Jaký foťák s manuálním zoomem?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomlaurin 31. 12. 2007 15:37

Ahoj.
Do teď jsem 3 roky používal Minoltu Z3, a přemýšlim o něčem novém. Fotim ve výsledku jen na diskotékách (ne profesionálně, takže není potřeba externí blesk) a jednou za rok dovolenou. Jediná podmínka je aby zvládal dobře videa (což v této kategorii umí už asi každý) a aby měl manuální ovládání zoomu (to nemá, žádný funkční důvod, jen se mě to líbí :D )

Co jsem tak koukal, tak nejlevněji asi vychází FinePix S66500fd, ale u něj mě štve cena xD karet a jejich kapacita, takže bych spíše preferoval SD.

Je něco v podobné cenové hladině s těmito požadavky?
Díky za odpověď... Snažil jsme se hledat, ale bohužel, hledat dle manuálně ovládaného zoomu jde pěkně blbě, kdyyž netušim který typy to umí...
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 31. 12. 2007 15:40

Manuální zoom - myslíš mechanický, předpokládám. Protože jsi zvyklý na stabilizátor, tak Panasonic FZ50.
Tak levného, jako S6500fd, asi nic není. Ještě S9600, taky dražší.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomlaurin 31. 12. 2007 15:49

Ten stabilizítor mě zmátl... Mam Z2 :-) Takže stabilizace se nekoná...
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 31. 12. 2007 15:52

Ještě mě napadlo. Vim že FZ50 má automatické otáčení fotek... Má to i jiný kus? 12 000,- už je celkem dost peněz... :-(
Volvo V70 je nejporuchovější auto na světě. Ani 15let starý fiat se mu nedokázal vyrovnat.
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 31. 12. 2007 16:04

xD karty bych neřešil, ten rozdíl asi 300kč/1GB ti vyváží hodně příznivá cena S6500 vzhledem k tomu co umí. S6500 je taky pro focení na diskotétách technicky vhodnější než FZ50, troufnu si říct, že je dokonce nejvhodnější běžně dostupný kompakt pro tyto účely. Tedy aspoň pokud nebudeš fotit s externím bleskem, který k ní nejde připojit.
Kdybych měl dát 12000 za FZ50, tak to už radši přidám tisíc a koupim nejlevnější zrcadlovku+setový objektiv, se kterými dosáhnu na diskotéce podstatně lepších výsledků.
Naposledy upravil janfran dne 31. 12. 2007 16:38, celkově upraveno 1
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 31. 12. 2007 16:11

No cena mě ani tak nevadí, ale spíše kapacita.. Za 1300,- mam 1 GB xd, nebo 4GB SD, ale zase s tim 1 GB se da celkem přežít při focení (beztak mě stačí 3Mpix), ale u videí to je bolest :-(

Teď jsem koukal na Německým ebay je k sehníní půl roku stará, zabalená nepoužitá za 181 EUR, tj 4900,- takže není co řešit, a vezmu jí... :wink:
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 31. 12. 2007 16:16

Z3 stabík má.

Zrcadlovku - já jsem taky volil ji, ale tam je výsledná cena opravdu o dost vyšší, než jen za tělo se seťákem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janfran 31. 12. 2007 16:48

Ceny xD moc nesleduju, ale půl roku zpáky jsem kupoval 1GB za 700kč...
Jestli je u zrcadlovky cena vyšší záleží na tom, jestli zůstanu u toho seťáku, nebo jestli podlehnu pokušení a začnu pořizovat všemožné příslušenství. Chápu že je asi hodně těžký odolat, ale pořád je nákup dalšího příslušenství možnost, nikoli nutnost.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomlaurin 31. 12. 2007 17:01

Máš pravdu. 1GB se dá sehnat za 580,- a 2 GB za 980,- Koukal jsem do špatného krámu.
tomlaurin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 31. 12. 2007 18:55

No, s některými seťáky je to nutnost, pokud nechceš fotit stále na clonu 8. :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krrtek 1. 1. 2008 11:56

proč všichni řeší problém ceny xd karet? to si raději koupí o třetinu dražší foťák aby si mohli ušetřit 300,- na kartě? :roll: ber s6500 blesk je dostatečně silný, má face detection a pokud si trochu pohlídáš nastavení tak ti vylezou dobrý fotky :wink:
vysemnesmite.cz

Fuji S6500fd
krrtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack kingmaster 3. 1. 2008 14:45

za dvanáct ? to snad nemyslíš vážně? !! za dvanáct přidej si 600 a kup si Nikon D40 pravou zrcadlovku..krásné fotky...perspektivní nebot můžeš dále rozšířit výbavu.I když v tvém případě si jistě vystačíš se setovým objektivem :wink:
MB: gigabyte M52LS3,CPU:AMD Athlon 64X2 EE 4400+,RAM A-data Vitesta extreme X512MB 800mhz,GPU ATi RADEON X1550 512MB,Zdroj Fortron 350W
chlazení case: nanoxia FX 80X80>ted Noctua 80X80 1300ot/min.
jack kingmaster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FoSh 3. 1. 2008 17:58

No... pokud je podminkou, aby pristroj tocil videa tak ti zrcadlovky z vyberu vypadavaj.
FoSh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 7. 1. 2008 21:03

možná taky zauvažovat o něcěm odolnějším, třeba s kovovým tělem? to by se podle mě hodilo "do akce" více...
BinLadin (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 21. 1. 2008 19:39

jack kingmaster píše:[b]za dvanáct ? to snad nemyslíš vážně? !! za dvanáct přidej si 600 a kup si Nikon D40 pravou zrcadlovku..krásné fotky...perspektivní nebot můžeš dále rozšířit výbavu.I když v tvém případě si jistě vystačíš se setovým objektivem :wink: l/b]

je síce pravda, že manuály zoom tak získaš, avšak určite nie v rozsahu do 380 mm. A ak ánom tak by to nebolo za pár tisíc, ale pár desiatok tisíc :wink:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník