Canon Powershot S1 IS nebo KonicaMinolta Z3

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 14. 11. 2007 19:55

Musím zakoupit "nový" fotoaparát a chci to řešit starštím UZ z inzerce nebo bazaru. Použití bude čistě rodinné a amaterské, ale zase nechci úplně jednoduchý kompakt a přiblížení myslím taky využiju.

Změnil jsem téma, starší příspěvky nechávám pro dokreslení

Zatím jsem narazil na tyto
Panasonic DMC-FZ4, na tomto bych měl dobrou cenu (cca 3000), ale zase mě odrazuje video beze zvuku, což se hodí (pravidelně užívám) a taky originál baterie, protože z minulého mám dost AA baterií
KonicaMinolta Z3, tady se mě líbí rychlost, AS, video a jeho rozlišení, ale zase ho sráží velká spotřeba energie
Olympus SP-500UZ, Olympus jsem měl, takže bych se orientoval v menu (taky CZ), kompaktnější rozměry, chybí ale AS, nižší rozlišení video a taky pomalejší nebíhání a snímání (což mě na starém dost vadilo)
Sony DSC H1, tady moc slabin nevidím, ale nenašel jsem srovnávací testy
Cena posledních třech je kolem 4000Kč.
Děkuju za jakékoliv rady a tipy.
Naposledy upravil MMKS dne 15. 11. 2007 18:18, celkově upraveno 1
MMKS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 14. 11. 2007 20:19

Ja bych bral asi H1, nevyhodou je ze ma trochu vetsi abraci, jinak kvalita obrazu se melibila.
Na www. dpreview.com najdes naky testy, FZ4 je skoro totozna s FZ5 rozdil je hlavne ve snimaci.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 14. 11. 2007 20:28

jo vím, že ta FZ4 je skoro totožná, dokonce možná i o nějakou setinku s rychlejší, ale nemá ten zvuk a to mě dost vadí
MMKS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MMKS 15. 11. 2007 18:09

ještě bych přidal do výběru Canon Powershot S1 IS. Je to sice jen 3,1MPx, ale zase na druhou stranu fotografie netisknu, ale jen je prohlížím na počítači nebo TV. Doposud mě to rozlišení stačilo a nevím, jestli větší má význam. Cenově vychází taky ke 4000Kč, ale zase má dostatečné vybavení a karty.
V současné době se rozhoduji vlastně již mezi tímto a Konicou.
Panasonic nemá zvuk a to je pro mě asi nepřekonatelné a Sony se neozval.
MMKS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 18. 11. 2007 21:34

nemôžem si pomôcť, ale na to, ako klesajú ceny foťákov, tak sa mi zdá 4000 KČ priveľa za S1. Samozrejme, ak to porovnám so súčasnou ponukou v cene okolo 4000 KČ, tak je to stále kvalitný stroj. Kiežby sa foťáky typy len pridávali do výroby a nevyraďovali. :)

z toho by som bral FZ4, ale absencia nahrávania audia by vadila i mne
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 2. 12. 2007 14:04

nakonec jsem šel do Koniky Z3. Zatím spokojenost, rychlost skvělá, objektiv a AS spolu skvělé. Všechny 3 věci ideální pro "nenucené fotky" prostě ani neví, že je fotím. Ovládání pro mě krásně stupidní, pochopil jsem vše hned při vlezení do menu, žádné 4násobné vnoření atd. Baterky vydržely taky dost, měl jsem z toho strach, ale možná by mě vydržely celou 512 kartu, ale radši jsem si je v půli nabil znovu. Dokonce jsem při hledání karty našel obchod kde ji ještě prodávali jako novou za 8000Kč :-)
MMKS
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků