Pentax K100D nebo Sony H9

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Wimpy 15. 4. 2007 10:09

Rozhoduji se mezi těma dvěma.Poraďte prosím,
který je lepší?
Wimpy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 15. 4. 2007 10:15

Jsou to úplně jiné třídy foťáků. H9 je kompakt (EVF) a K100D zrcadlovka. Těžko radit, když nenapíšeš co chceš fotit, jestli chceš výměnný objektivy apod.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tvrdasek 15. 4. 2007 10:36

no ak chces v buducnosti vaznejsie fotit a aj investovat do fotenia tak k 100d ale ak nie tak h9 a jj suhlasim s USER47 napis co chces fotit
tvrdasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wimpy 15. 4. 2007 10:51

Můj problém je v tom,že mám analogovou zrcadlovku
s objektivy na bajonetový úchyt.Pokud bych je mohl
použít na Pentax K100D,šel bych do Pentaxu.Pokud
ne,láká mne Sony H9.
Wimpy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 15. 4. 2007 10:58

To by ta analogová SLR musela být Pentax.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 15. 4. 2007 11:01

Pokud bude met redukci tak by mu mely fungovat i z jine znacky na Pentaxu.
Zkus napsat co mas za nalogovou SLR.
Je tu o tom uz jedno vlakno o trochu niz.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wimpy 15. 4. 2007 11:06

Je to Chinon CE-4.Když jsem to kupoval cca.před 25 léty,
neexistoval žádný velký výběr.Řekl bych,že skoro žádný.
Wimpy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miloš 66 15. 4. 2007 11:21

Jestli jseš zvyklej na zrcadlovku tak si kup zase zrcadlovku.Já si koupil kompakt,pak UZ a nic z toho nestačí už koukám po zrcadlovce,jen jsem měl zdržení 2 roky
Miloš 66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gathis 15. 4. 2007 11:24

souhlas.... mě vydržel UZ 6 měsíců.... pokud jsi zvyklý na zrcadlo (třeba i analog) bude pro tebe UZ cesta z5 a nespokojenost... řekl bych...
gathis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 4. 2007 12:07

Hm, silně pochybuju, že se dá nějak jednoduše sehnat redukce z bajonetu Chinon na Pentax K, takže se rozhoduješ "na zelené louce". Jinak souhlasím s tím, že bys měl koupit DSLR. Nejen proto, že kompakt by pro tebe byl krok zpátky (předpokládám, že nekupuješ foťák do vitríny), ale i proto, že v současné době je díky příliš mnoha megapixelům většina kompaktů i UZ skoro nepoužitelných - kvalita obrazu šla u nich za poslední dva roky strašně dolů, a co dnes recenzenti chválí jako skvělý obraz, to by předloni bylo týmiž opovržlivě znectěno.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 15. 4. 2007 12:28

Jsem jeste mladej a ty stary zrcadlovky neznam , tak jsem trosku zagooglil a nasel jsem ze CHINON vyrabel obejktivy "i" s bajonetem Pentax. Ale jestli pujdou tve netusim.
Tady uzivatel Leiden pouziva objektivy CHINON a Pentax :
http://digiforum.zive.cz/viewtopic.php? ... b0fcf8f366

Jinak PETY trosku to stou "ne"kvalitou fotaku dnes strasi ,az tak hrozny to neni, na "bezny" foceni to staci. Pokud bys chtel neco vic tak pak je vyhoda met zrcadlovku ,ale úpcitej s vice investicemi a tim ze stare manualni objektivy ti stacit nebudou a musis pocitat aspon sjednim novym AF setovym objektivem.

Tady je stranka kde je docela probrana problematika starych obejktivu a http://pentax.bestsite.cz/ .
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 4. 2007 12:42

Nojo, to by chtělo ten objektiv zkusit na nějakém Pentaxu. Jenže podle manuálu k Chinon CE-4 je na něm bajonet Chinon. Netuším, jestli není stejný, jako Pentax...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod golem2 15. 4. 2007 13:09

Chinon Ce 4 ma bajonet K.
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wimpy 15. 4. 2007 13:26

Děkuji všem za dobře míněné rady.Ještě jeden
laický dotaz.Jak se projeví to,že Pentax má
velikost čipu 23,6x15,8 a velikost polička kino-
filmu je 24x36?Nebude to mít vliv na fotografování?
Wimpy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 15. 4. 2007 14:19

Musis vynasobit ohniskovou vzdalenost objektivu 1.5 abys dostal hodnotu ohniska ktere odpovida kinofilmu.
kromec
Návštěvník

Další stránka