Foťák do 10 tis., CANON x PANASONIC

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kentaur6 1. 9. 2007 13:03

Chci si koupit svůj první foťák. Nějaký kompakt do 10 000,- Líbil by se mi Panasonic DMC-TZ2 nebo Canon PowerShot SX100. Ten Canon je ale novinka, ještě se neprodává. Má proti TZ2 lepší světelnost objektivu, možnost manuálního nastavení a napájení 2xAA baterky. Vyplatí se počkat na ten Canon nebo si mám koupit ten Panasonic?
Sice jsem amatatér, ale časem bych manuální nastavení asi využil. Jo a ještě taková drovnost, ukazují CANONY stav baterie? Jinak by mě to asi dost vadilo, kdyby mě foťák upozornil, že mu dochází šťáva až chvilku před vybitím.
Předem díky.
kentaur6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 1. 9. 2007 13:15

Ještě se neprodává a už ho má někdo hodnotit? Panasonic DMC-TZ2,nemá manuální funkce. Mě by třeba tak nechyběli,ale jiným ano.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentaur6 2. 9. 2007 07:33

Je mi jasný, že ten Canon nemůže nikdo hodnotit. Já vím, že nemůžu po nikom chtít, aby je oba porovnával, když není co. Spíš bych rád zjistil praktické zkušenosti s Canon PowerShot řadou foťáků a tím Pan. TZ2/TZ3.
Chybí u všech Canonů ukazatel stavu baterie?
kentaur6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudi86 2. 9. 2007 15:36

U těch co mam doma já, tak chybí

SX100 IS má výhodu v těch M funkcích, osobne v AA baterich, no ale Panasonic to dohání ohniskem od 28 mm, u obou by mi chybel adapter na filtry (tedy myslim si že SX jej taky nema)
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentaur6 2. 9. 2007 16:34

Absence adaptéru na filtry mi vůbec nechybí. Taky osobně preferuju AA baterie. Doma jich totiž pár mám i s nabíječkou. Ten Canon má ještě makro od 1 cm proti Panasonicu, který má až od 5 cm. To makro bych určitě využil. Teď vůbec nevím, který vybrat. Asi počkám na uvedení toho Canonu a jeho testy.
Zajímalo by mě ještě, s jakým předstihem začnou ty Canony upozorňovat na slabou baterii? Kolik se ještě obecně dá vyfotit snímků?
kentaur6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janfran 2. 9. 2007 18:29

Makro od 1cm nemá moc smysl. Platí to jenom na nejširším ohnisku, jakmile začneš zoomovat, minimální zaostřitelná vzdálenost bude rychle klesat. Při focení z 1cm na širokém ohnisku ale dochází k velké deformaci perspektivy, co je živé uteče, stíníš si objektivem, nelze použít blesk...Nehledě na to, že objekt focený z 1cm nebude 5x větší než objekt focený z 5cm, ačkoli by to k téhle domněnce mohlo svádět. Mnohem lepší postup je fotit makro při ohnisku kolem 100-200mm. Takže se spíš snaž zjistit, z jaké vzdálenosti jde ostřit při maximálním zoomu. Tenhle údaj bohužel často nebývá v uváděn, přitom je pro focení makra velmi důležitý.
Jak je to s ukazatelem baterky jsem zatím nikde nečetl, na to budede zřejmě potřeba počkat až na první recenze.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 2. 9. 2007 18:40

Mam TZ3 a příjde mi, že na makro moc vhodnej není. Baterky u TZ3 vydrží zhruba 200-250 fotek. Je nabitá za hodinu dvacet.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 2. 9. 2007 19:18

No upozornuje chvilku předtím než se baterky vybijou, ale osobně foťák lze jeste pak nekolikrát zapnout a neco vyfotit, je to podle situace
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentaur6 3. 9. 2007 14:24

Díky za komentáře. Tu deformaci perspektivy při 1 cm makru chápu. Ale přece jenom je to lepší třeba fotit od 2 nebo 3 cm než od 5ti.

Pro mě je to nevýhoda, když nevím, kolik mi zbývá baterky. Zvlášť u nabíjecích NiMH AA článků, které by se měly úplně vybít. Musel by to vždycky jistit pár záložních baterií. Navíc bych si typnul, že ten Canon bude mít s těma AA bat. asi delší dobu provozu. Podle specifikací výrobce ano. Proti tomu Panas.
Těžko se dá ale posuzovat něco, co není na trhu. Budu muset počkat na recenze. Jinak se mi ale ten Canon SX100 líbí.

Mám ještě jeden dotaz. Koukal jsem ještě na pár Canonů řady PowerShot a přišlo mi, že při žárovkovém osvětlení posouvají obraz dost do žluta. Porovnával jsem je s TZ3 a tam mi přišel obraz lepší. Automatika to u něj zvádla líp. Přece jenom budu taky fotit na automatiku.
kentaur6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krrtek 3. 9. 2007 21:07

když si koupíš na canon pouzdro a budeš mít v něm další sadu baterek tak ukazatel nemusíš řešit.... :wink:
vysemnesmite.cz

Fuji S6500fd
krrtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sonicka247 25. 9. 2007 21:28

Ahojte, presne tento problém mám aj ja. Mám Olympus Mju:700, ale chcela by som niečo s väčším zoomom. Tiež sa rozhodujem medzi tz2 a canonom sx100. V recenziách som sa dočítala, že vo vnútri sú fotky z tz2 dosť šumové, tak som zvedavá na kritiku canonu. Neviete náhodou, kedy bude v predaji? Bola som v Nay, už ho majú v ponuke, ale nie v predajni. Mám malé dieťa, ktoré sa v kuse hýbe, potrebujem fotiť aj vonku aj v interiéri. Menší šum by mi nevadil, ale to, čo robí Olympus je hrôza. To ohnisko 28 mm mi až tak nechýba.
sonicka247
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kentaur6 4. 10. 2007 15:32

kentaur6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sonicka247 4. 10. 2007 18:48

To video vyzerá dobre. Netušíte, kedy bude foťák v predaji? Kedy by naň mohli byť recenzie? Zdá sa mi, že mal byť dostupný v mesiaci september, ale nejako sa to pretiahlo.
sonicka247
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků