idealny kompakt

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vajaj 16. 8. 2007 15:18

ahoj! po 2 rokoch mi umrela minolta Z3(4mpx 12x zoom) a potrebujem ju niecim nahradit.

moje hlavne podmienky su:
1)kompakt kt. sa da nosit skoro kazdy den vo vrecku nohavic
2) nejake pokrocilejsie funkcie a hlavne kvalitne obrazky
3) zoom staci aj 3x, nemusi byt ani srokouhly objektiv

vedlajsie podmienky ktore potesia: SD karty, AA baterky, kovove telo, stabilizator, vstavana krytka objektivu(ziadny dekeľ)

cena ,max do 14 000SK s dph ale moze byt aj menej :D

moji najvecsi favoriti su: canon A570is, A710is a panasonic LX2(len sa pri nich sa bojim o velkost)

vdaka za rady :roll:
vajaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 16. 8. 2007 15:25

Co ti na te minolte odeslo pokud snimac tak je sance ze ti to opravi i po zaruce zdarma....
------------------------------------------------------------------------------------
Podivej se na CANON A630 ten je za velice dobrou cenu a v mnoha vlastnostech(snimac,objektiv, vyklopny LCD...) je lepsi nez A710(tu uz asi nesezenesú a A570. je tu o nem nekolik vlaken zkus to projit. Pak se i podival na CANON G7 ,ale ten bude uz s cenou na hranici.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 16. 8. 2007 15:37

A630 patří poměrem cena/výkon k nejlepším kompaktům, ještě se podívej na Nikon P5000
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 16. 8. 2007 18:39

Tyhle Canony Axxx jsou moc velké na nošení v kapse (proto mám taky ten S80).
Jako ideální kompakt bych dneska doporučil nedávno uvedený Fuji F50fd, jediné co nesplňuje je to napájení AA baterkami. Sice zatím nebyla žádná recenze, ale pokud navážou na tradici výborných F10/11/30, nemůže to dopadnout špatně.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vajaj 16. 8. 2007 23:13

na minolte sa pokazilo ostrenie a nestihli to včas vramci zaruky opravit tak som zobral peniaze s5 inak by nebol taky "velky rozpocet"
G7 sa mi zda byt velmi velky a hlavne tazky do vrecka a A630 taktiez.

mrkal som na toho nikona P5000 a nejako sa mi nezda oproti LX2 ma pre mna jedinu vyhodu vo vstavanej krytke objektivu.

ad. Fuji F50fd: je to celkom fajn aj nejake to zakladne manualne ovladanie ma oproti predchodcom ale bojim sa toh vyyyysokeho rozlisenia... 12mpx je ine kafe i na zrkadlovke a nie na 100g kompakte nehovoriac o narocnosti na pamet(ani 10mpx nieje malo... tych 4-5 by bol imho ideal aj koli sumu)

mate niekto LX2? alebo podobne velky kompakt nosite ho vo vrecku nohavic??
zatial som na65% rozhodnuty pre panasonic prsvedci ma niekto na nieco ine :?:
vajaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 17. 8. 2007 05:28

Tady si přečti názor pána, který měl do loňska nejlepší slovenský server o digi (než se na to vykašlal):
http://chcem.info/fotoaparat/panasonic-lumix-lx2.php
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 17. 8. 2007 05:56

k te velikosti . Mel jsem A70 ktera je podobne velka jak A630 anejlip se nosila v male brasnicce za opaskem , nebyl stim problem. Beztak nosit fotak jen tak v kapse ikdyz je o neco mensi neni moc pohodlne a riskujes poskozeni.... Pokud nosis v brasnicce tak se trochu vetsi hmotnost ztrati.
Ale to ja ma zkusenost, nic nechci vnucovat....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 8. 2007 08:54

Pety píše:Tady si přečti názor pána, který měl do loňska nejlepší slovenský server o digi (než se na to vykašlal):
http://chcem.info/fotoaparat/panasonic- ... phpu/quote]
Dobře napsané. :wink:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 17. 8. 2007 10:17

12Mpix je fakt az prilis, ale pokud bude mozne nastavit 6Mpix s nizkou kompresi, mohlo by to byt OK.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vajaj 17. 8. 2007 15:13

tu recenziu som uz cital, skoda ze Pan Vesely skoncil :cry:

kapsicka bude, ale obcas sa predsa hodi ked mozem dat fotak do vrecka a nemusim sa starat o brasnicku.

uz som sa asi uplne rozhodol pre toho panasonica LX2 (nechce ma niekto este odhovorit :?: )
diky vsetkym za rady dam vediet ako som dopadol :)
vajaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 17. 8. 2007 16:56

No kamarad co si koupil LX1 je docela zklamanej... Predtim fotil leta praktikou a ten Panasonic ho nepresvedcil. A LX2 neni o nic lepsi, nez LX1.
Podivej se na dalsi recenze, treba dpreview.com, nebo trustedreviews.com.
Nakonec ale zadna recenze nenahradi osobni zkusenost. Ja si ten svuj Canon S80 (podobna kategorie jako LX1) vybral prave na zaklade osobnich zkusenosti, kdyz jsem si ho pujcil od znameho.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 17. 8. 2007 17:19

Myslím, že budeš spokojený, někde jsem viděl úžasnou galerii nafocenou tímto foťákem. Nakonec jsem dal ale přednost UZ TZ3.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vajaj 18. 8. 2007 20:00

ja teda uz neviem... :cry:

prave som si pozeral moje vlastne foto a na 95% su foteny ludia a to (P) automatikou. Vrta mi to cely den hlavou a asi ani ten lumix LX2 nebude pre mna spravna volba- zbytocne draha.

tai ako som prehodnocoval svoje poziadavky tak som prisiel na FUJI F40fd alebo nejaky CANON IXUS alebo az odporucite nieco ine?

a mam este jednu otazku ohladne rozdielu medzi npr 22mm objektive a 35. rozumiem tomu spravne ze pri 22mm sa do vysledneho štvorčeka zmesti vecsi zaber(viacej ludi :lol: )?
vajaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 8. 2007 20:14

Kompakt nemůže být nikdy ideální. :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 21. 8. 2007 22:58

vajaj píše:a mam este jednu otazku ohladne rozdielu medzi npr 22mm objektive a 35. rozumiem tomu spravne ze pri 22mm sa do vysledneho štvorčeka zmesti vecsi zaber(viacej ludi :lol: )?)/quote]


áno, je to tak. Aj keď 95percent fotiek je urobených v P režime, tak (polo)manuálne režimy sa tiež zídu a nie sú na škodu.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron