Jaký foťák pro tmavší místnosti a pohybující se objekty

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BlueBaron 23. 4. 2008 15:56

opráším půl roku staré téma, jaký vhodný přístroj na toto focení se naskýtá dnes, děkuji za tip.

jedná se o focení stret dance tance, velká hala, zatemněno, světlo pouze světelná rampa.

fotky vesměs budou použity na web

cena přístroje cca.15.tis
BlueBaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 23. 4. 2008 17:39

Zrcadlovka + světelný objektiv. Trochu problém v téhle ceně. Levné zrcadlovky buď hůř ostří za šera (Samsung GX-1L, Canon 350D), nebo s levnými světelnými objektivy neostří vůbec (Nikon D40). No a na takový Olympus ani levný světelný objektiv neexistuje a šum je na něm horší.

Takže můj tip: Canon350D + Canon 50/1,8, nebo Samsung GX-1L+Pentax50/1,4. Cena přibližně stejná a měla by se pohybovat lehce nad těch 15k.
Další možnost je jakýkoli foťák s paticí na externí blesk a zkusit to s ním. Ale to je trochu obtížnější.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BlueBaron 23. 4. 2008 20:12

dobře,pokud bych připlatil tak kolem 20.tis., tak se v této cenové relaci najde co? anebo ještě takhle, do čeho jít aby foto aspon za něco stálo. díky za rady.
BlueBaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 23. 4. 2008 21:45

Do 20000 by se myslím dal sehnat Pentax K100D + setový objektiv + 50/1.8 + blesk. Kdybys nechtěl měnit objektivy a oželel blesk, tak se do té sumy vejdeš s oním Pentaxem (nebo Samsungem, příp. Canonem 350D) a bazarovým Tamronem 18-50 f2,8.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod víík 23. 4. 2008 22:11

Objektivy : 28/2,8 - 5 000Kč, 50/1,8 - 3000Kč - To jsou pevná ohniska, která budou i na malé zaclonění kreslit dobře. Ceny jsou orientační každý výrobce má trochu jiné. Nevíhoda je, že budeš muset zoomovat nohama. Možná bude vhodnější ta 28. U té 50 budeš potřebovat větší odstup.
Tamron 17-50/2,8 - 10 000Kč. Pokud má hala bílý né moc vysoký strop, jsou moc působivé fotky s bleskem o strop...
No a při koupi těla bych se zajímal o nejvyšší možné iso.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 24. 4. 2008 12:18

Co to znamená světelná rampa? Jakej má výkon? Ono to taky může znamenat světlo jak ve dne. Ale taky skoro tmu...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BlueBaron 24. 4. 2008 21:12

něco jako světla na disco (blikající podle hudby), takže spíš přítmí ... hodil by se na to Canon EOS 400D?
BlueBaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod víík 24. 4. 2008 22:22

No to máš těžký. Max iso má 1600. Řekl bych, že na pohybujícíse lidi v šeru to bude málo i se světelnym objektivem. Já zmíněný přístroj mám, a přijde mi, že za šera špatně ostří al je to spíš takový pocit. Možná bude účelnější investovat do kvalitního blesku, než do světelných objektivů.
víík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 25. 4. 2008 11:58

Co se týče ostření za šera, to většinou dobře zvládaj AF u Nikonů. Pokud je tam světla opravdu málo (ten popis mi moc neřekne, v životě jsem na diskotéce nebyl a na rockovejch koncertech, kde obvykle fotím to se světlem bývá různý, ale že by byl nutnej blesk nebo objektiv světelnější než 3,5-4,5 se mi stává stejně málokdy, ale je fakt, že tady to bude hodně ztěžovat ten rychlej pohyb těch lidí. Navíc nepůjde jen o relativně světlý obličeje, ale o celý tělo, který může bejt navlečený v tmavejch hadrech, který splynou s pozadím. Mám takovej pocit, že tady se nejspíš potřebě blesku nevyhneš a externí je v tom případě obrovská výhoda. problém je, že samotnej slušnej blesk od third party výrobce nejspíš nekoupíš pod 5 tisíc, od výrobce foťáku spíš tak pod 8...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BlueBaron 25. 4. 2008 12:20

trefil si to přesně, světla opravdu hodně málo a vystoupení jako "Harlejářky" v černých hadrech... i když každá hala je nasvícená jinak, čím víc světla, tím líp pro mě.
BlueBaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 4. 2008 16:37

Co se týče ostření za šera, tak většinou je problém až za hledáčkem. Lidi opominaji fotaku pod ostrici bodu dat nejaky osvetleny nebo kontrastni objekt, o ktery by se mohl chytit. Bez toho nezaostri Canon ani Pentax, s tim naopak vsechny DSLR.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 25. 4. 2008 17:16

BlueBaron píše:trefil si to přesně, světla opravdu hodně málo a vystoupení jako "Harlejářky" v černých hadrech... i když každá hala je nasvícená jinak, čím víc světla, tím líp pro mě.

Tak to každej koncert taky, jenže tam je výhoda, že na koncertech o těla muzikantů nejde, daleko zajímavější jsou obličeje, nástroje a ruce, což je obvykle všechno světlý nebo aspoň lesklý...Jak to popisuješ, určitě bych bral externí blesk - pokud jsou peníze problém, dá se koupit v bazaru. Akorát je potřeba dávat pozor na kompatibilitu s digitálníma tělama u starších blesků (zejména u Nikonu) a nebo holt pak nechat měřit blesk samotnej - to jsem docela dlouho používal, dokud jsem si nekoupil novej kompatibilní. A vynikající origo Nikon blesk mě vyšel asi na 3000 - ale holt je určenej jen pro kinofilmový foťáky.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BlueBaron 28. 4. 2008 19:20

tak mám zamluvenej Pentax K100D Super + DA 18-55 F3,5-5,6AL a řeším k tomu objektiv, dal jsem inzerát na Tamron 18-55 f2,8 nebo jakej mi ještě doporučíte (cca 5-10.tis). díky moc.
BlueBaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 28. 4. 2008 20:28

Pokud chceš zoom, tak je v této ceně Tamron asi to nejlepší co můžeš sehnat, jenom pozor na kvalitu konkrétního kusu, prý jsou mezi nimi poměrně velké rozdíly.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod víík 28. 4. 2008 21:21

Spíš bych být tebou začal řešit blesk. Je dobré používat silný, kterým odrazem, nebo difuzárem vytvoříš rozptýlené světlo - nebudou vypálené obličeje a tvrdé stíny.
víík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka