Jaký foťák okolo 10 000,-?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lekarnik 8. 7. 2007 10:19

Potřeji poradit, jaký foťák koupit. Jsem sice začátečník, ale rychle se učím a vím, že lepší foťák využiji. Chci fotit různé detaily i vzdálené, koncerty v noci/za tmy(pohyblivé objekty za tmy), budovy/památky, okrajově přírodu a rodinné foto. Svojí výbavou se mi líbí Lumix FZ8, ale jeho fotky(hlavně v noci) mě nepřesvědčily. Možná že byl jenom špatně nastaven, ale moc fotek z FZ8 za tmy jsem nesehnal.

Co by foťák měl umět je určitě:

dobrý zoom
dobré makro
manuální ostření
možnost formátu 16:9
RAW
sériové snímání
rychlé uložení/vycení snímků

Díky za všechy tipy.
Lekarnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod modrin (novy) 8. 7. 2007 11:26

dej 10600 a máš Fuji S9600
http://www.digipark.cz/fuji-finepix-s9600
modrin (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lekarnik 8. 7. 2007 12:00

a nebyl by lepsi Lumix FZ50 v porovnani s Fuji S9600?
Lekarnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 7. 2007 12:12

Lekarnik píše: koncerty v noci/za tmy(pohyblivé objekty za tmy)../quote]
Je mi líto, ale pokud toto použití bude opravdu časté, nemá smysl nic jiného než DSLR.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lekarnik 8. 7. 2007 14:40

a mas nejaky konkretni tip?
Lekarnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 7. 2007 14:52

V té zadané ceně nemám, proto je tam ten začátek věty o tom, že je mi líto...

Pokud je to focení na koncertech myšleno opravdu vážně a zdroje jsou omezené, bral bych bazarovou D70(s) s 18-70/3,5-4,5 (mělo by se vejít do 15 tisíc). Ideálně potom přikoupit 50/1,8... Ale při posuzování téhle rady je nutno vzít v úvahu že fotím Nikonem (byť D70 už to není, ale měl jsem ji spokojeně dva a půl roku). Takže nemám úplný přehled, co v těchto cenových relacích nabízejí ostatní značky. Pokud budete uvažovat tímto směrem, ostatní určitě dalsí typy ostatních značek přihodí a pak budete moci vybírat a zkoušet.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lekarnik 8. 7. 2007 19:49

S nejvetsi pravdepodobnosti se asi budu muset s koncertni kvalitni fotkou rozloucit.

Fotky fotaku Fujifilm S9600 se mi libi, ale v testu Computeru nevysel zase nejlepe. Vim, test muze byt skresleny, ale jako zacatecnik se muzu oprit jedine o cizi nazory.
Lekarnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 8. 7. 2007 21:11

Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lekarnik 9. 7. 2007 20:10

A v porovnání F9600 s Nikon D40 jste spíše pro jaký fotoaparát?
Lekarnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milday 9. 7. 2007 20:44

Pokud se chceš držet u těch 10 tisíc, tak rozhodně S9600. K D40 budeš potřebovat (nebo jen chtít) další objektivy, systémový blesk a jseš v tom za chvíli za 30. Navíc D40 Ti za krátký čas nebude stačit a začneš koukat po D80.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lekarnik 14. 7. 2007 12:14

V porovnání S9600 a S6500 je který "lepší"?

Už jsem byl rozhodnutý pro S9600, ale přeci jen S6500 má taky něco do sebe a podle diskuzí má lepší fotky. Tak zase nevim :roll:
Lekarnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubaPa 14. 7. 2007 13:08

Lekarnik píše:A v porovnání F9600 s Nikon D40 jste spíše pro jaký fotoaparát?a/quote]
Já mám radši jablka než grepy. :P

Tohle nemůže nikdo rozhodnout za vás, je to něco naprosto jiného. Zrcadlovka vám dá více možností, bude se lépe chovat v náročných situacích jako jsou ty koncerty (optický hledáček zrcadlovky EVF nahradit nemůže, díky většímu čipu bude použitelná vyšší citlivost, rovněž manuální ostření je se zrcadlovkou (alespoň s většinou objektivů) o něčem jiném než u kompaktu) a umožní vám výbavu daleko lépe rozšiřovat. Zároveň vás ale k tomu rozšiřování bude pravděpodobně lákat. Vy si musíte rozmyslet, jestli chcete takovému vábení odolávat, jestli mu rád podlehnete, nebo jestli se mu radši vyhnete a koupíte raději kompakt. Obě volby mohou být správné, záleží na tom, co od foťáku budete chtít.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 14. 7. 2007 14:16

Kdo chce fotit kvalitně v interiérech,koncerty,haly, šero v lese, extrémní podmínky tak si musí koupit zrcadlovku. Jinak se musí spokojit s kompromisem. Není žádný kompakt pro extrémní podmínky. Ani nemůže být. A může stát 15 tis. Reklama ovšem tvrdí opak :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zombi 14. 7. 2007 15:38

Lekarnik píše:V porovnání S9600 a S6500 je který "lepší"?

Už jsem byl rozhodnutý pro S9600, ale přeci jen S6500 má taky něco do sebe a podle diskuzí má lepší fotky. Tak zase nevim :roll:-/quote]

Lekarnik fotky zo 6500 maju menej sumu kedze ma 6Megapixelov, ja kupujem 6500 pretoze je lacnejsi a aj fotky sa mi pacia viac ako z 9600 + vydas menej penazi za fotak a mozes kupit za zvysok napr filtre :wink: . 9600 ma tusim kvalitnejsi hladacik a vyklopny displej a mal by sa dat rychlejsie ovladat kedze ma viac tlacitok a netreba sa hrabat v menu ale pre mna to nie je az take podstatne cize beriem 6500
zombi
Kolemjdoucí

Další stránka