Ako nakupovat z USA ?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod miroslavmarek 26. 10. 2007 08:57

Určite táto téma tu bola už mnohokrát. JA vás len chcem poprosiť ak mate skúsenosti poradte mi kt. e-shop a či zaplatím len cenu +prepravné,pretože mi to vychádza že sa to oplatí aj ked zaruka bude asi platna len v USA,pekne dakujem za kadždu radu. Dobre svetlo
miroslavmarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 26. 10. 2007 09:19

shop zalezi jenom na tebe ....

celkova cena = (cena + dph USA (niekedy neuvadzaju)*clo (zavysi od produktu cca 5-20%)*dph nasa (svk 19%)+prepravne.

pokial mas blocek kde je uvedena cena aj bez USA dph tak je to nasledovne (vacsinou treba vyslovene vypitat)
celkova cena = (cena bez dph *clo* dph nasa)+(dph USA z ceny bez dph povodnej)+prepravne

pokial je blocek ultra blby a prepravne je zahrnute v cene a je uvedena iba cena celkom tak (zriedkave ale hrozi to)
cena celkom=(cen s dph USA+prepravne)*clo*dph nasa

Balik z mymo EU pride na colnicu potom budes vyzvany si ho prevziat, prides na colnicu pred colnikom ho otvoris zaplatis clo, dph a nesiez si ho domov ... jo a musis byt plnolety inac nemas pravo na pravnicke ukony a tzv nemozez zaplatit clo, dph takze ti ho nevydaju.

Po prevzati balika si mozez potom za zaklade originalneho blocky vymahat vratenie dph od USA, ale pokial to nemienis robit vo velkom tak sa ti to neoplati kvoli administrativnym poplatkom.

Zaruka ... zalezi od vyrobcu zvacsa iba USA ale vzdy sa da dokupit celosvetova zaruka cena zalezi od predajcu, vyrobcu.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vassilij 26. 10. 2007 09:40

Dobré skušenosti bývají s tímto e-shopem: http://www.bhphotovideo.com

Jinak doporučím přečíst si toto: http://forum.fotografovani.cz/read.php?51,1555040

Z USA bych doporučoval nakupovat jen příslušenství, objektivy a doplňky. Samotný fotoaparát bych koupil v ČR.
Vassilij
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miroslavmarek 26. 10. 2007 09:57

Ďakujem obom , idem to pozrieť,
a inak myslíte, že sa príslušenstvo oplatí aj po započítaní cla a našej DPH, jasne mozem si to prepočítať,ale ak ste to už skúšali koľko ste ušetrili na príkladnej sume???? skusil by som bhp vyzerá celkom gut, a telo zakupim u nas alebo v ČR ale chcel by som Canon 350D za rozumnu cenu ale akosi sa mi ho nedari zohnat -len telo, ešte raz vdaka za zastavenie a rady
miroslavmarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vassilij 26. 10. 2007 10:00

Jinak jsem ještě zapoměl na http://www.ebay.com

Některé objektivy výjdou levněji i stěmi všemi příplatky než v bazaru...
Vassilij
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 26. 10. 2007 10:14

ono obcas vyjde lacnejsie si zaplatit letenku (da sa uz od 7k) a tym sa vyhnes clu, dph ale vacsina e-shop neposiela do apartmanov, hotelov :(. Kedy si sa chodilo na nakupy do nemecka, rakuska ted se bude chodit do USA, chiny .... :)

A ano casto sa to oplati aj po zaplateny clo, dph ale uz to vacsinou nestoji za tu namahu, riziko a zaruky ...
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslavmarek 26. 10. 2007 10:30

Irmo,
tak to znie zaujímavo,letiet. avsak za tých 7k, to bude len v ramci europy vsak? ale + letiskové aj tak by to malo vyjst lepšie, no diky za radu, stojí to za uváženie. Inak to 350D telo u nás dása niekde zohnat za rozumnu cenu, radsej dam viac do príslušenstva a telo vymenim neskor.
miroslavmarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 10. 2007 18:27

podivej se do starsich threadu, je tam toho dost
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Darkblue 30. 10. 2007 14:19

Nejlepší obchod v USA jsem nalezl zde:

http://www.adorama.com/

Ceny díky kursu USD jsou někde až na 50% proti CZ netu.
Třeba Olympus Zuiko 14mm - 54mm f/2.8-3.5 E-ED Digital Zoom Lens for the E Digital SLR System je za 499 USD včeně dopravy do CZ.
Darkblue
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gumy 30. 10. 2007 15:45

+ vsetky poplatky? alebo len ratas s tym, ze si to nevsimnu a budu to povazovat za obycajny balicek
gumy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 30. 10. 2007 16:03

aj ked priratas poplatky je to 625$= cca 15k sk a 14-54 zuiko stoji cca 20k sk .... na kc si to prerataj sam :).

ale ked to zoberes ako nejakych 420$ naco vyjde ten objektiv ak to posielas vramci USA co jest cca 10k sk tak je to este lakavejsie .... btw 1 objektiv a uz si si preplatil letenku do usa ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod j O s É 30. 10. 2007 17:05

dobry ceny. dost podobny ceny ma i http://www.bhphotovideo.com, ale tam jsem volal a bylo mi receno, ze (ptal jsem se na D80, nevim jak ostatni znacky) telo D80 neexportujou mimo usa..
to thine ownself be true

Lumix DMC LX-2
Nikon D80, Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD [IF], CPL Hoya, Sigma 70-300 mm F 4,0-5,6 APO DG MACRO
Apple MacBook Pro
j O s É
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darkblue 31. 10. 2007 07:03

USD 625 je v CZK cca 11250 Kč. Zuiko1454 se tady prodává nad 16000 Kč.
Takže hop do USA. Koruna česká posiluje více než slovenská.
Darkblue
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 31. 10. 2007 07:48

darkblue njn my ten boom uz mame asi zasebou ;-) ved kedysi bol kurz viac ako 1,3:1 .... pametam si aj 1,4xx:1
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gumy 31. 10. 2007 11:08

nj ja som tiez pozeral .. ale ja som si pozeral aj telo ... na adorama.com ... a pentax k10d vyjde na tych cca 13800 skk objektiv 16-45 k nemu za cca 8800 skk ... takze si myslim, ze tie ceny by mohli byt aj u nas :)
ale napr canon eos 400d vysiel o 1500 skk naviac ako pentax .. zatial co u nas je to opacne
gumy
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron