Koupě digitálního foťáku do 10000,- mám tři favority...

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 20:13

Petr1968 píše:Na dovolenou dnes vyhoví fotoaparát za 3000.0/quote]
To právě jak komu, třeba já jsem zmlsanej a kdybych měl k dispozici jenom naprostej automat a ještě ho musel držet pinzetou, abych si rukama nezacláněl objektiv, hodně bych rozmýšlel, jestli vůbec fotit. A někdo s ním bude naprosto spokojenej. Ona ta dovolená se dá fotit nejrůznějšími způsoby, proto se právě ptám na ty doplňující otázky.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 7. 2007 20:14

Někdo vážně tvrdí,že dovolenou fotí zásadně SE 750 až xy.Takže fotoaparát za 3000 musí být super. :lol: :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jedovaty 12. 7. 2007 20:29

Taky bych v tom nehledal vědu,na momentky na pláži bude stačit prakticky cokoliv od 3,5-5k.Fotky památek se prodávají v takových leporelech :wink:
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 7. 2007 20:31

pij006 píše:No vidím, že si ze mě děláte akorát srandu :?

K focení : budu hlavně fotit rodinu, přírodu, památky... Občas nahrát nějaký to krátký videjko...

Dále .. Fuji FinePix S6500fd - je moc velký foťák a nechce se mi tahat několik kg na zádech když půjdu 5 hodinovou tůru (proto jsem přemýšlel nad ixusem 950...) Ale zase jetli je fakt dobrej, tak to prostě skousnu. Chci si koupit foťák ne na rok, ale aby mi vydržel aspoň přes 5 let. A myslel jsem si, že Fuji FinePix S6500fd je už starší typ fotoaparátu a právě ixus 950 by měl obsahovat novější technologie.

Canon G7 - už je přes můj limit 10 000,- /quote]
Tak to se omlouvám, trochu srandu jsem si dělal s tou D2X, ale jinak jsem to myslel vážně a chtěl vám pomoct.
Co se týče těch novějších technologií je otázka, v digitálních kompaktech mám pocit, že vývoj je v některých případech k horšímu.

Z těchto dvou vidím jako argumenty pro ixuse: stabilizátor, hmotnost
pro Fuji: Objektiv od 28 mm (bude se na krajinky hodit), rozlišení 6 MPix (8 MPix ixuse asi nebude dávat lepší výsledky a zabere více místa na kartě), cena (ovšem používá trochu dražší typ karet), napájení AA bateriemi - alkalické nic nevydrží, ale jako nouzovka se hodí a dobíjecí AA jsou levné a není problém mít více sad), ovládání zoomu kroužkem na na objektivu - daleko pohodlnější a rychlejší než tlačítka. Možnost manuálního ovládání.

To, které klady pro vás převáží musíte rozhodnout sám, ale ty foťáky jsou opravdu každý určen pro někoho úplně jiného, takže jediná cesta, kterou vidím je, že si je někde oba vyzkoušíte a zjistíte, který je pro vás lepší.

Potom už nám bude jasné co chcete a nědo k němu třeba vymyslí ještě lepší alternativu, ale takhle se opravdu těžko radí. Je to něco, jako kdybyste chtěl poradit, jestli Harleye, nebo rychlou silniční Hondu. Až budeme vědět, jestli chopper, nebo závodní stroj, můžeme vymýšlet a radit buď jiné choppery, nebo třeba silniční Yamahy, Kawasaki, atd.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pij006 12. 7. 2007 20:41

Děkuju za informace. Ono asi bude nejlepší si fotoaparát vyzkoušet.. Kažpopádně vyberu jede z těchto dvou...
pij006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cornelius 12. 7. 2007 21:58

Řeším stejnou otázku jako tady kolega.
Rodičové mě požádali o výběr fotoaparátu do 10 000,-
Né moc velký, a pěkný fotky jako chce každej - říkal jsem jim že je to spíš rukama než foťákem, ale moc jsem je nepotěšil. Od doby koupi zrcadlovky jsem ztratil přehled o foťácích a tak bych Vás chtěl požádat o radu.

