23. 1. 2008 19:18

janfran píše:.No a nakonec vyvolávají "velké" foťáky často pozornost, obdiv a respekt (u laiků)l/quote]
všichni kdo mne viděli s foťákem (s6500) tipovaly jeho cenu na 15 000 :mrgreen:
makro u s6500 jsem příliš nezkoušel, ale výsledky nejsou špatné, bohužel nevím, zda zvládně broučky :roll: ale jinak skvělý foťák, doporučuji :wink:
vysemnesmite.cz

Fuji S6500fd
krrtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 23. 1. 2008 21:21

Jo, S6500 působí velikostí a tvarem jako zrcadlovka, akorát má oproti zrcadlovkám poněkud skromnější množství tlačítek. To mi nevadí kvůli vzhledu, ale protože řadu základních parametrů a funkcí musim nastavovat přes menu. Kvůli dojmu na okolí jsem si S6500 nekupoval, následující odstavec je spíš takovou zkušeností, nechci se chlubit...to bych radši fotkama, ale moc to nejde :mrgreen:
Ohledně ceny se většinou setkávám s odhady přes 10000, přes 15 jsem slyšel jenom jednou, asi málo nasazuju sluneční clonu :) Ale neprožívám to, bez mučení přiznám, že to zrcadlovka není. Publikum poté bývá trochu zklamáno, ikdyž z 90 procent vůbec neví, čím se liší zrcadlovky od kompaktů. Jenomže to si nepomůžeš ani se zrcadlovkou, počkej až pak po tobě bude někdo chtít, abys mu udělal nějaký parádní video, nebo až se tě šťastný majitel Oly SP570 zeptá kolik tam máš zoom v okamžiku, kdy budeš mít nasazenou pevnou padesátku.

A ještě něco k tématu- makro se fotí s S6500 poměrně dobře. http://forum.fotografovani.cz/file.php?48,file=442334
pro vážnější práci s makrem se hodí závit na objektivu, díky kterému jdou přímo našroubovat předsádky.
Na fotce bude objekt největší, když fotíš na 1cm při 28mm ohnisku, nebo (což je v praxi použitelnější) na 9cm při 100mm ohnisku. Při dalším vyzoomování už zaostřitelná vzdálenost rychle roste až na 1m při maximálním zoomu. Doporučuju taky dělat fotky na kterých opravdu záleží maximálně na ohnisko 200mm, potom už se znatelně zhoršuje kresba.
janfran
Návštěvník

Předchozí stránka