Jaký fotoaparát

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PC 25. 7. 2007 16:17

Co takhle panasonic FZ-8 ? Má stabilizaci kanonu a fotky dělá dobrý, jen se nesmí s ním dělat fotky na A3 potom šumí. Tak mi to tu aspoň vysvětlili když jsem na něj nadával :D Pěkné fotky jsou na fotografování cz takže to asi nebude tak zlé. Já za něj dal 9400 a byla k němu i dvou gigová karta, což je asi praktické, neboť i ta něco stojí... Umí i RAW.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 25. 7. 2007 20:26

to sa už radšej oplatí priplatiť si za FZ50. Alebo vybrať si spomínaný S6500. :wink:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel21 28. 7. 2007 09:52

Zdravím všechny,
Pár dní bádám nad tím jaký foťák zvolit. Myslel jsem, že pro mé potřeby bude ultrazoom to pravé. Jsem stále amatér co se týče focení, ale po prostudování tuny stránek jsem pochopil že kupovat si EVF, který umí iso dejme tomu 5500 se oplatí asi tolik jako koupit si trabanta a narvat do něho motor z ferrari, v první zatáčce by se překlopil. A tak se ptám.....není přece jen lepší koupit např. Pentax K100D Super se setovým objektivem dejme tomu za nějakých 16 500,-???? Dá se takový foťák použít i pro běžné focení např dovolené? Příjde mi totiž, že valná většina EVF je jen takový marketingový tah.
Pavel21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 28. 7. 2007 10:09

2 Pavel21: Mam pocit, že jsi to pochopil velmi špatně. Záleží však na tobě, jakou výslednou kvalitu požaduješ. Pokud nebudeš tisknout větší fotky než 10x15 max 20x30 a nehodláš si hrát všemožně s expozicí, či pokud nemáš potřebu pouřívat velmi vysoká ISA, je focení zrcadlovkou na dovolené či pro rodinné foto drahý a docela nepraktický špás.

Myslím, že s většinou lepších kompaktů či EVF budeš pro tyto účely nadmíru spokojený. Nedej na hloupé dohadování "mistrů" v diskuzích.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 28. 7. 2007 10:38

Já si zas myslím,že když tahat velký foťák,tak už zrcadlovku a že EVF nemá moc smysl.
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel21 28. 7. 2007 11:15

Abych to upřesnil. Chci foťák se kterým si můžu pohrát když budu mít čas a náladu (nastavit clonu, čas, citlivost), ale se kterým taky nafotím např. dovolenou takovým způsobem, že ho nastavím na auto a budu cvakat, tak aby mohla foťák použít i třeba přítelkyně. Proto si myslím, že EVF bohatě stačí. Nechystám se tisknout plakáty. Chci mít fotku která bude ostrá a bez šumu na širokoúhlém 20palcovém monitoru (nevím přesně rozlišení které používám), s tím, že když se mi bude nějaká moc líbit tak si ji třeba nechám vytisknout v nějakém rozumném formátu, např A4. Kamarád má Olympus nevím přesně model, je to něco 8080, stál asi 30 000 tak před rokem a je nadmíru spokojen. Doporučil mi novou 550ku, ale tu všichni docela slušně setřeli. Mě osobně se líbí fuji 9600 nebo 6500fd, jen mi vadí větší rozměry a proto se ptám jestli už není lepší tahat např již zmiňovaný pentax a setový objektiv 18-55. Díky
Pavel21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 28. 7. 2007 12:43

Ahoj, otázka šumu je relativní - vždycky se najde situace, kdy ti nezbyde než zvyšovat citlivost ISO a samozřejmě tím zvýšíš i hladinu nepříjemného šumu. V tom jsou zrcadlovky bez konkurence.
Píšeš, že chceš aby foťák mohla používat i přítelkyně - moje zkušenost je, že hodně lidí z mého okolí s digitální zrcadlovkou nechce fotit protože se musí koukat do hledáčku a komentují to slovy: "Jak můžeš dát tolik peněz za digitál, kde ti nefunguje při focení display." A když navíc řeknu, že neumí natáčet video, už mě mají za blázna, který vyhodil peníze za krám. Přesto pokud chceš zrcadlovku a nevyhodit za ni moc peněz, kup něco ve stylu kitu s objektivy 18-55 a 55-200.
Pokud bych se rozhodnul pro ultrazoom, pak bych volil něco se stabilizací (dovolí používat nižší ISO), dobrým ovládáním a rozhodně s RAW formátem. Napadá mě Panasonic. Nicméně s tou FZ50 už se dostáváme skoro na hodnotu, za kterou pořídíš digitální zrcadlovku.
Pak už by záleželo jen na tom, co se chystáš fotit. Při focení krajin a přírody by výsledky byly srovnatelné, ale třeba při focení sportu nebo náročnějších scén, by se projevovaly propastné rozdíly.
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel21 28. 7. 2007 12:58

2 Otass: Díky za odpověď, rozhodně se nechystám s foťákem točit video, chci spíš fotit krajinu, přírodu, hlavně hory, sport jen když se naskytne příležitost, ale nic složitého.
Pavel21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod volkovski 29. 7. 2007 12:44

Zdravim, som v digifoto noob, tak by som chcel poradit nejaky dig.fotak (asi myslim kompakt ) na bezne fotenie (priroda, dovolenka atd ) za cenu okolo 7000 SKK. Plz co najlepsie sa da v tejto cene kupit ???
volkovski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Otass 29. 7. 2007 14:56

pro Pavel21: na horách oceníš, když máš "vše v jednom" = ultrazoom
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Předchozí stránka