K věci:
Aspoň 5 Mpix.
Chtěl bych alespoň 10 x optický zoom

Trošku jsem posurfoval a vybral jsem: PANASONIC DMC-TZ3EG-K

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=BBK_3690

Budu velmi rád za jakékoliv postřehy k věci a klidně přijmu i jiné tipy

Díkes

:mrgreen:
cornelius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 12. 7. 2007 23:09

USER47 píše:Mám si koupit kolo nebo motorku? Chci s tím jezdit po silnici i v přírodě a rád bych, aby se na tom jezdilo pěkně. Poraďte, nevyznám se v tom. /quote]

Kolo, do přírody se na motorce nesmí :wink:

K tématu: nepřijde mi, že Fuji S6500 je "nemoderní" přístroj, je to docela novinka (z moderních funkcí chybí snad jen stabilizátor). Dále jste zmiňoval u nějakého toho Ixuse funkci inteligentního rozpoznávání tváří, to Fuji S6500fd samozřejmě má (poslední písmenka v názvu znamenají Face Detection - ksichtí detekce). Další už tady bylo psáno, jen shrnu, S6500 váží ani ne půl kila, těžký tedy vůbec není (ale samozřejmě s kompaktíky jako krabičky od sirek se srovnávat nemůže), nabízí prakticky všechny možnosti pro kreativní focení (i když to teď třeba nevyužijete, jak jste říkal, chcete přístroj na delší dobu, a kdo ví, co bude za rok?), jak už bylo řečeno, manuální zoom (prstencem) je velká výhoda, velký rozsah zoomu je plus, elektronický hledáček se hodí, obzvláště na slunci (a ušetří i něco energie), menší rozlišení ve spojení s (na svoji třídu) velkým čipem jsou zárukou výrazně nižsího šumu na vyšších citlivostech... to by se dalo psát dlouho a dlouho, je to prostě jiná třída. Šel bych do něj (resp. šel jsem do něj, mám ho :-D).

P.S.: všelijakým super mega ultra hyper new revolution funkcím, co píšou výrobci o svých výrobcích... tomu se moc nevěnujte, zní to vždy zajímavě, ale jsou to bludy a klamavý marketing, vlastnosti foťáků bych hledal spíše zde na digiareně:

http://digiarena.zive.cz/default.aspx?catalog=5&catitem=1299
http://digiarena.zive.cz/default.aspx?catalog=5&catitem=1988
http://digiarena.zive.cz/default.aspx?catalog=5&catitem=417

/edit: Někdo tu psal, že chce foťák pro rodiče, tak bych chtěl jen upozornit, že Fuji S6500 má menu v angličtině a čeština se nedá dohrát (nevám, jak je to u těch zbylých dvou.....).
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 13. 7. 2007 09:23

zaujímavý výber. Škoda hovoriť o " víťazovi ". :lol:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 7. 2007 09:39

Bond nikdy neumírá :lol:
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Maročan 13. 7. 2007 11:03

cornelius píše:Řeším stejnou otázku jako tady kolega.
Né moc velký, a pěkný fotky jako chce každej - říkal jsem jim že je to spíš rukama než foťákem, ale moc jsem je nepotěšil. Od doby koupi zrcadlovky jsem ztratil přehled o foťácích a tak bych Vás chtěl požádat o radu.

K věci:
Aspoň 5 Mpix.

Díkes

:mrgreen:m/quote]

Mam ho objednanej, Až bude písnu...měl by být příští týden. Parametrově i na základě recenzí a kvality fotek to vypadá slušně. Jen ta cena je dost vysoká...
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cornelius 13. 7. 2007 16:33

Maročan";[quote="cornelius píše:Řeším stejnou otázku jako tady kolega.

K věci:
Aspoň 5 Mpix.

Díkes

:mrgreen:m/quote]

Mam ho objednanej, Až bude písnu...měl by být příští týden. Parametrově i na základě recenzí a kvality fotek to vypadá slušně. Jen ta cena je dost vysoká...e/quote]

Ahoj, budu velmi rád.
cornelius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zombi 13. 7. 2007 18:53

Tie ixusi by som uplne vyradil , vezmi si urcite fuji , ixus je tak na okrasu max ,zacina na 35mm co sa na krajinu nehodi a je tu aj plno inych dovodov ale najako sa mi nece pisat :oops: , po fotaku sa pozeram asi 4 mesiace a 6500 nema konkurenciu , za tu cenu mat zoomovaci prstenec a asi najnizssi sum medzi ultrazoommi... ja po fuji idem v pondelok :) .
zombi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cornelius 14. 7. 2007 13:13

Má tady prosím někdo fundovaný zkušenosti s Panasonikem TZ3?

kvalita snímků se u jednotlivých fotoaparátů rapidně liší a myslím že objektiv leica je slušný kousek.

Fotoaparát chci pro staříky, aby měli co fotit na dovče, ale rád si ho vypůjčím, když se mi nebude chtít tahat zrcadlovka.

Z kompaktů se mi zdá, že v této velikosti nemá konkurenci. Co vy na to?

Budu velmi rád za každou relevantní odpověď.

Moc děkuji
cornelius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 14. 7. 2007 13:39

Proč ne. Pro staříky bude super. :wink:
Petr1968
Trvalý BAN

Předchozí stránka